1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

С.Е.П.У.Г.С ,,Васил Антевски- Дрен"

Дискусија во 'Образование' започната од ivana-milanovska, 5 јуни 2011.

  1. Ata_zayn

    Ata_zayn Нов член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Teski li e mnogu ? Jas osnovno sega zavrsiv odlicna pa ke imam li problemi ???
     
  2. LikeAPrincess!

    LikeAPrincess! Нов член

    Се зачлени на:
    21 август 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj od vas znae koga se upisite za ovaa godina.. Neznam posto konkursot za ovaa godina nemozam da go pronajdam na internet a mozebi I Ne e izlezen uste.. Sepak aj ako nekoj znae kazete mi.. Blagodaram odnapred.. ☺
     
  3. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    На страната на училиштето во делот огласна табла ќе најдеш или на facebook на страната на училиштето
     
  4. The man

    The man Нов член

    Се зачлени на:
    3 јули 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Jas savrsiv tuka na ekonomski smer i mozam so sigurnost da kazam deka ekonomskiot smer e mnogu polesen od praven.
     
  5. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Да прашаш правник ќе ти каже правен е полесно.
    BTW..
    Јас од септември чесен ученик на правен :D:D
     
    На The man му/ѝ се допаѓа ова.
  6. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    И да не учите ќе завршите, нема шанси да изгубите година, па дури и да ви се сите единици во текот на годината, само гледајте да немате многу изостаноци, зашто ќе ве пратат вонредно.
     
  7. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Ако си учиш навреме нема да ти биде тешко. Мене не ми се паднаа строги професори, а и не ни учев па многу секогаш со многу добар просек завршував на крај . :)
     
  8. ЕДНА убавица

    ЕДНА убавица Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2016
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    797
    со среќа нека ти е, исто и јас
     
    На srhsejbsk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    Dosta se zalite deka e tesko ne e ic tesko, toa go vikaat samo potresenite za ucenje a nema nikakva potreba od treskanja zasto so mn malku ucenje odlicni ke zavrsite. Bitno e kako ke se postavite so profesorite.
     
  10. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    2.796
    Пол:
    Женски
    Многу малку учење? да бе, не мора ич да учиш и одма со 5,00 ќе завршиш и ученик на генерација ќе бидеш.
    Каде со глупиве муабети(facepalm)
     
  11. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    Pisav deka e bitno i kako ke se postavis so profesorite. I pomalce da ucis ako imas izgradeno dobar odnos so profesorite i ako ostavas dobar vpecatok i so mnogu malku ucenje ke zavrsis odlicen. Nikoj ne spomna zavrsuvanje so 5,00
     
  12. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.138
    Допаѓања:
    147.336
    Пол:
    Женски
    Јас завршив правен пред 9години и е 100 пати полесен од економски. У мое време ако сакаш со Рилкова да се замараш и да полагаш слободно оди економски . Башка правен е топ, не носеа во Идризово во затворот, во криминалистичкиот музеј, правевме судски процес, јас бев судски вештак и од сите правни класа ние победивме и на Ѕвон не имаше . :rofl:
    Бтв вие што сакате правен, упишете економски прва година, (мислам дека и втора беше) се исти предметите на двата смера, па после префрлете се во втора год.
     
  13. Marr7

    Marr7 Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите,да ве прашам да не знае некој кога ке биде објавено кој во која паралелка е?
     
  14. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    најверојатно накај 30,31 не знам точно ама од прилика на крај на месецот.
     
  15. NikojaBitna^^

    NikojaBitna^^ Нов член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здравоо
    Сакам да се запишам во Борисов на правен смер (за на економски не ми оди математика) па би сакала да ми кажете какви се децата таму, имам говорна маана така да не сакам да поминам како во основно сите да ми се смеат заради тоа, дали децата се дигнати, има ли шмизлички итнн.. И кажете ми дали е лесно општо вака, јас секоја година поминувам одлична иако голем проблем ми е говорната маана, но сепак страв ми е да не е многу тешко средно... :|:?:
     
  16. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.138
    Допаѓања:
    147.336
    Пол:
    Женски
    Никогаш не можеш да бидеш доволно сигурна како ќе се однесуваат со тебе во било кое школо. Јас имам завршено во Борис, има секаков народ, треба да не се замараш кој како се однесува со тебе, зашто и без говорна може да се погоди некој кој ќе те исмева. Не е тешко, прекрасно школо е и јас сум полна позитивни мемории од таму. Па во средно повеќе созреваат децата, па можеш да се надеваш кај и да одиш дека ќе немаш проблем. Извини малку сум построга кон тебе, ама тоа не смее да ти биде пречка во животот за да успееш. Поздрав :)
     
  17. remix

    remix Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ќе може да ми кажете нешто за Анета Стефановска канцелариско и Марица економија.
     
  18. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Ооо Анета е срцка ако ја фатиш со добрите, иначееее:x
    Марица е исто мн добра, порано прекинуваше сред испрашување, ама ако ја слушаш и не галамиш на час, можеш да извадиш висока оценка..
     
  19. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    Marica e predobra, saka da ja slusas so cel da ti olesni od skriptata polesno da naucis. Isprasuva nekoi sto se istaknuvaat povekje ako si miren/mirna ne te cepka ic.
     
  20. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    Мислење зa Вељaнoскa кaнцелaрискo и прaксa?