1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. bibitri

    bibitri Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    19
    девојки, јас ги пиев капсулите софт-гел пред пола месец и резултатите се повеќе од видливи и за пофалба, ослабнав 5 кг. , зошто и нема што повеќе да се слабее (имав 58кг. кога почнав да ги пијам, а сега 53кг.). Многу се ефикасни. факт е дека ќе ослабне секој кој ги пие бидејќи до толку го намалуваат апетитот што не ти се јаде ништо, НО исто така е факт дека завршив на инфузија. Значи, те уништуваат буквално, немав сила за ништо, немав душа во мене, да не ги споменувам помалку битните работи, како горчина во устата, постојан жед, запек, итн.
    И многу и се лутам на девојката која топло ми ги препорачуваше, by the way, моја другарка од факс што воопшто не ми ги спомена овие нус појави.
     
  2. suzii

    suzii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Znaci iaku si oslabila 5 kg ne bi si prepracuvala na drugi da gi pijaat? taka li te razbrav? Posto jas se mislam da pocnam, ali imam citano mnogu ne ubavi raboti za ovie tableti
    [mod-kirilica:1blvswbc][/mod-kirilica:1blvswbc]
     
  3. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.321
    Допаѓања:
    101.521
    Пол:
    Женски
    Почни ама закажи си термин на дежурен :)) А бе ај не си играј со здравјето. Од искуство ти зборам. Без никаква хемија, само со внимавање на исхарана, пијам зелен чај ослабев за 1 недела 2 кила.
     
  4. Unknowngirl16

    Unknowngirl16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    a zs site vikaat deka od kapsulite soft gel slim line ne cuvstvuvate glad,koga i jas gi pijam a cuvstvuvam glad kako i bez niv ,ne mi e jasno zs ne mi deluvaat na mene :worried:
    [mod-kirilica:2vn4n697][/mod-kirilica:2vn4n697]
     
  5. bibitri

    bibitri Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    19
    Мислам дека треба да го испиеш апчето на гладно, 15 минути пред појадок. Јас кога го пиев после доручек имав чувство дека не ми делува. Од кога ги пиеш? Треба да помине одреден период за да осетиш промена. Мене, како што кажав погоре многу ми делуваа, и на килажата а богами и на здравјето! :( Значи, слабеењето е неминовно, но по која цена?
     
  6. suzii

    suzii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    A dali znaete dali se prodavaat ovie kapsuli vo drugi drzavi vo evropa? Ili sme samo nie Makedoncite tolku priveligirani sto mozime da oslabime so vakvi tableti?? Dosega ne sum slusnala da se prodavaat vo drzavive. Imam rodnini vo poveke mesta sto gi imam prasuvano, nikoj nema slusnato...
    [mod-kirilica:xq7jho1f][/mod-kirilica:xq7jho1f]
     
  7. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Имам роднини во Русија и уште пред да почнам да ги пијам ги прашав дали кај нив ги има.Ги има само што не се Слим лајн туку Слим... не ми текнува како беа :^) Ми препорачаа да не ни помислувам да почнам да ги пијам,уште тогаш ми објаснуваа од какви состојки се,но јас си бев упорна и си се надевав дека не збориме за истите.Се дур не прочитав на форумов :|
     
  8. soncka2

    soncka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    zdravo na site......eve sega se registrirav samo za da vi kazam deka gi probav site tableti za slabeenje i nisto ne pomaga ,i od seto toa samo naruseno zdravje .....bioklinika i slim line soft gel kapsulite voopsto ne pomagaat samo lazno reklamiraat i im gi zemaat parite na lugeto ...pozz do site
     
  9. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Девојки свестете се како можат апчињата да се на природна база(како што за сите пишува дека се) кога сите функционираат на ист начин не чуствуваш глад, а за тоа и те како се потребни посебни состојки(хемикалии). Епа замислете си сега каков шок правите во оранизмот, му го нарушувате природниот тек пиејќи ги тие апчиња кои имаат само краткотрајно дејство, ќе ослабнете и после некое време пак на старо ќе си се вратите. Ако не биле штетни и ако се навистина на природна база тогаш сите во светов секојдневно ќе ги пијат и сите ќе бидат слаби. Како па да не. Сите сте возрасни и паметни девојки незнам како може да подлегнувате на вакви работи и по секоја цена да си го нарушувате здравјето само за да бидете некое кило послаби, а притоа не сакате да се откажете од задоволството наречено храна. Секој сака да касне нешто убаво, каснете но само малку. Друго станете испотете го малку газето и ќе видите како ќе ослабнете. Јадете само колку да се заситите, а не да се прејадете и ќе видите резултати. Никакви апчиња нема да ви помогнат и НИШТО НЕ Е ТОЛКУ ВРЕДНО КОЛКУ ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ. Во иднина треба да бидете мајки мислете и на тоа и не си играјте со глупости. Ниту едно од овие апчиња не е на природна база,баш напротив. Затоа не се блесавете и залажувајте дека со апчиња здраво ќе ослабнете.
    Поздрав до сите и наместо апче имајте 30мин повеќе активности во денот и резултатите ќе си дојдат и ќе се задржат.
     
