1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. cufi

    cufi Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    7
    СИТЕ СИ КАЖУВАМЕ СВОИ МИСЛЕЊА НО НА САНДРИЧКА1 ИЗГЛЕДА НЕ И СЕ ДОПАЃААТ АКО НЕ СМЕ ЗА ТОА ШТО ТАА ГО ПРОДАВА.ИНАЧЕ И ЈАС РАБОТАМ СО ЛУЃЕ,НО НИКОГАШ НЕ НАПАЃАМ ЛУЃЕ КОИ ШТО МИСЛАТ РАЗЛИЧНО ОД МЕНЕ.ЈАС СУМ ГОРДА НА СЕКОЈА МАКЕДОНКА ШТО УСПЕАЛА ДА НАПРАВИ НЕШТО НО ОВДЕ ТЕМАТА Е ``ТАБЛЕТИ ЗА СЛАБЕЕЊЕ``.ПО СЕ ИЗГЛЕДА ТИ НАНКАШ СЕУШТЕ ВО БАЛКАНСКИОТ МЕНТАЛИТЕТ, НЕ БИ БИЛО ЛОШО ДА НАУЧИШ ДА БИДЕШ ДОБАР ДИПЛОМАТ КАКО СТРАНСКИТЕ МЕНАЏЕРИ``САНДРИЧКЕ1``,БЕЗ НАВРЕДА .И ДА СУМ МИСЛЕЛА ДА ПОРАЧАМ ОД ТАБ. КОИ ТИ ГИ НУДИШ СЕГА НЕМА ШАНСИ,НИКОЈ НЕ ТЕ НАПАДНА А ТИ МНОГУ НАПАЃАШ.СМИРИ СЕ И НАТЕРАЈ НЕ ДА ПОРАЧУВАМЕ ОД ВАШИТЕ ПРОИЗВОДИ РЕДОВНО НО СО ПОИНАКОВ ПРИСТАП.ПОЗДРАВ
     
    На eleni23 и lari им се допаѓа ова.
  2. delfin009

    delfin009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    zdravo na site jas sakam da oslabam 5-6 kilogrami sum probala so poveke vrsti apcinja no od nikoj sum nemala efekt si jadam noramalno i so apcinja i bez niv pa ke ve molam sto bi mi preporacale samo da ne mise stetni kako na primer herba fast dodeka gi piev imav problemi so vrtoglavica i gadenje koga gi prekinav se osekav super
     
  3. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    Доколку се работи за 5-6 килограми не ти требаат апчиња, со нив може да дојде само до оптетување на желудникот. :) Биди повеке активна, вози велосипед, ролерки, трчи, пиј повеке вода и јади салати... Идеална диета за тебе :). Јас имам проблем со килограмите, на мене и вода се таложи така кажано, никогаш немам ставено никакво апче во уста, а не па од овие за слабеење. Ако сакаш да ослабеш треба да имаш воља да почнеш и да си психички спремен да не јадеш леб, благо и да пиеш газирани пиалоци :) Ке си ја најдеш идеалната диета за твојот метаболизам или ке се консултираш со доктор и си немаш мака :)
     
    На Negreva му/ѝ се допаѓа ова.
  4. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    Кажете ми и мене како да ослабнам малце,сакам да пијам нешто,
    некои апчиња, оти во последно време многу
    јадам, онака имам апетит за се и сешто :P :P :P :P
    благи солени ич не гледам... ама пантолони, фармерки све ми е тесно!

    Лелееееее :o дај кажете ми нешто да пијам
    ме мрзи со диети, вежбања
    па да го пробам и ова :P :P
     
  5. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    TABLETITE ZA SLABEENEJE GO ZABRZUVAAT METABOLIZMOT -TOCNO NO ZA KRATKO VREME OTKAKO KE SE POSTIGNE NEKOJ EFEKT I SE PRESTANE SO NIVNA UPOTREBA NASTAPUVAAT''MRZLIVI CREVA'' STO ZNACI BRZO VRAKANJE NA KILOGRAMITE I POREMETUVANJE NA RABOTATA NA CELIOT ORGANIZAM ...TAKA DA AKO VEKE SAKAS DA OSLABEES IZVEDI GO TOA NA PRIRODEN NACIN IZMENI GO NACINOT NA ISHRANA I PIJ MNPGU TENOSTI ..BEZ TABLETI
     
  6. sandricka1

    sandricka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    10
    DALI JAS NEKADE NAPADNAV NEKOJ? JAS MILA GI PROBAV TIE PROIZVODI I CISTO ZA TVOJA INFORMACIJA ...NE SE BAVAM SO PRODAZBA VEKE :) . PROCITAJ GI MOITE POSTOVI DALI JAS VOOPSTO NAPADNAV NEKOJ DRUG PROIZVODITEL NA PROIZVODI ZA SLABEENJE... DIPLOMATIJATA I MARKETINGOT SE MOI DVE USPESNI STRANI. DIPLOMATIJA E KOGA NEMA DA GI NAPADNES KONKURENTITE I NEMA DA IM ZAVIDUVAS TUKU KE UCIS OD NIV. JAS PROBAV DA POMOGNAM NA ONIE STO IMAAT MAKA KAKO STO IMAV I JAS......NA NIKOJ SO SILA NE MU REKOV DAJ PARI.......:) A NIT PA VI GI PONUDIV KAO DA MORATE DA GI ZEMETE :) ....
     
