Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

 1. Barbieeeee

  Barbieeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Jas posto nemam vreme za prigotvuvanje na nekoj jadenja za dietive, ili odenje na fitnes sepak se sveduva slabeenjevo na apcina, caj ili kafe..Znaci mene ne mi treba mnogu slabeenje, okolu 5-6 kilca pa zatoa me interesira da mi preporacate nesto sto navistina ke ima rezultati! Fala odnapred :)
   
 2. Eleni73

  Eleni73 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  0
  Аlli таблети за слабење

  Здраво,
  Би сакала да ве прашам дали некој има искуство со Alii таблетите за помош при слабеење?
  Јас ги порачав и чекам до крајот на месецот да ми стигнат, во меѓувреме треба да почнам со внесување на помала колучина на маснотии.
  Ве молам ако некој веќе користел да напише искуство.
  Поздрав,
   
 3. ketisk

  ketisk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  148
  Аlli таблети за слабење

  Јас ги користев пред неколку месеци...ослабев многу но истовремено ја држев протеинската диета. Само што откако ги прекинав пак си ги вратив килограмите. Така да ако почнуваш ќе треба редовно да ги пиеш, затоа што тие ти помагаат така што ги исфрлаш маснотиите од храната што си ја јадела. Поздрав и ти посакувам успех =)

  П.С Еден мал совет...гледај што помалку мрсно да јадеш, затоа што не ќе можеш да излезеш од ВЦ..хехе :$
   
 4. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  колку пари се ? и каде се нарачуваат? и за месец пример колку се слабее?
   
 5. ketisk

  ketisk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  148
  Дали има некој искуство со капсулите Јаболков оцет+коприва+хром и колку дневно ги пиете?
   
 6. marija.mare

  marija.mare Активен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Дали ги има тие хербафаст во Прилеп?
  Луѓе, а кога ќе пиеш таблети за слабеење дали низ цело тело губиѓ килограми и кај нозете и кај стомакот?
   
 7. varsa

  varsa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  3
  дали некој од вас ги има користено таблетите од супа од зелка јас ги порачав и чекам да ми стигнат, ај ве молам пишете ако имате некое искуство со нив.
   
 8. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  397
  Дали некој ги има користено капсулите Vitalis slim ?
  Колку чинат и каков ефект сте постигнале?
   
 9. Mija

  Mija Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  20
  Девојки овие апцинјата слим лајн ги има ли во аптека или мора да се порацуваат?
   
 10. ema89

  ema89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  dali cajot inhua pomaga i kolku cini ja pijam zelen caj momentalnoo ama ne gledam rezulatatiii :(
  ili pak tabletiteee pomagaat li i kolku cinat ???
   
 11. soco

  soco Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  174
  tie ne se za slabeenje tuku za podobro varenje na hranata no sepak poleka no sigurno vo tekot na eden mesec mozete da izgubite po edno do dve kila jas imam probano no trena upornost !znaci potoa treba da si prodolzite da gi piete za da go zacuvate ona sto ste go postignale !
   
 12. MladaMama

  MladaMama Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  И јас сакам да ги нарачам..само сакав прво да прочитам мислење за тие таблети од зелка, баш и не ми се даваат пари искрено за нешто што нема да помогне! Ајде штом ти си ги нарачала кажи ни го искуството! Вреди ли да се купат..ако има ефекти!
  Со срека .. и поздрав!!
   
 13. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  313
  Lugje ne pijte takvi hemii,salati i fizicka aktivnost i rezultatot e zagarantiran :)
   
 14. Aura

  Aura Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Феминки, пробал ли некој со таблетите Clarinol? И дали е подобро да се земе јаболков оцет (притоа да ми пише некој како се пие зашто читав тука скоро све и забораив кај беше... :) ) благодарам однапред :)
   
 15. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  88
  Само ке си го упропастиш метаболизмот со овие хемикалии.. Доколку сакаш да ослабниш ти ја препорачувам УН Диетата (означена како важна во подфорумот Диети).
   
 16. vesna31

  vesna31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  9
  ги сакам слим лајн софт зелените каде можам да ги најдам од нив нисто не ти се јаде и многу се слабее, зосто слуснав дека ги повлекле од продажба знае ли некој??
   
 17. Zvezdica

  Zvezdica Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  здраво девојки ;) дали некоја од вас ги има користено капсулите green world-normomas? слушнав дека се многу добри и дека за 1месец се губат до 10кг. ги најдов на нет и ми игледаат доста примамливо само незнам дали ги има кај нас. Ако сте слушнале да ги има кај нас ве молам пишете ми од каде мозам да ги порацам и која цена се. Благодарам однапред :)
   
 18. Vesna25

  Vesna25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  7


  http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 250&type=1
  Imas informacii tuka...
   
 19. Claudette

  Claudette Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0

  немој да ги купуваш воопшто од лично искуство ти кажувам!
  Другарка ми и јас лани ги пиевме и тоа по пола доза 18 дена и стварно се слабее и тоа многу, во нозете,стомакот,половината,немаш апетит,првите неколку дена на другарка ми малку и поминуваа со несоница моради материите што ги содржат самите апчиња,јас не осетив ништо,после тоа ќе те тераат на пиење течности,ама...откако ке престанеш не само што ке ги вратиш килограмите и некое кило плус туку желудникот ке ти го направат парче.Крвта ни ослабе и ни требаше многу време да дојдеме во нормала.
  Кај другарка ми на работа дури 5 души се залетаа да пробаат,демек поевтино ако зимаат повеќе бла-бла,ама после тоа сите си се тешеа заедно :D :D .
   
 20. kristince51

  kristince51 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  696
  Допаѓања:
  842
  слим лајн софт ја ги пиев ама немав баш никакви резултати ма какви 15кг ни 0,5 не симнав незнам зошто не јадев многу а па благо ни најмалце ,а и јас како сите што сакаат да ги пробаат капсулите бев толку загреана за нив читав многу за нив дури и по негативните коментари на многу што ги пробале сепак решив да ги пробам барем 1кг да ослабев да не ми беше жал немав ниту негативни ефекти освен главоболка , незнам како ни успеало на другите да ослабнат можеби до организмот е незнам, сега сакав да прашам бар некој да незнае тие турбофаст каде може да се снабдат ако ги нема по аптеките?
   

Сподели ја оваа страница