1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. popovich

    popovich Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2013
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    533
    Дали може да ги замолам сите оние кои се против таблети за слабеење да ја напуштат дискусијава? Верувајте дека чим сме стигнале до момент да бараме таблети за слабеење, многу добро знаеме што е здрава исхрана и дека физичка активност е клучна, не мора како папагали сите едното исто да го повторуваат.
    Пробав со здрава исхрана и физичка активност редовна, и да ви кажам искрено не се исплати. Животот ми се претвори во читање состави на храна, внимавање колку јадам и терање со сила да спортувам. Тој период се здебелив уште повеќе од самото разочарување од тоа колку не успевав да издржам здрава исхрана и спорт. Секој може да ми зборува, ама јас знам колкав ми е апетитот и колку едноставно не можам да издржам билокаков вид диета. Кога спортувам пак, јадам уште повеќе.
    Поголема штета е стресот што го трпев дур бев дебела, отколку последиците од апчиња за слабеење. И нека не се осуди некој да ми каже дека не сум се трудела доволно, секој ден се будев со мисла како да се натерам дента да јадам помалку и да вежбам, заспивав со плачење.
    Нема таблети кои ги немам пробано, првиот пат ослабев 26 кг. со SlimLine Acai Berry затоа што ми го намалија апетитот, а тоа ми беше клучниот проблем со слабеењето. Да викажам искрено, во животот мој не сум осетила таква среќа како тогаш! За прв пат осетив како е да одам во шопинг без да се кријам по рафтовите барајќи големи броеви, за прв пат се осетив како женско! Да, крвната слика ми беше лоша, железото ми беше опаднато, ама го вратив за 1 месец на старо и немав НИКАКВИ последици.
    Пак ќе кажам, ВРЕДЕШЕ СЕКОЈА ТАБЛЕТА.
    Сега пијам БиоСлим, качив 6 кила за време на зимата затоа што буквално само јадев по цели денови. БиоСлим би ги препорачала само на оние кои се свесни дека нема магична таблета која ќе ве ослабе дур лежите а ќе биде извор на здравје, туку за оние кои се буквално спремни на се. Ова го велам затоа што ќе бидете омалаксани, ќе ви се пие вода како никогаш досега, можни проблеми со сонот, можна тахикардија, но апетитот ќе ви биде екстремно намален и ќе слабеете. Ова го кажувам како човек опседнат со храна, чим на мене делуваа, мислам дека би делувале на секој. Крвната слика ќе ја вратите со активно пиење витамини и пауза од таблети 2 месеци откако ќе прекинете со апчињата.

    За крај, НЕ СЛУШАЈТЕ КОГА НЕКОЈ ВИ СОЛИ ПАМЕТ И ПРОБУВА ДА ВЕ ВРАЗУМИ, НЕ ЗНАЕ ТОЈ КОЛКУ БОЛИ ДА САКАШ ДА ИЗЛЕЗЕШ ОД СВОЈА КОЖА ОД ШТО СЕ МРАЗИШ СЕБЕСИ ЗА ТОА КАКО ЛИЧИШ. И да, ЗНАЕМЕ дека физичка активност и здрава исхрана е клуч, не не просветливте вие, о музи на виткоста.
     
    На RedWine, Baba1704, Tajnaotrovna и 9 други им се допаѓа ова.
  2. Mikikiki

    Mikikiki Нов член

    Се зачлени на:
    16 мај 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите. Од ко се решив дека сакам да почнам со апчиња за слабеење, провото нешто шо ми текна е да дојдам тука и да прочитам шо имате да кажете околу оваа тема. Цел ден седам на темава и читам кој шо препорачува и сеа сум хаос во главата.. не знам шо апчиња да земам и од каде да земам??!!

    Please help! :)
     
  3. popovich

    popovich Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2013
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    533
    Мој совет: Купи СлимЛајн Акаи Бери од аптека, една лента. Чини околу 600 денари, 12 апчиња има за 12 дена. Доволно се за да процениш дали имаат или немаат ефект кај тебе, затоа што секој организам е различен. Не вреди да дадеш над 2000 денари за апчиња кои те врзуваат да земеш над 30, за на 5тиот ден да увидиш дека нема ефект. Со Акаи Бери-то е битно да пиеш многу вода, дури и со сила. Чувај шишенце до тебе и пиј цело време кога ќе до видиш. Исто така можеш да го земеш и кафето на СлимЛајн, па да го пиеш во комбинација, или ако не пиеш кафе чај за слабеење на Кирколина има, одличен е и не е скап. Или Детокс Микс чај. И лимон и млака вода од сабајле обавезно, и гарантирани резултати ќе имаш :)))
     
    На Bruinete и anembu им се допаѓа ова.
  4. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    дали некоја ги има користено bilinea acay ?
     