    На Pavlin4e му/ѝ се допаѓа ова.
  7. portugalcanka

    portugalcanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    јас ги пиев таблетите инхуа и навистина има ефект....имате проспекти се е вистинито што пишува,а има одлични резултати;)
     
    На Lady01 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    i jas sum piela poveke razlicni no efekt vidliv i brz imav od zeleno kafe, malku si nervozen no se izdrzuva nekolku dela
     
  9. enicka

    enicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdravo na site kako ste, koj od vas moze tocno da mikaze koj tableti za slabeenje se najefikasni pozz
     
  10. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Мене ме интересира ludoto19 до каде е со слабеењето? Има ли резултати? :)
     
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    да да ослабена сум :) сега точно не знам кој ден ми е но, 5,5 кила имам ослабено :D се приметува, мислам дека имам уште 20 капсули не сум баш сигурна ке проверам ке ти кажам :) проверив и редактирав да ти пишам - 15ти ден ми е :) ама искрено и да ти кажам 2 дена си јадев малце повеќе :lol: :tmi:
     
  12. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас би ти препорачала за повеќе кила да ослабеш, да вежбаш. За трчање веќе е ладно, али можеш некоја вежба по дома. Или побарај на ју туб нешто, аеробик, доволно ти се 20-30 мин дневно. :)
    Па аку де си поткаснала малце, немај гајле само да не биде често. :lol:
     
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    абе вежбам ја секој ден од *јутра до сутра* на нога сум зашто студирам во друг град и секој ден патувам итн :( :( искршена сум, немам сили за вежбање ,,, ама колку толку има ефекти и без вежби па ке бидиме :lol: за 20 дена ке ти кажам тотал колку сум ослабела :*
     
  14. SanYya

    SanYya Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    А Овие таблети да не се забранети за малолетни....не сум којзнае колку дебела но имам вишок на некои места па сакам да пробам со таблети... :P
     
  15. Vesna80

    Vesna80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    tocno kazano te poddrzuvam ama toa ne moze sekoj da go svati koga nesto e zamisleno vo glavata i nikoj ne moze da go predomisli.Devojki ne se zamarajte so toa deka imate nekoe kilo visok naprotiv bidete srekni deka ste zdravi,zatoa sto i sega ima nekoj sto ve saka no koga nema da imate zdravje nikoj nema da ve saka.
    od licno iskustvo(piev herbafast,inhua,kafinja,slim,javorov sirup i site imaat nekakov efekt koj pobrgu gi namaluva kg. nekoj pobavno no za mnogu kratko vreme pak se vrakaat kg. no najbitno e deka sega na 30 godini pijam tableti za srcevi zaboluvanja,koj sto se pojavi po kratko vreme ZATOA STO TABLETITE GO ZABRZUVAAT ORGANIZMOT VESTACKI iako toj ne e spremen na toa) vi predlagam bidete srekni i svatete deka sekoj organizam ne moze da bide isti nie sme tie sto sme skloni na debeleenje.zatoa dodeka davate pari za apcinja de vakvi de takvi odete kupete si nesto sto ke ve pravi srekni.A uteha ne barajte vo tabletite za mnogu kratko vreme ke imate nadez ama za kratko vreme ke bidete mnogu razocarani.NAJISKRENO VI PREPORACUVAM.
    [mod-kirilica:2llki5e6][/mod-kirilica:2llki5e6]
     
    На eleni23, Lacrimosa и SanYya им се допаѓа ова.
  16. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    си купифф херба фасттт :) :) ке видиме сега дали ке има ефект , али планирам да го пиам со зелен чај иии да одам на фитнес .. и од сето тоаа ако немаа ефект.. :(
     
  17. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Нели немаше повеќе да ги има во продажба таблетите турбофаст?

    Како што знам Јака80 не работи веќе :wasntme:
     
  18. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    нее бре ги имаа по аптеките
     
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    а колку пари се и каде точно во која аптека ги има, ако збориме за скопје :D
     
  20. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    еее баш неее ја сум од кавадарци :) ги купиф од глорија околу 600 ден хербафастот ако мислиш за тиа?? а за турбо прашав имало али незнам колку се