Талент

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 12 јануари 2010.

 1. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  225
  Цртање,пеење.. :)
   
 2. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.600
  Допаѓања:
  6.332
  Немам некој посебен талент, но дефинитивно посакувам да го имав талентот на Ким Кардашијан.
  Или тако звано, да имам талент да немам талент никаков, а сепак да заработувам многу пари.
  Е то.
   
  На Candid и Survive им се допаѓа ова.
 3. Dea8

  Dea8 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  46
  Браво Катја, ти посакувам уште многу успеси и брз напредок :) И јас сум како тебе- цртам и најголема инспирација ми се женските актови, а за парички цртам и продавам портрети :) Но јас би те посоветувала пред да се запишеш на факултет да подразмислиш подобро. Јас кога бев во твојата ситуација бев многу залетана по факултет за уметност и бев решена тоа да се запишам, но си поразговарав со луѓе кои веке го студираат тоа, исто и со повозрасни и поискусни и сфатив дека не е баш најдобра опција затоа што талентот го имаш и за него е потребно многу работа (и малце знаење :) ) за да го усовршуваш, но за тоа не ти е потребно да завршиш факултет, доволно е и некој курс кој можеш да го поминеш или како што јас се образувам на ликовното поле- google i youtube ;) буквално се има на нив што те интересира. И што ќе бидеш кога ке го завршиш тој факултет? Што ке работиш? Тоа што ке бидеш дипломиран ликовен уметник мислам дека ке ти значи само ако можеш да се вработиш некаде како наставник или професор по ликовно. Во нашето Македонииче тешко се преживува ако живееш од уметност (ликовна). Сеа треба да го работиш тоа што го сакаш... за да го работиш со страст и да бидеш повеќе продуктивен. Но јас го избрав и се запишав на следниот факултет што ме привлекуваше после овој за уметност( и го завршив), и воопшто не се каам.Работам нешто сосем друго од уметност (моментално). Имам врсници кои се запишаа на уметност ( и се фантастични, делата им се ... :o ) но сега паѓаат во депресија зошто неможат да си најдат работа со нивниот факултет. А исто така пак имам многу познаници и врсници кои не се запишаа на тој факултет а исто толку се добри уметници благодарение на напорната работа, па има и некои финти што не се учат и на факултет :)
  Така што, размисли си убаво, мислам дека е паметно да студираш нешто друго, за да можеш да работиш нешто понатаму во животот со тој факултет, а талентот ако работиш на него нема да ти пропадне, и пак можеш во слободно време да си црташ и усовршуваш, па и да си продаваш дела. Поздрав, и ти посакувам многу среќа :*
   
 4. nikiiii

  nikiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  927
  пеење :)
   
  На kim.k му/ѝ се допаѓа ова.
 5. IloveScience

  IloveScience Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  26
  Здраво :) извинете што пишувам за ова тука но итно е, треба да направам проектна ликовно и како техника сакам да земам едни маркери специјални што се доста квалитетни и поскапички, незнам каде низ скопје би нашла, сакам да бојам модни илустрации со нив, еве туториал нешто вака, ако некој знае некој ми пише, итно е!! Поздрав

  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... tq2j7fHG9M
   

  Прикачени фајлови:

  На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  623
  Пол:
  Женски
  Исто! Сите ме знаат по цртањето,само талентот за пеење го чувам и кријам во себе :$ и никој не знае дека убаво пеам,освен мајка ми :)
   
 7. Bennet

  Bennet Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  52
  Цртање, пеење, свирење на инструмент (сајзер, тарабука- ја обожавам :lol: ) :)
   
 8. anonymous16

  anonymous16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  42
  Напредувајте со своите таленти. :) Јас имам некој талент за пеење но баш кога ќе сака некој да ме чуе се глупирам едноставно неможам пред луѓе да пејам си пејам за своја душа. Настапував неколку пати со пеење ама срам ме отепа и се откажав. :D Исто така имам талент за спиење, а и имам талент да ги нервирам родителите :P :D :D :D
   
  На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Survive

  Survive Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2014
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  38
  Цртање. Но можам да цртам само кога сум тажна... :tmi: Не дека не цртам убаво кога не сум тажна, но тогаш ги создавам најдобрите, најнеобични и воедно најемоционални дела. Еднаш ми кажа една роднина дека очите на личностите што ги цртам се огледало на мојата душа :/
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  8.882
  Пол:
  Женски
  Талент имам за цртање и учење јазици,барем така мислам. :rofl: Посакувам да бев талентирана и за пеење...
   
 11. LoganForever<3

  LoganForever<3 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2015
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  пишување и глума :)
   
 12. Emili12321

  Emili12321 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  260
  za zal neam ili pa seushte ne sum go otkrila
   
 13. ton4ica

  ton4ica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  За математика :) сега стагнирам не решавам ништо па може сум заборавила. Но имав неверојатен талент решавав и најсложени задачи без проблем :)
   
 14. TheAngel

  TheAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  Пеење. Воедно ми е и неостварениот сон.
   
 15. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  1.425
  Пол:
  Женски
  Цртање, пеење и глума/рецитација (од средношколските денови) :)
   
  На alana95 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. angelche16

  angelche16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.438
  Допаѓања:
  708
  Пол:
  Женски
  Сестра ми од 6 годиномногу убаво црта и има талент за цртање.
  А јас имам за пеење талент, мбогу убаво ми оди ќе пеам сама на патронат.
   
 17. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  881
  Допаѓања:
  570
  Пол:
  Женски
  учење јазици, пеење и секако.. спиење :P
   
 18. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.646
  Допаѓања:
  44.068
  Пол:
  Женски
  Ова како јас да сум го напишала, од А до Ш. На моиве таленти не знам што да додадам, сакам да правам се' што може да се создаде со моиве две раце. Да цртам, да правам украси, да уредувам по градината и по дома, буквално се'.
   
 19. ReggaeGirl97

  ReggaeGirl97 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Jas imam talent da igram kako tancarka :$ ne da se falam ali kje vi kazam edna slucka sto mi se slucila. Koga imav 8god bev na svadba kaj bratuced mi I premnogu igrav a potoa me kacija na masa da igram kolegite na bratuced mi I ja se izeaduvav detiste be :worried: I pocnaa pari da vadat vikam leleee pari pari :o o.O I majka mi koga me vide koga se naluti im se razvika a na mene mi vikaa kerkoooo simnuvajsee I jas
  ama mamo I ona simnuvajss haha.
   
 20. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  350
  Пол:
  Женски
  Obozavam da crtam - toa me smiruva nekogas koga sum nervozna,isto taka i da pisuvam,ama retko koga nema da me fati mrza :D..A opsesija mi e da pravam remix - muzika :)
   

Сподели ја оваа страница