1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Талент

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 12 јануари 2010.

  1. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ponekogas imam custvo sto me tera da crtam,sakam slikarstvo,ete i vajarstvo,sum crtala,pa nesto neznam zosto vo poslednive 4 godini ne sum crtala,pa se resiv pa da pocnam povtorno,vekje imam inspiracija od odamna,i sto mi e predizvik da sozdadam edno delo.Samo sto toa custvo ne se pojavuva cesto tuku povremeno,i sozdavam delo od koe ponekogas i samata se zaprepastuvam.Dali imate nekoj talent,dali ste sozdale nesto,bez razlika od koja oblast,no dali vi se slucilo i vie da bidete iznenadeni od toa sto ste go sozdale,i imate li nesto napraveno,mozebi i osvoeno nekoja nagrada nekoj konkurs?
    [mod-kirilica:3bxcrhjz][/mod-kirilica:3bxcrhjz]
     
    На Lolo5 и Dea8 им се допаѓа ова.
  2. Maloto-Divo

    Maloto-Divo Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    I jas ponekogas sakam da crtam...Ali retko se slu4uva toa...Naj4esto koga neam so da praam,koa mi e dosadno... :D A moze da se kaze deka imam talen zasto pred edna godina bev na natprevar od skolo i osvoiv 1 mesto... :D Pozz..
    [mod-kirilica:3ejwuiwy][/mod-kirilica:3ejwuiwy]
    Позз
     
  3. Peace.Love.Happiness

    Peace.Love.Happiness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    34
    ;) I jas sakam da crtam, povekje da slikam so masni boi... Porano nonstop toa pravev vo slobodno vreme, isto i proza pishuvav... Sega poretko, zashto se preseliv na Florida i treba se odnovo da kupuvam oprema za slikanje... ama kje bide, da se sredam i kje bide i toa.... Tuka se zanimavam so fotografija, si kupiv dobar digitalen aparat profesionalen i slikam, najchesto priroda, ama sakam da preminam na Fashion i Beauty. Do sega imam slikano 2 modela... Sakam Photoshop i takvi stvari pa kje mi bide interesno... Drugo shto... neznam, ama od sekogash sum sakala umetnost... Dedo mi e chevlar mnogu poznat vo Skopje i den denes raboti na 77 godini, mnogu e kreativen i od nishto pravi neshto, isto i tatko mi beshe chevlar pred da pochine, chichko mi slikar i ete ti ima od kade da go nasledam talentot ;)
     
    На Dea8 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    I jas mislam deka imam talent za pisuvanje, ko pomala sum pisuvala poezija, a sega pretpocitam proza…obicno pisuvam koga sum prepolna so emocii…povredena, zaljubena i red drugi gluposti hehe :).
    Inaku imam osvojuvano nekoi nagradi na lokalno nivo vo osnovno uciliste, i da bidam iskrena bi sakala da se zanimavam so pisuvanjeto poseiozno :) ama denes eden prijatel mi kaza nesto sto me nasmea …za da bides pisatel trebalo da si zabegan,izoliran…haha cudno bogami, jas mislam deka nekoi taka gi karakteriziraat zasto sepak i najgolemite pisateli si imaat nekoi svoi musicki … :)
    I uste nesto … mislam deka site sto imaat nekoj talent treba da go razvivaat i usovrsuvaat :D
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    За цртање не ме бива воопшто, ама за пеење :lol: :lol: Никогаш не сум одела на музичко или па кај некој на приватни часови, ама благодарение на мојот професор по музичко и истовремено диригент научив многу. Тој од мене направи добро изграден алт :D
     
  6. NormaJean

    NormaJean Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    0
    Si crtav i ja porano, koga ke mi svetnese nesto u glava i edno 3-4 saati ne stanuvav dodeka ne zavrsev. Pa posle se prefrliv na umetnicki fotografii, po cel den u setanje za da fatam nesto interesno. Ama i toa bataliv zaso nemam bas slobodno vreme. Fakultetot go staviv na 1vo mesto.
    A u posledno vreme me interesira i ureduvanje na enterier....Umetnicka dusa....so da pravam takva sum....heheh
    A moite samo se fakjaat za glava i velat >So ti e be dete zemi nesto raboti, uci, koj videl air od umetnost...Pa za belja ne mi dadoa da zapisam ni FDU a imav golema zhelba....eeeeeeeehhhh
     
