С.Е.П.У.Г.С ,,Васил Антевски- Дрен"

Дискусија во 'Образование' започната од ivana-milanovska, 5 јуни 2011.

 1. TheKing

  TheKing Активен член

  Се зачлени на:
  29 април 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  1
  Кажете ми што треба да носам со себе за упис,за да не се враќам пак ако заборавам нешто,да не прават проблеми
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  никој вака на памет неможе да ти каже точно...зарем ти како нов ученик не си се информирал до сега што се ти треба? Ако не можеш да најдеш по весници и интернет, тркни до школото и прашај.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TheKing

  TheKing Активен член

  Се зачлени на:
  29 април 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  1
  Па добро тогаш,секако имаме родителски состанок у вторник и среда ќе прашам :)
   
 4. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  655
  Lani zavrsiv vo boris t.e Vasil Antevski - Dren. Realno toj sto si uci kje si uci sekade a ljuge koi dengubat sekade ima . Vo prva godina e potesko bidejki stanuyva zbor za nova sredina ,novi ljuge i za mnogu nastavni predmeti ama se gurka nekako .Vtora godina e najlesna i sekako cetvrta .Vo treta godina e ponaporno ama sepak ima i pravni i ekonomski predmeti . Iskreno najubavo e da si relax i mnogu da ne se napinjas bidejki kako i da e vrskite si go pravat svoeto , tato , mama , dedo i koa kje vidis site na kraj 5.00 a ti si ucel cela godina .A za drustvo sekoj kje se pronajde sekako ..
   
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  1.143
  Допаѓања:
  2.835
  Пол:
  Женски
  dali i vo sredno vo boris kidric vo prva godina i na dvata smera na predmetot likovno se crtaat crtezi ili se uci teorija za likovnata umetnost??????
  i sto dokumenti se potrebni za upis vo prva godina, i me interesira sto predmeti ima vo prva godina i vo ekonomskiot i vo pravniot smer???
  [mod-kirilica:2rufs3jy][/mod-kirilica:2rufs3jy]
   
 6. TheKing

  TheKing Активен член

  Се зачлени на:
  29 април 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  1
  Па ти ги пишува предметите малку погоре :)
  А за упис потребни ти се оригинал свидителства од 5 до 8,оригинал извод од матична книга на родени и копија од здравствен картон за примени вакцини :)
   
 7. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  984
  Допаѓања:
  350
  Јас сега завршив прва година и искрено ПРЕЛЕСНО ми беше.Толку опуштено,без замарање и непреспиени ноќи,абе супер,не ни осетив кога помина школската година.Не се напнував многу со учење,само редовност треба.И сепак ќе поминам одлична со две четворки :D Заклучок:школово е закон,прекрасно.
  Само се цртаат цртежи,нема учење теорија :)
   
 8. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  655
  [*][Nikogas ne mi bea potrebni nokjite za ucenje toa da ama sepak naporno beshe poradi mnogu predmeti , profesori so razlicni karakteri i ith. Boris e super vo globala a sea uste poveke koga Kanurkov e direktor : :)
   
 9. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  984
  Допаѓања:
  350
  Добро сега напорно за кого како,јас барем никаков напор не осетив.Иначе стварно има супер професори како Кристина-историја,Ирена-социологија,Татјана-бизнис итн...:))
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  cresa-jagoda, ликовно само се црта, не се учи теорија...барем така беше :)
   
 11. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  655
  Сега има и повеќе помлади професори тоа многу менува. Во втора година канцелариско ми предаваше една професорка ''срце'' беше , англиски - Ирена , Канурков да не коментирам најдобар професор , математика - Викторија , Фани - бизнис и итн . Да не ги плашиме има многу добри професори и нека им е со среќа на уписите :) Борис е супер !! :D
   
 12. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  984
  Допаѓања:
  350
  Сведителствата на 18ти? во колку саат?
  И уште нешто:класната ни кажа дека треба да дојдеме да се запишеме за во втора година(дека јас сега прва завршив),само заборавив кој датум и во колку саат :P...кога треба?
   
 13. TheKing

  TheKing Активен член

  Се зачлени на:
  29 април 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  1
  Дали даваат слободни карти за автобус од школото???
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  не дава школото, туку ЈСП, условот беше ако не се лажам, да живееш на минимум 3км оддалеченост
   
 15. TheKing

  TheKing Активен член

  Се зачлени на:
  29 април 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  1
  Јас Живеам на 25 км оддалеченост. :)
  Само дали се плаќа и колку се плаќа???
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  ^колку што знам не се плаќа, таа ти е од државата дадена, и ти важи само до понеделник до петок
   
 17. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  806
  Пол:
  Женски
  ^Јас не учам во школово, ама сум во друга гимназија и имам слободна што е бесплатна и важи секој ден, а од понеделник до петок, само за во приватните автобуси...И иначе, сеуште важи, ми влезе контрола пред еден саат во автобус и не ми рече ништо кога и ја покажав слободната, значи, имате шанса уште малку да се повозите без плаќање :lol:
   
 18. Angelceto

  Angelceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  103
  Девојки како помина државната матура во нашево училиште? Имаше препишување? Да не ве ставија да полагате во сала или доле во ходник како пред некоја година? :^)
   
 19. MidnightElectra

  MidnightElectra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  Знаете утре од колку се уписите?
   
 20. Shark

  Shark Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  од 8 часот
   

Сподели ја оваа страница