1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.117
    Допаѓања:
    100.263
    Пол:
    Женски
    <object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/UQv1JBZ197Q?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/UQv1JBZ197Q?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

    Човеков е ЦАР!!!
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.117
    Допаѓања:
    100.263
    Пол:
    Женски
    Ги имате ли пробано овие

    http://www.slimtrax.mk/

    Ми личат за здрави засто имаат цимет, маслиново масло, џумбир и каранфилце а не некои кинески ствари кои не можам да ги изговорам :)
     
  3. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.117
    Допаѓања:
    100.263
    Пол:
    Женски
  4. Mai4ka123

    Mai4ka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ccccc znaci i kaj nas kaj i da e ke dojde taa zabrana za niv. Nemoze na edno mesto da gi pravat na eden nacin a na drugo na drug. Samo ne mi e jasno kako gi stavile vo prodazba ako se stetni. A ti otkako oslabe ti se vratija vednas kilogramite??? Jas imam bolki vo grbot za koi do denes mislev deka mi se umor zasto ucam po cela nok ama kako so gledam ne e do toa:(( Znaci kolku luge samo se trujat vo momentot a nikoj za ova ne zboruva samo pozitivnite raboti se kazuvaat
    [mod-kirilica:1189p5ih][/mod-kirilica:1189p5ih]
     
  5. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.117
    Допаѓања:
    100.263
    Пол:
    Женски
    јас не сум ги пиела овие ама гледам дека многу на формот ги пиеле. Само со слим лине имам лошо искуство во поглед на нуспојави. Друго непроверено немам ни пиено и не ни мислам да пијам !
     
  6. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    здраво сакам да ве замолам за помош сестра ми има 15 години и има 7 8 кила вишок премногу сметаат се нервира бидејки е во тој период држи диети нонстоп но многу тешко заслабува сега запнала да купи некој таблети па ме прашуваше мене јас незнаев да и одговорам какви да земе бидејки и е мала а и е алергична на 2 лека пиницилин и гентамицин дали знаете да ми препорачате некој таблети за неа плссс
     
  7. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Никако таблети, многу е мала а башка и сеуште се развива. И јас имав сличен проблем тој период (до возраста е верувај кај мене заврши на 18 г), нека го смени начинот на исхрана за почеток, најбезбедно е што помалку сол да внесува со храната, а благото колку може да го избегнува.
     
  8. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    благодарам ке се погрижам за неа :*
     
  9. melanie27

    melanie27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    255

    леелее душо стварно е многу мала за таблети
    исто како и теси и јас до 18 год си имав проблем, ама после се се смени, дури и 6см се извишив точно пред да наполнам 18.
    убаво би било на овие год да ја запишеш на некој спорт, да биде физицки активна, а за храна ...денес колку може помалку кока кола и брза храна, многу повеке домашна и манџи, супи :talk:
    и најважно, највеке и треба поддршка од тебе , и со секој намален кг да и даваш по некој комплимент :D
     
  10. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    да да и супите да се колку што е можно на поприродна база со сол само колку за вкус затоа што, гледајќи наназад, веројатно и пресолената кујна на мајка ми си го направи својот удел во тој период. Спорт-секако, течности - да но не премногу да не се појават оние акутни проблеми со крвниот притисок карактеристични за адолесценцијата. :)
     
  11. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    Благодарам на убавите совети :* :* :*
     
  12. Mai4ka123

    Mai4ka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Сакам да ве прашам се надевам дека има тука некој со ги пиел Слимлине капсулите. Кога ја пиев првата половина одностно првите 18 апчиња не чуствував глад, имав некое чудно чувство во стомакот а сега коа ја земав втората половина си јадам најнормално си чуствувам потреба за храна и мислам дека не слабеам иако не се мерев. Ај ве молам некој нека ми одговори дали е ова нормално или не е?Поздрав
     
