1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. InnaPH

    InnaPH Активен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    0
    [/quote]

    Абе како не, и македонче и српче и албанче и не знам шо да си сакаш да ослабнеш со сите можни препарати и глупости на квадрат кои рекламите не завлекуваат. А не оти си македонче |(
    Туку да кажам она што сакав да кажам, значи многу сум против апчиња, слушнав за оние со јаболков оцет и коприва дека помагале и да ви кажам дека ако планира некоја да ги пие, желудникот ќе си го расипа. Исто како и диетата со оцет, кој се практикува сабајле,поручек и навечер по неколку лажици и тоа го расипува желудникот.[/quote]

    погрешно бев разбрана :D сакав да кажам дека ние си сакаме да си пробаме од се, во смисла на јадење :)
     
  2. JUSTam

    JUSTam Активен член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    јас можам да ви казам дека слим-лине ми помогна, немав некои многу висок килограми им го пиев кафето 12 кесички се секој ден по една и симнав 4 кг, знам на другарка ми го пиеше слим лине гелот и ослабна за еден месец 12 кг, ама сепак не може да јадеш премногу и да пиеш таблети и после да чекаш така да ослабнеш.... малце нема логика нели? мора да се внимава на храна многу. и баш заради тоа што мене ми помогнаа и на другарка ми, станав нивни член и кој и да ме праша им препорачувам да си ги земат. а Sunchild нема врска од муабтот да им помогнеш за да земат пари, значи а јти размисли јас како член ако ти продадам тебе некој производ колку имам јас на тебе заработка ?? минимален процент, а да е нешто со можам да праам многу пари тогаш и ќе се запнев да работам. имаше презентација не знам вие дали бевте информирани жена од сбија со користење на слим лиајн и нормално намалена исхрана се има стопено ослабнала некои 73-4 кг.
     
  3. gagic

    gagic Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    62
    BELINEA ACAI

    дали ги има некој користено овие таблети за слабеенје BELINEA ACAI? Ги најдов на интернет па ме интересира дали некој ги има пробано и дали имаат ефект http://www.acai.mk/
     
  4. AndrianaV

    AndrianaV Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    te molam kazi mi od kade gi kupuvas za 1200 den, zatoa sti mislam deka se 2200 od niv ako gi kupes? pozz
     
  5. White-Lady

    White-Lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    5
  6. JUSTam

    JUSTam Активен член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    андрианаВ 36 капсули се 1300, 60 капсули се 2200, ако сакаш ќе ти дадам број за нарачка, или јас можам да ти ги нарачам им станав член :)
     
  7. JUSTam

    JUSTam Активен член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    за слим лајн прам муабет, сега видов дека сте сменале на био слим :)
     
  8. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    http://www.acai.mk/

    за овие некој нешто да знае да каже?Ги има некој пиено?И резултати дали има?

    и од тие биослим да ставите слика да ги видам :)
     
  9. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ок лејдис не сакам да правам реклама за таблетите гледам овие и на тв ги рекламираат сакам да прашам дали некој ги има користено и која цена се?ме манаја да ги земам овие за фитнес што се бидејќи вежбам да видам што ќе бидне :$
     

    Прикачени фајлови:

  10. petii

    petii Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    3
    ги пијам моментално и мислам дека се добри за почеток но ке видиме ги имам лајт и лине и ги комбинирам ама треба да се пијат најмалце три месеци а се доста скапи па ке видам бас и дали ке ги земам пак.Заради парите не за друго .
     
  11. AndrianaV

    AndrianaV Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Jas sum resena da poracam nekoi tableti za slabeenje, ama neznam koi se efikasni. Citav nekoi komentari za biso slim deka se efikasni i zatoa sakav da gi poracam niv, samo se skapi 2200 den, 36 tableti, a „cucibuci1“ spomena deka gi imalo za 1300 ama ne kaza od kade.... A vo vrska so slim line neznam kolku se efikasni vo momentov dali ti gi imas koristeno vo skoro vreme ?
     
  12. dveangelcinja

    dveangelcinja Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    јас денес ги земав формула 705 на био слим за недела дена ке ви кажам дали има резултати позз
     
  13. dveangelcinja

    dveangelcinja Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    грешка Ч) на био клиника мислев
     
  14. AndrianaV

    AndrianaV Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    vazi ajde edvaj cekam da pisis, od naredna nedela ako ima rezultati i jas ke gi zemam :))
     
  15. dveangelcinja

    dveangelcinja Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    a i ne se skapi na popust se po 500 den i postarina 200 vkupno 700 do doma ti gi nosat
     
  16. date83

    date83 Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    eve jas imam iskustvo so belinea acai toa se lazi pari ne vredat za nisto uste ti otvaraat apetit i poveke jades i nikogas nema da oslabis od niv. ne se lazete da gi kupite samo ke vi propadnat parite kako na mene
     
  17. date83

    date83 Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    jas imam iskustvo i ti preporacuvam da ne gi zemas ne vredat ni pet pari. i edna moja prijatelka gi koristi gi ispi site tri sisenca i ni gram ne oslabe. znaci imaat kontra efekt ti go zgolemuvaat apetitot i zelbata za blago stanuva pogolema :devil:
     
  18. sarita123

    sarita123 Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    zdravo moze li nekoj da mi kaze kade gi ima bioslim apcinjata tie sto se po 1200 denari?
     
  19. JUSTam

    JUSTam Активен член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    JUSTam напиша:за слим лајн прам муабет, сега видов дека сте сменале на био слим :)


    Jas sum resena da poracam nekoi tableti za slabeenje, ama neznam koi se efikasni. Citav nekoi komentari za biso slim deka se efikasni i zatoa sakav da gi poracam niv, samo se skapi 2200 den, 36 tableti, a „cucibuci1“ spomena deka gi imalo za 1300 ama ne kaza od kade.... A vo vrska so slim line neznam kolku se efikasni vo momentov dali ti gi imas koristeno vo skoro vreme ?


    drugarka mi momentalno gi pie veke dve nedeli i oslabena e 7kg a jade normalno,
     
  20. sarita123

    sarita123 Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    I JAS PIJAM TABLETI ZA SLABEENJE BIOSLIM ZA EDNA NEDELA OSLABEV 3KG NO NEZNAM VTORATA NEDELA POCNA ZDIVOT DA MI MIRISA DALI E TOA NORMALNO?

    A OD KADE GI KUPUVAS BIOSLIM I KOLKU PARI SE