  10. suzii

    suzii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Bravo za Beautiful87, mislam aloooo...MAGICNI BILKI....hahaha..kolku sme svarno glupi. Od enda strana sakame se i sesto da jadime, a od druga strana mislime deka edna tableta ke ne napravi slabi, e nemoze taka. Jas svarno imam dokaz deka se slabeet od niv, moja komsika gi pie, ali mislam deka se stetni, i ne se ubavi za zdravjeto. Pa so ke mi e da sum 3 kg poslaba aku sum bolna? I plus neznam dali imate slusnato za sibutramine? zabraneto vo mnogu drzavi.
     
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Да, да апсолутно, а што се однесува до физичката активност, секојдневно брзо пешачење е сосема доволно (сега башка и временцево се погоди 8) )
     
  12. SaNdRiCh91

    SaNdRiCh91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ja gi koristef SlimLine SoftGel apcinjata i mnogu bev zadovolna od nif :rofl:
    edna moja drugarka gi koristi SlimLine Accai Berry i stv ima rezultati :)
    eve ja stranata na slimeline
    http://www.slimline-club.com/

    *pozz
     
  13. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Пред некоја година мајка ми порача за една незина пријателка таблети за слабеење ( ананас бромелин ,на природна база ,демек биле) но пријателката не ги зеде ,и мајка ми ги плати и ги остави дома да си стојат така.Јас немав некои големи проблеми со тежина тогаш и слично ,но од проклета љубопитност сакав да ги пробам И на крај испадна како што викаат "Љубопотноста ја убила мачката ". Почнав да си ги пијам како што беа препорачани дозите и почнав да слабеам ,откако го испив паковањето кога го добив периодот ми траеше еден цел месец ,имунитетто ми опадна бев настината ужасно два месеци и скоро секој ден бев на климицин инексии и капсули и цело време на лекар го поминав .Значи хормонално се переметив после тоа ,имунитетот го намалив ,крвта си ја ослебев усште толку зошто и онака анемична бев ,и додека се вратам на нозе пак помина пола година .Затоа никогаш не би пробала повторно таква глупост.Поздраво од природно симнување на килограми -Амин !
     
    На Acuska му/ѝ се допаѓа ова.
  14. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Зошто некако не верувам во вакви чуда..
    Можно е да има позитивни ефекти,но сигурно ќе има и некои последици кои ќе се јават..
    Не би пиела апчиња во никој случај...Сум слушнала дека доаѓа до намалување на концентрација,слабеење на имунитетот дури и некои последици на срцевата функција..
     
  15. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    Све, све, али апчиња за слабеење НЕ! Да беа толку ефективни, мислите ли дека ќе имаше дебел човек на планетава? Значи, не постои чудо кое ќе те изваја во совршенство, ама постои чудо кое може да те разболи и да ти направи разни компилации во организмот...Не се лажете да пиете апчиња за слабеење и да им го вртите бизнисот на оние кои ги произведуваат и рекламираат овие апови!
     
  16. darijana

    darijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    што се однесува до таблитите Slim Line(пошто исчитав доста од вашите коментари) значи во мојот град(јас не сум од ск) многу луѓе како мажи така и жени ги употреебуваат овие таблети, јас лично не сум ги употребувала но во мојот најблизок круг 3 жени ги пијат истовремено,НАВИСТИНА ИМААТ ЕФЕКТ и тоа дури да неможеш да поверуваш каков ефект имаат, но и исто така се слушаат гласини за хормонско пореметување,но никој не потврдил со сигурност.На другарками мајка и ги пиеше и единственото нешто што го почуствувала е дека и се суши устата, додека пак другата си јаде и торти и слатки и се што ќе и текне и сигурно има симнато повеќе од 15 кг.Епа сега можеме ли со сигурност да знаеме, се знае што е најдобро да се вежба и да се внимава на исхранатаа, но во мојот случај конкретно јас лично вежбам но пак немам време да си приготвувам здрава исхрана,така да се се сведува на апчињата.Поздрав до сите што ослабеле и јас мислам да ги нарачам
     
  17. Julieg123

    Julieg123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    dali mozes da mi najdes nekoja licnost sto ke mi gi poracaa ovie kapsuli te molam
     
  18. Julieg123

    Julieg123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    па луге сакам да ве прашам ми кажа дека од овие слим лине капсули после неколку години може да се појавува рак и сега сум заплашена и незнам што да правам Ч(((
     
  19. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    а да ги фрлиш во канта м?
     
    На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Јас немам користено таблети за слабеење, ниту планирам да користам. Едноставно, тие се ѓубре и немаат никаков позитивен ефект, туку само негативно се одразуваат врз човековото здравје.
    Имам доста читано и истражувано на оваа тема и се што дознав беше дека имаат ефект и тоа доста јак, но за жал негативен. Можеби не се забележуваат веднаш негативностите што ги предизвикуваат, најчесто се прикриени и не се забележуваат, но кога ќе излезат на виделина прават „бум“ во организмот. Многу болести и нарушувања на здравјето се предизвикани од вакви апчиња, а во најлош случај резултатот е смрт.
    Можеби подолготрајна, поисцрпувачка и потешка алтернатива за намалување на тежината е вежбањето во комбинација со правилна и здрава исхрана, но сепак е далеку поздрава и покорисна - и за слабеење, и за добра здравствена состојба на целото тело. Доколку имам потреба да слабеам, макар и да намалам поголема тежина, иако на располагање би ми бил и „пократкитот“ и „полесен“ пат, би го избрала „подолгиот“ и „потешкиот“ ама барем ќе знам дека ќе бидам здрава што се однесува на тоа.