1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Суканици

Дискусија во 'Коса' започната од maja8, 14 декември 2010.

?

Дали сте ЗА или ПРОТИВ суканици?

  1. За

    227 глас(а)
    45,0%
  2. Против

    277 глас(а)
    55,0%
  1. Morgana-Von-Ritchard

    Morgana-Von-Ritchard Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    значи не се тешки за одржување, тој што имал знае дека се става восок на суканиците кој не им дозволува да се растурат иако ги миеш редовно (но навистина не треба да се мијат ако ги имаш на цела коса,нема потреба за тоа). а вака со восок си ги миеш не се гадни ниту мирисаат...
     
  2. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Суканиците ги имав на целата коса во средно(во осмо ги направив) 2,5 години,така што не се многу тешки за одржување,но потоа ми текна права кратка коса,па имав ептен кратка едно време и такааа :)
     
  3. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    [​IMG]


    [​IMG]


    А од друга страна ќе останеш
    [​IMG]
    Ваквов/а :|

    Не, Не, никогаш не би го направила ова. :?:
     
  4. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Балканско синдромче, се што е надвор од шаблонот е freak.
    Ја не би суканици никогаш, не би ми личело знам, со оваа ретка коса уште суканици ми фалат, две-три и ајт у три лепе цела коса, не бре брате! Нити ми се свиѓа, нити бутур.
    Ма и кога гледам некако со доза на резервираност ги посматрам луѓето со суканици. Кој што сака нека си прави, ама апсолутно немам ништо со тоа. За себе, суканици не!
     
  5. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Ја обожавам суканици, ама одкако си направив неколку не ми станаа вишеинетересни,и ги држев некое време и ги исеков.
    Значи з аистите си треба внимание и нон стоп да се плетат (Доколку не се правени со восок,или нз шо друго) мене ми беа плетени со игла, ама морав после сама да си ги одржувам, анемав живци нит време за истото и исеков :doh:
     
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Без навреда ако некој од вас има суканица, ама мене ми се ужасно грди :puke: ме потсеќаат како луѓето да се излезени од првобитно општество (неисчешлани)
     
  7. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Ич,ич несакам суканици :puke: барем убаво да изгледаа :puke: јас мислам дека суканици не се за права дама или девојка тоа ми е повеќе машка фризура :x Никогаш сум немала суканици, а не сакам ни да имам :x
     
  8. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Кај женските , на некои убаво им стојат суканици и затоа сум за.
    Но кај машките неможам да прифатам бидејќи ми се гади а тука , сум против.
     
  9. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Колку сте само вие неинформирани,суканиците немаат врска со неуредно,нечисто,смрдливо. И вашата коса ако не ја миете и не ја негувате ќе смрди на хумус и вошки ќе скокаат ко на концерт на Аца Лукас. Ако на Боб Марли не му текнало бојлер да пушти,не значи дека и сите други дредхеди имаат смрдливи суканици. Има специјална нега,што е малку покомплицирана и подолготрајна однего обична коса.
    [​IMG]
    Суканиците не стоеле елегантно... Your arguement is invalid.
     
    На ku4ence, viktorija.manevaa, L-enna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Порано многу сакав да имам суканици иако се тешки за одржување, но сега воопшто не ми се допаѓаат. :)
     
  11. kolache

    kolache Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    298
    апсолутно сум за :) секогаш ме привлекувале суканици, интересни се и несекојдневни... не се тешки за одржување доколку ти се природни... дечко ми имаше природни, со тек на одредено време му се направија сами, има многу виткана коса... никогаш не отиде на средување, ниту пак ставаше восок на косата или незнам какви работи... според мене е најсекси фризура ако може да ја наречам, нема посекси маж од оној со суканици :$ :tmi:
     
  12. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Како на Паз, Сиело, во Ангели? Оу ноу. Може некој си негува некој таков стил, што знам. Но јас никогаш не би си ја направила т.е. уништила косата на тој начин. Мојата коса не е тесто да ја сукам. :D
     
  13. emi20001000

    emi20001000 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    Кој знае како се прават суканици ама без игли сакам да направам една со восок трајна да биде :rofl:
     
  14. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    За волја на вистината, ова на Шакира не се вистински суканици. Се прават со извртени прамени и преса, и се расчешлуваат лесно како локни.
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  15. JustBeYou

    JustBeYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Секој има различен стил на облекување,јас лично не би направила суканици одпричина што подоцна треба да се ишишам кратко ... А и една моја другарка имаше и и беше преееемногу тешко за одржување ...
     
  16. Maxymous

    Maxymous Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    70
    Ги обожавам, само со мојава коса неможам да направам :(
    А и не сум сигурен дали одговараат на руса коса :?:
     
  17. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    По грозно нешто за во коса неможе и да биде !!
    Никако ни во краен случај не би направила суканици.Порано една другарка имаше(ама не цела коса) и на крај ја скрати ~Сепак се е до вкусот-а мислам дека нема на некој а да не му стојат.Ако се има таков стил-тогаш зошто да не. :fubar:
     
  18. theAristoCat

    theAristoCat Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    има случај, братучеда на мој другар имала суканици со години.
    Кога и се здосадиле, ги исекла и од нив излегле лебарки
    Сега незнам колку е точно ова, ама пак и не ми е многу невозможно.
    Што мислите вие? :)
     
  19. AnGel.fire

    AnGel.fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    222
    Неможе да е возможно затоа што лебарките не се мали како вошки сигурно ке ги видела или осетела!
    Иначе да не бидам офф- не сум пртотив суканици али не би правела на моја коса бидејки имам природно права и убава коса и не би ја расипувала. Можеби суканиците се подобри за оние кои имаат виткана коса затоа што полесно ке се направат и нема да бидат многу тенки како црвчиња.
    Се согласувам дека на машко многу убаво му стојат суканици, некако многу секси им стојат на машките посебно ако се долги и негувани :angel:
     
  20. kikicat

    kikicat Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Се согласувам. Никогаш не ми се допаѓале. А за хигиената пак да не зборам. Колку и да ја одржуваат не е тоа тоа.