Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

 1. ivanus

  ivanus Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  13
  Девојки и јас сакам да прашам дали има некој користено Belinea Acai и дали има некој ефект бидејки ми изгледаат добри, а и препорачани се од фитнес тренер, но речиси сите лажат :D Па ме интересира дали имате некое искуство со нив?
   
 2. ivanus

  ivanus Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  13
  Овие цитракс апосолутни немаат никаков ефект, џабе испив 2 шишенца немаше никаков ефект, а ни тие со зелка се без веза. Ни грам не ослабев од тие. Ми помогнаа само slimline, но многу се потев од нив и неможев да спијам убаво. Потоа порачав уште едно пакување, но дистрибутерката што ми ги снабдуваше не ми ги даде истите рече како демек им било сменето пакувањето а биле исти, е од тие немаше ефект, очигледно ме излажа и ми ги зема само парите :D
   
 3. valentinamapa

  valentinamapa Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
 4. ivanus

  ivanus Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  13
  Jas imam probano od cabbage forte, kako sto gledam od istiot proizvoditel se, isti semi imaat za slabeenjeto, a i cenite im se isti. Apsolutno nemase nikakov efekt. Poracav 2 dozi, ja ispiv ednata i pola od drugata i ne oslabev ni eden kilogram. Gi vrativ i mi gi vratija parite.
   
 5. ivanus

  ivanus Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  13
  Девојки јас сакам да прашам дали има некој користено Belinea Acai и дали има некој ефект бидејки ми изгледаат добри, а и препорачани се од фитнес тренер, но речиси сите лажат :D Па ме интересира дали имате некое искуство со нив?
   
 6. nenuska

  nenuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  621
  Допаѓања:
  425
 7. Ariel-555

  Ariel-555 Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5

  ги има уште некој пробано овие ?? вреди да се проба за 75 денари :D има резултати некој ???
   
 8. valentinamapa

  valentinamapa Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  ako znae nekoj vo koja apteka bi mozelo da gi ima TURBO FAST, prasav vo nekolku (zegin,eurofarm,herba,zam,zenit) gi nema ???
   
 9. langida

  langida Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  9
  слим 5 таблети за слабеење

  дали некој ги има пиено слим 5 таблети за слабеење и дали има ефект
   
 10. aleks26

  aleks26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  слим 5 таблети за слабеење

  Незнам какви се овие и дали се истите,но моја пријателка пиеше био слим 3 месеци и стварно ослабе доста видно од 75 сега има 60.Ама се доста скапи 2200 мислам беа 30 таблети.
   
 11. langida

  langida Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  9
  овие се слим 5 на природна база се имаат и витамин ц имаат 60 капсули за еден месец се пијат по две и се 1500ден мозе не се истите таблети
   
 12. strelecF

  strelecF Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  10
  БОЖЕН ТАБЛЕТИ

  Девојки ме интересира ваше искуство со БОЖЕН ТАБЛЕТИ, и каде може да се најдат...
  Таблетите се за слабеење, и бидејки сум слушала мн позитивни коментари после нивна употреба би сакала да ми кажете како дејствуваат.

  :inlove:
   
 13. cucibuci1

  cucibuci1 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  slim 5 ne deluvaat,ne trosi pari za djabe
  mi gi donesoa od viena,se pijat dve nedeli po 1 sisence momentalen efekt minimalen imav.
  istite kako bioslim gi ima za 1200 den.ama bukvalno istite tableti.doneseni se od drugi i ne se prepakuvani ni rebrendirani,jas si zemav i ok se,namaluvaat apetit,se osekam vo obem deka sum namalena,kg neznam ne se meram;)
   
 14. langida

  langida Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  9
  јас поцнав да ги пијам слим 5еве веке 11 ден како ги пијам имам ослабнато 2кила ама иц немам апетит мозам слободно цел ден да не јадам
   
 15. teodorcka

  teodorcka Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  16
  Nemaat nikakov efekt, ne gi trosi parite za djabe :)
   
 16. cucibuci1

  cucibuci1 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Jas pijam maizitang slimming,prezadovolna sum,nema nus pojavi,obem sum dosta otidena kg ne se meram;)i ne se skapi 1200 den za 36 dena se ,se pijat po 1 na den.
   
 17. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  може да ми кажеш детали,од кај ги купи,како се пијат,се придржуваш ли кон некој режим на исхрана,диета и колку пари се???
   
 18. cucibuci1

  cucibuci1 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Bozen kozmetika ti e na parkingot kaj ministerstvo za finansii i trud i socijala,kaj poranesna diskoteka Element,vo tcc plaza.
  gi poracav od edna devojka(cekaj br ke ti dadam)077757747 se pie po 1 na den nasabajle,zadolzitelen e dorucek i rucek neka bidat nisko kaloricni,ili ete neka nema blago i leb,i se pie mnogu mnogu voda
  Probaj so maizitang slimming tie se isti na lik so slim line ama razlicen sostav.super se i cenata im e prifatliva 1200 den se za 36 dena.jas poracav od ovaa strana http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 60164.pozz i s enadevam ke ti pomognat .
   
 19. strelecF

  strelecF Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  10

  а добри ли се, колку ослабе ти со нив?? и колку се??
   
 20. cucibuci1

  cucibuci1 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  tab s esuper se namaluva apetit i pies vodicka dosta,jas tie sto gi pijam se 1200 za 36 dena
   
  На stefaniantoska му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница