1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    drugarkami sakase da gi pie ama i kazala zena sto gi piela deka i se oporemetil mesecniot ciklus i docnel 5meseci,sepak ti si znaes tvoja odluka
     
  2. lucky bamboo

    lucky bamboo Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Jas pocnav da gi pijam Garcinia Cambogia so 75% HCA (hydroxycitric acid) pred 2 dena. Gi poracav od Amazon.com. Pisuva deka se na prirodna baza (sto stana voobicaeno za vakov tip na tableti) Pisuva deka bremenite zeni, deca pomali od 18 god. i lica so zdrastveni problemi prvin treba da se konsultiraat so nivniot lekar, pred konzumiranje. Za rezultati e prerano da zboruvam.
    Inaku se zacleniv na forumot otkako pocnav da baram imformacija za tabletite Slim line Club. Gi koristev tabletite 3 meseci i otkako gi pobarav vo apteka pred dva dena, mi kazaa deka se trgnati od pazarot, a nikoj ne dava informacija povece. Se iznacitav sekakvi raboti za tie tableti medju koi gi najdov kaj sebe prilicen broj na simptomite. Strav mi e krvna slika da napravam. Tocno e deka simnav 7 kg od prvata doza , prviot mesec , medjutoa dvete naredni dozi nemaa nikakov efekt. Sigurna sum deka ce se pojavat na pazarot pod nekoe drugo ime. Mnogu neodgovorno od zastapnicite i nasite apteki.
     
  3. Mija

    Mija Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    25
    Девојки дали некоја има порачувано био слим од нивната страна на фб и за колку време стигнуваат?
     
  4. jontea

    jontea Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Dali nekoi koristel slim line super slim zaedno so cajot? Apcinjata se so boja plavo i belo i ima 60 apc., vo kutija. Kutijata e so crno i zeleno! Gi kupiv preku gruper na akcija!? Dokolku nekoj gi goristel ve molam kazete iskustvo!!! Blagodaram
     
  5. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    @Mija ги порачуваш од фб преку порака ..и после на телефон се договараш како сакаш да ти ги испорачаат. Обично би стигнале за 3-5дена. А може некој не сака на домашна адреса да му бидат доставени..и си се сретнуваш со човекот :)
    @jontea Јас ги имав користено порано, и ич не ослабев . Ја имам и кутијата уште..џабее џабее :)
    Си летав и јас со умот, си правев филмови..ама имам ептен цврст карактер и решив да си ослабнам еднаш здраво! Од тогаш фрлив апчиња, таблети секакви,сирупи магични, напитоци..здрава исхрана , вежбав во теретана, секој ден на кеј трчав , не јадев благо, леб, газирано. И еве ме сега минус 15кг..
    Не можат да ме препознаат :)
     
    На macence4 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lucky bamboo

    lucky bamboo Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Update: Од "Garcinia" немам никакви резултати. Никакви промени во телесна тежина, никакви side effects. Престанувам да ги земам. Вчера купив 30 таблетки на Vitalis od Doctors Group - Slim. Се земаат по една капсула 30 мин пред оброк со 2 чаши вода. Засега можам само да кажам дека откако ја испив едната таблетка за доручек немав никакви потешкотии со одење во W/C :)
    Меѓутоа би сакала да прашам доколку некој има користено Биомед 4 ултра, каде може да се набави и цена нормално. Благодарам.
     
  7. marence89

    marence89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    dosta go citam forumot i ovaa tema ...ne sum sretnala za ova...dali nekoj go koristel i kakvi rezultati ima? cekam brz odgovor....jas gi kupiv i planiram da gi pijam od utre, aptekarkata mn.mi gi falese...blagodaram odnapred...pozz
    [​IMG]
     
  8. irenadaniel

    irenadaniel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    1.329
    Пол:
    Женски
    Ме интересира дали некој ги пиел цитракс капсулите и дали имало ефекти сакам да ги порачам, поздрав имајте убав ден
     
  9. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    tableti za slabeenje NIKAKO toa se samo vrlanje na pari imam probano sekakvi apcinja i oslabees nekoe kilo i posle jojo efekt nadoknades duplo osven od tanletite od zelka od niv ima efekt slabee se ama se mn skapi treba sekoja nedela po 2500den da davas :/
     
  10. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    jas gi koristiv piev od niv em neka efekt em imav problemi so zdravjeto poradi niv....
     
  11. LiliMari

    LiliMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2013
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    18
    Kako оди, ослабе ли некој кг.?
    Држиш ли и диета
     
  12. lucky bamboo

    lucky bamboo Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Тука можеш да го најдеш одговорот што го бараш. Оди на страницата до доле и ќе најдеш задоволни и незадоволни коментари од луѓе што ги користеле. Моја препорака е на премногу добрите коментари да не веруваш.
    http://www.amazon.co.uk/product-rev...UTF8&showViewpoints=1&sortBy=byRankDescending
     
    На LiliMari и marence89 им се допаѓа ова.
  13. marence89

    marence89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0

    zdravo...gi piev 2 nedeli, strikno dieta ne drzam, ama ne pijam gazirano, ne jadam leb, izbegnuvam blago(kolku sto mozam), na rucek jadam so site so i da e samo bez leb, za vecera samo 1-2 domati so edno parce sirenje,
    ama efekt skoro nikakov, od celo toa vreme samo 2 kg. oslabev...sea ne gi pijam....
    planirav da poracam lipovon...ima li nekoj iskustvo?
     
  14. marence89

    marence89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0


    i uste nesto....a cajot micval go probal li nekoj?
     
  15. Elen4e89

    Elen4e89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    398
    Пол:
    Женски
    Здраво. Дали може некој да ми каже дали го има користено Acai Belinea таблетите? Се двоумам дали да ги нарачам, читав погоре секој дава различно мислење, па ако не го мрзи некој да ми пише уште нешто :). Ви благодарам однапред.
     
  16. teateevska

    teateevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Od toa sto go citam tuka se dvoumam megu Lipovon i SlimLine Acai Berry koi gi barav ama mi kazaa deka dokgo vreme ne gi dobivale :( Ama pak ke gi baram ili od kade mozam da gi naracam ako znae nekoj
     
  17. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Едно имајте си на ум,све што е вештачки додадено ке има контра ефект,со таблети и глупости само си правите проблеми на здравјето.Може како млади нема да ги осетите проблемите,ама со тек на време ке видите контра ефекти.

    Земете пазете на исхрана,вежбајте и ништо друго не ви треба.
     
  18. teateevska

    teateevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Jas procitav deka bel i crn caj se dobri za topenje na masti , a beliot pogotovo ako se pie pred jade go namaluva apetitot daka da i jas od vcera pocnav sepak se na prorodna baze i nisto nema da me cini :) A majka mi go piese nekoj si Korkolina mislam deka se vikase i ja namali kilazata ama mene mi e gaden i nemozam da go pija :)
     
    На stela 34 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Milla Jovich

    Milla Jovich Активен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Две другарки ми кажаа дека од б комплекс портокаловите се слабеело ме интересира дали уште некој го дели истово мислење ? Мене ми ги препиша доктор зошто се појаки а иначе слабичка сум си и повеке од што треба па ме интересира да не ослабнам повеке од нив
     
  20. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    daj be ne zezaj toa se vitaminski apcinja kako moze da se slabee ....
     
    На Milla Jovich му/ѝ се допаѓа ова.