  13. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    Маичка јас би ти препорачала ич да не купуваш апчиња за слабеење затоа што не помагаат ич и се јавува јо-јо ефектот ослабни си со здрав начин на исхрана и тоа е се !
    Јас моментално на тоа се придржувам веќе третиот ден и се чувствувам супер не ми се јаде .. воопшто . јадам само кога ми е време и вечерата ми е во 6 последна и гледам да везбам по 20-30 минути.
    :*
     
  14. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    П.С сега се измерив и видов разлика некаде 1,5-2 кг сум изгубилаа
     
  15. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    Девојки го купив чајот Инхуа мозе некој да ми објасни како да го употребувам колко пати на ден смеам итн...Ви благодарам однапред :*
     
  16. MistichnA

    MistichnA Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Јас со овие Slimline soft gel завршив на дежурен, ги пиев 6 дена, ослабнав 4,5кг ,немав апетит ми се лошеше од храна , имав ужасни вртоглавици,немав егенрија ,срцето ми лупаше се додека една вечер се разбудив во сред ноќ со вртоглавица која беше толку силна што не можев право да одам ниту пак да седам, со повраќања и споени притисоци и морав на дежурен да се јавам.Им кажав на лекарите дека ги пијам таблетите им отидов со целото паковање за да ги видат, кога видоа дека на своја рака си земам таблети ме направија лом ,ми рекоа дека е од тоа и дека со таблети е најлошо да се слабее и под итно да ги прекинам.Верувајте ми ми беше ужасно и бев благодарна што останав жива ,никогаш до тогаш не сум била така уплашена , ми трбаше цела недела да се вратам во нормала,е кога ги прекинав одма следниот ден ми се врати апетитот ко луд.Знам дека се на база на билки ама нешто не беше ок со нив,истото и се случуваше и на сестра ми само таа не повраќаше и ги прекина заедно со мене, истата вечер кога се вратив од дежурен ги фрлив одма во корпа за ѓубре иако ги плативме 1800 ден. Истите овие таблети ги пиеше уште една моја другарка која ослабна 10кг за 2 месеца , таа не се чувствуваше вака лошо ги испи сите ,но веднаш следниот месец се поправи дупло.Затоа внимавајте, јас еве пак почнувам со некоја моја диета,намалување на храна,повеке житарки,овошје,вода, чорби ,леб и благо никако и ке почнам на фитнес ,колку можам толку нема веќе да си правам шокови на организмот и да ги потресувам моите домашни сепак ЗДРАВЈЕТО ПРЕД СЕ !!!
    П.С. и вака полничка ме сакаат :)
     
  17. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    пишува на него, јас знам пиев пред секое јадење
    од овој чај ослабев околу 3-4 кг , но осетив некоја промена на јајниците , нешто почна да ми се променува и циклусот па прекинав
    :*
     
  18. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.117
    Допаѓања:
    100.263
    Пол:
    Женски
    Јас од Слимлајн го пореметив циклусот. Месецов прв добив како сто добивав точно на 29 ти ден. наравоучение :!: никогаш повеќе хемија!!!
     
  19. VESELA.T

    VESELA.T Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    mozam da kazam od moe licno iskustvo deka za mene do sega najdobri se http://www.slimline-club.com/index.php? ... 14&lang=mk
    znaci kapsulite gi pijam veke ednata doza ja ispiv i prodolzuvam ponatamu .. so ednata kutija z a36 dena oslabev 9 kilogrami koga se kaciv na vagata prosto ne mi se veruvase i sum presrekna ii proddolzuvam ii gi pijam .samo sto sega im ja pokacija cenata aam ako koga se saka se se mozee znacii kolku i dase pa da se pijat koga se ima rezultat.
    si pijam i si jadam znaci so niv se preporacuva deka treba da se jade da ne se gladuva,
    so niv se nauciv da ne go preskoknuvam dorucikot ni rucekot pa i vecerata poz se najubavko :D
     
  20. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    А ти дистрибутер да не си? Затоа што гледам ова ти е второ позитивно мислење во врска со апчињата