Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

 1. SONJA.ACE.TEODORA

  SONJA.ACE.TEODORA Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  jas koristev sekakvi,od slim line kafe,onie so jabolkov ocet i hrom,vitaslim... i efekt nula.Sega sum na un dieta bidejki imam golema kg sakav pobrzo da oslabam ama nosto,kilata pak mi stojat inace imam97kg i pojma nemam kako da oslabam ako ne bide nisto od ovaa dieta!!!!
   
 2. SONJA.ACE.TEODORA

  SONJA.ACE.TEODORA Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  nemoj da si trosis ?tie treba da gi pies so rezim na ishrana
   
 3. macencebt

  macencebt Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Dali nekoj ima pieno tableti od supa od zelka ve molam odgovor :$
   
 4. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  Јас почнав од завчера да ги пијам и можам да почувствувам разлика ... :)
   
 5. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  2.345
  Допаѓања:
  1.432
  Пол:
  Женски
  Ако може да ми дадете повеќе информации за тие апчињата од зелка, цена и каде можам да ги најдам? :)
   
 6. linija

  linija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  19
  Еве ја страната има и тел број
  http://www.femina.mk/out/?id=dc118134c6 ... .com.mk%2F
   
 7. linija

  linija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  19
  сподели резултати? како оди??
   
 8. sopphia

  sopphia Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  A како делуваат капсуливе? после колку денови или испиени апчиња се забележува промени? ..можно е воопшто да не се намали апетитот?
   
 9. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.209
  Допаѓања:
  736
  јас ги порачав таблетиве од зелка, е сега ве молам,тие што ги користите детално да ми објасните ако може во лп колку капсули на ден се пијат, колку има во пакетчето, и дали навистина делуваат. ви благодарам однапред :*
   
 10. macencebt

  macencebt Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  dali ke mozis da mi kazis kako se vikat i kolku tableti ima voniv za pienje za kolku vreme da pies
   
 11. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  ги пијам неполна недела, рано е за резултати уште сеа за сеа ми го намалија апетитот. Во 6 неделен тертмаан идат 3 кутивчиња, во секое по 42 капсули и дневно се зима 3 капсули, половина саат пред оброк. Иначе прочитав дека резултати после 10 дена. Првите недела-две резултати може нема да има, но потоа нагло по 2-3 кг се симнува. :)
   
 12. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  иначе се викаат Cabbage Forte i majka mi gi naraca preku taa stranata supa-zelka... neznam kak beshe :)
   
 13. macencebt

  macencebt Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  fala ti mn ke se obidam ke gi probam
   
 14. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  инаку мислам дека се истите капсули и на биоклиника
   
 15. mona22

  mona22 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  329
  јас ги пијам турбофаст веке 3 дена и немам уште резултат можи рано е. И имам едно прашање треба ли да вежбам за да го намалам стомакот и затоа ги пијам другото се ми е таман.
   
 16. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.071
  Турбофаст?? На Јака таблетите??? Да не мислиш на Хербафаст?! Зошто турбофаст одамна ги нема веќе по аптеките! Јас ги свртев сите можни аптеки во Скопје ( буквално) со другарка заедно ( на неа и требаа) и во која аптека и да влезевме ни рекоа дека се повлечени од продажба и дека нема да ги има веќе! Така да провери си рок на нив, да не плачеш после заради несакани дејства! Штом во цело скопје се повлечени од употреба сигурно има нешто!
   
 17. mona22

  mona22 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  329
  Турбофаст се на јака 80 имаат рок до 08 2012
   
 18. GretaGarbo

  GretaGarbo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  21
  Od vcera pocnav da gi pijam kapsulite ANTI KILOGRAM ,pa ako gi ima nekoj pieno ke ve molam da kazete dali se slabee i kolku od prilika od edna kutija?
   
 19. GretaGarbo

  GretaGarbo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  21
  Jas gi piev kasulite soft gel od slim line..i da ima efekt..od edna kutija se slabee 8 kg..e sega se slabee,no celiot organizam ti e voznemiren..so tahikardija,suva usta ,itn..
   
 20. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  за 10 дена симнав 3 кила со капсулите што ви пишав погоре, тие од супа од зелка, апетитот ми е доста намален :) I'm happy :D
   

Сподели ја оваа страница