  5. QueenM97

    QueenM97 Нов член

    Се зачлени на:
    21 мај 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали некој ги има користено Garcinia Loss? Демек се многу ефикасни..:clap:
     
  6. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    јас ги имам користено и тоа пред некој месец, зедов една лента и имаше резултат...

    е сега јас да си кажам мое мислење, девојки значи и јас бев како вас, само апчиња пиев, како веќе да бев станата зависник од нив, премногу апчиња испив за слабеење и кажи речи нема што немам пробано, се до пред 1 месец кога решив да не пијам ништо туку да пробам сама, и знаете што, ослабев и тоа значително, јадам само варен компир секој ден, без леб, без ништо, а бидејќи сум стрвна си дозволувам и чокалада, некој чипс, и пак успеав, и пијам многу вода, а не дека сум нешто којзнае што дебела,58 кила имам, ама пак ми пречи тоа салцето што го имам откако се породив... затоа пробајте така и кога ќе успеете ќе видите колку е подруго чувството дека си постигнал нешто без апчиња...
     
  7. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    и колку ослабе од bilinea acay ? и за колку време ?
     
  8. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    анаконда88 јас зедов една лента, значи внатре има 12 за 12 дена, не се мерев, не знам колку, ама се гледаше разлика, знам по фармерките
     
    На GeoDidi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Дали некој ги има пиено BILINEA ACAY ?? и дали има ефекти ???
     
  10. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Ме интересирa дaли некooј мoже дa се здебели aкo секoјдневнo кoристи лaксaтиви? Имaв еднa.дискусијa деескa сo другaркa пa сaкaм дa знaм штo мислите ? Иaкo знaм тoa не е здрaвo нo тoa беше еден периoд и сaмo ме интересирa oдгoвoр...фaлa Ви oднaпред
     
  11. popovich

    popovich Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2013
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    533
    Еве денес се мерев, официјално симнав 6 кила за 3 недели (подолг период затоа што немав никаква физичка активност...). Презадоволна сум! Наредниот месец планирам во комбинација со вежбање уште 6 и капата на страна 8)
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.003
    Пол:
    Женски
    Може, затоа што редовното користење на лаксативи ја намалува работата на цревата, па системот за варење станува мрзелив, односно метаболизмот почнува да се успорува затоа што цревата нема да си ја вршат својата работа како што треба, токму поради лаксативите.
     
  13. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    девојко ти честитам за успешното слабеење , сакам да те прашам каде ги купи ? бидејки мислам дека по аптекиве не се продаваат
     
  14. Mija

    Mija Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    25
    Од каде можам да ги купам БиоСлим? ги има во аптеките?
     
  15. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Минатата недела велеше дека сакаш за два месеци да ослабеш 8 кила, сега наеднаш симна 6? Really? :?:
     
    На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Биослим се нарачуваат од нивната фб страна.
     
  17. Devil99

    Devil99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Ги има некој користено? Да ми каже како делуваат :)
     

    Прикачени фајлови:

  18. ttaannjjaa

    ttaannjjaa Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    herba fast fiber prv pat gi vidov na reklama gi ima li nekoj koristeno i kakvo iskustvo ima?
     
  19. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    devojki malku se opustiv so jadenjeto i doprev do 55kg a sakam stomakot da go namalam vezbite voopsto ne mi pomagaat znam deka tabletite se stetni,no slusnav deka imalo tabletki so zelen caj,a kolku sto znam zeleniot caj ne e steten,ako moze nekoe mislenje ili sovet vi blagodaram
     
  20. arontt

    arontt Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    506
    Допаѓања:
    1.637
    Дали некој ги има користено Vitaslim LINE таблетите, дали сте задоволни и има ли несакани ефекти?
    Eве и слика:
    [​IMG]
    Од денес почнав да ги пијам и за 10 дена треба да ги завршам, се пијат околу 3 месеци па ме интересира дали делуваат или не за да не купувам повторно.
    Фала. :)