  7. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Jas crtam i mozam da kazam deka dosta dobro mi odi..prodadov nekolku dela i toa ne za eftini pari i mnogu sum zadovolna a i planiram na umetnost da odam fax..drugata godina zdravje pa se nadevam epten ke se usovrsam...a inaku najcesto crtam aktovi golite zenski tela mi budat poisebna inspiracija :)
     
  8. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Samo sto toa custvo ne se pojavuva cesto tuku povremeno,i sozdavam delo od koe ponekogas i samata se zaprepastuvam.
    Многу се пронајдов....пишувам проза и поезија, само што инспирацијата ми ,,доаѓа,, на периоди....имам напишано неколку песни од кои и самата сум се запрепастила и неможам да верувам дека се мое дело ;) но секојпат кога решена ке седнам нешто да напишам, од тоа не излегло ништо, после сфаќам дека песната или делот од романот на кој работам со години бај д веј , не ги бива баш :D .....со сила не ја бива :lol:
     
  9. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Imam profesija vo oblasta na opstestvenite nauki......
    Imam okolu 10-tina sliki maslo na platno (apstrakcii) i crtam se sto ke vidam..mozam duri i portret da nacrtam,ako se "zapnam" ama ne sum skoluvana okolu toa.
    Medjutoa imam edna mnogu golema i neostvarena zelba ,a toa e MUZIKATA!
    Mnogu sakam muzika...da slusam da znam da sviram i da peam...
    Muzikalna sum i vikaat dek aubavo peam...toa mi e neostvaren son sto teskooovo zivotot da go ostvara.
    Pozdrav!
     
  10. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.107
    Пеам и пишувам, докажано :)

    Ама не е само до талентот... Работа, труд, труд, жртвување, двоумења... За да сето тоа се реализира.
     
    На Dea8 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MissMarsh

    MissMarsh Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    3
    Како помала се занимавав со цртање , чисто како хоби :) Сега многу ретко, ама да сум се дивела на мои дела и викаат дека сум телентирана:$ Инаку ги ценам сите уметности, а пасија ми е танцот :) Сакам и фотографија :) Ако имаш инспирација, just go for it :) Целосно поддржувам :)
     
  12. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    imam talent za pisuvanje :roll: najcesto sakam da pisuvam ljubovni prikazni (onaka celosno se vnesuvam vo niv so celosni emocii :) ) da ne vi se veruva :D a znaete sto? :lol: :lol: mislam deka imam i skrien talent za gluma :roll: ama mislam onaka nikogas ne sum probala :lol: :lol: zamislite pisatelka, glumica :) a vo stvarnosta ekonomist? :roll:
     
  13. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    За ИГРАЊЕ :mrgreen:
    за пеење :mrgreen:
    за пишување :mrgreen:
    за цртање :mrgreen:
    за глумење :mrgreen:
    за шетање по модна писта :oops: :mrgreen:
    и за фотосесии можее.за друго Слабоо :oops:
    Хехехе.позз!
     
  14. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    да додадам :oops:
    ме бива и за тепање.Хуху.
    Иам тренирано карате 5 години иств добро ми идеше иам еден куп медаљи итн.
    Алии почнав да се занимавам како фотомодел и се откажав. :D :D :D
    Позз. :mrgreen:
     
  15. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    пеам уште од многу мали нозе ама не би сакала да се експонирам многу сум срамежлива
     
  16. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Цртање, пеење, сликање... Ништо од тоа, ама имам убав ракопис ако се смета :lol: :lol: :lol: :D Можеби за пишување шо знам ... Иначе специјалист сум за глума и за лажење (по потреба) Роден талент :lol: Испробано во секојдневниот живот :)
     
  17. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Исто и мене пеењето ми претставува задоволство, но и мој талет (добиен од мајка ми) :D ;)
    Јас секогаш бев зад или пред Хипи во хорот бев зш секогаш точно ја знаеше интонацијата :)
    А хорот ни донесе мн. убави и хепи времиња што не се забораваат :mrgreen:

    + Ќе додадам и фотографирање. !
     
  18. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Цртање,Пишување,Пеење и фотографирање.Уживам кога ги правам овие нешта :)
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: :lol: Брајт, на убави работи ме потсети :D :D
     
  20. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    crtanje peenje igranje,svirenje,sienje,vezenje,mecuvanje,gimnastika,zboruvanje unazad,skijanje,strelastvo,gluma,manekenstvo....
    se salam sekako :lol:
    imam talent za igranje,prirodno ja pretocuvam muzikata vo dvizenje,kako pomala ko bev nastapuvavme na nekoi manifestacii so grupa i sekoagas sakav da improviziram na scenata..i zal mi e so ne go iskoristiv..