1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

С.Е.П.У.Г.С ,,Васил Антевски- Дрен"

Дискусија во 'Образование' започната од ivana-milanovska, 5 јуни 2011.

  1. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.423
    Бара многу знаење, строга е
     
  2. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    А тестoви, испрaшувaњa? Знaе дa пoпушти? Нa пoлaгaње oстaвa?
     
  3. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.423
    Сака детално и се да знаеш. Да попушти мислам ретко, не ми текнува баш одамна беше.
     
  4. NikojaBitna^^

    NikojaBitna^^ Нов член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Денешниве генерации се катастрофа (со исклучоци), сите се шмизлички и фраери и глумат јаки фаци, такви имам во одд и ме исмеваат за таа моја маана и од секогаш ми беше страв тоа да не се случува и во средно..Фала ти, се надевам нема да имам никакви проблеми ако се запишам таму хх:)
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.400
    Пол:
    Женски
    За мене тоа се нелуѓе срце. Од мал човек се учи на бон тон, однесување и почитување. Таквите кај и да си, со кој и да си, не заслужуваат твое внимание. Безвредни се и во твои и во мои очи. :*
     
    На ЕДНА убавица и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  6. NikojaBitna^^

    NikojaBitna^^ Нов член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Фала ти многуу :$ :l:Никој ова ми го нема речено, ова стварно ми даде мотив, сила и надеж да продолжам понатаму без разлика на таквите нелуѓе. ^_^:sun:
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  7. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Како се обработуваат лектири кај Соња Панева? Има ли некоја шема на прераскажување во тетратка или само кратка содржина на лектирата треба? :?:
     
  8. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    прва година си? економски или правен?
     
  9. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Да прва, правен смер :)
     
  10. teddi

    teddi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    202
    Пол:
    Женски
    Збор два за Олга германски
     
  11. Daisy10

    Daisy10 Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Абе лабаво е кај неа не се замарај.Писмена од под клупа и вадев.:D
     
    На srhsejbsk му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lolix

    Lolix Нов член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Mislenje za svetlana veljanoska praksa i kancelarisko i fani biznis?
     
  13. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    2.798
    Пол:
    Женски
    Фани бизнис ми беше омилена професорка. Ем е фина и другарка со вас, ем знае да предаде како што треба ,а и бара да научиш. Прав професор, без глумење полицаец и слично.
    Вељановска ми нема предавано ама само жалби имам слушано за неа. Премногу строга:)
     
  14. Shaki77

    Shaki77 Нов член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Вељаноска пракса јака типка бара учење ама океј е. Фани срцка е права имаш 2 ако и го кажеш она зеленото од книгата само
     
    На LazyGirl5689 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LazyGirl5689

    LazyGirl5689 Активен член

    Се зачлени на:
    29 декември 2016
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Точно! :D:*
     
  16. Kyliee

    Kyliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2017
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Јас треба следната година да се запишувам и сакам во Васил економски смер, како се професорите и наставниците? Читав што имате пишувано па еден член спомна дека има говорна маана, па исто и јас, али кај мене во одд нема деца кои се потсмеваат, ама незнам какви деца има таму во Васил. Можете да ми кажете нешто поише за школото, професорите и децата?
     
  17. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    Борис е добро школо. Економски смер ти е потежок од правен барем според мене ама ако ти иде математика добро ќе поминеш. Професорите се океј значи има предобри а има и построги, али ако учиш кај нив нема да имаш проблем. Деца има секакви, не се секирај ќе најдеш многу добри деца за дружење.
     
  18. Kyliee

    Kyliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2017
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Не ми е проблем учењето, туку зборат дека децата биле дигнати, па затоа незнам со какви ќе се паднам.. Дека највеќе се запишувале од кисела вода па малце се дигале и дали ќе те прифатат таму ова она..
     
  19. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Чудно ми е кога ќе чујам дека постојат луѓе кои имаат позитивни искуства со ова училиште..

    Учев таму една година, и многу ми е мило што со време се освестив и прибрав документи, затоа што добив такви трауми што ги влечам и ден денес.
    Таков џган, таква дигната кретеноидна соученичка ,,екипа" во комплет со искомплексирани идиоти од професори ми се чини нема никаде. Уствари не ми се чини, него нема! Со две раце потпишувам дека ова не е само мое субјективно искуство, туку жива вистина.

    Општо што имам правено муабет со просечни средношколци чии родители не биле некој и нешто а завршиле тука, искуствата со одредени нијанси се многу слични на моите. Единствено лани една фраерка ми се избаци со муабетот дека ќе барале врски за сестра и која сакала да се запише у ова школо пошто наводно овде била класата. :D

    Сума сумарум, ретко кој од нашите генерации помни убави средношколски денови со Снежанка, Мими и Миланова на економски смер. Сега не знам дали сеуште предаваат, но во мое време важеа за гад од професорки, секако со Мими на тапет. Иронијата е во тоа што не предаваа лошо, но пристапот, проценката и критериумот за оценување им беа ужасно несоодветни. Дури, се сеќавам дека тој период пред да се отпишам ми нудеа да се префрлам на правен смер, како демек по релаксирано било, ама јас не сакав ниту да чујам.

    Затоа, моја топла препорака е ако немате родители од повисоката фела уопште да не се запишувате во ова школо, зошто во спротивно не ви гарантирам дека ,,заслуженото" ќе ви биде еднакво пропорционално со трудот.
     
    Последна измена: 9 февруари 2017
    На Brojka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Зошто сите го правите Грнчаров страшило? Мене тој ми е најсрцка професор.

    Знае да каже шега, да не расположи, се смее. Можеби некогаш е досаден кога уста не затвара 45мин. ама од слушање на час се ќе научиш кај него. Јас не ја имам пипнато книгата по устав, никогаш не го одбивам за одговарање и се изјаснувам со свои зборови и секако имам 5.

    Повеќе ме иритира Кристина историја, што сите ја фалат дека е добра, а всушност е само дигната и напрчена :envy: