1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Татко и синови (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Majuv4ence13, 24 март 2013.

  1. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.309
    Допаѓања:
    101.438
    Пол:
    Женски
    Да ама мене ми требаат само овие првите до вчерашната .
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Те сфаќам, и мене ми треба такво нешто и јас пропуштив некои работи поради терминот. Инаку репризно ја даваат по репризата од Притаени страсти во полноќен термин, не знам точно кога.

    Инаку нема. Само промо најавите ги најдов.

    Едит: побарав, во 23:58 репризно ја давале секој раб ден, а викенд се репризите oд цела недела.
     
  3. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Еве кога се премиерите и репризите:
    http://forum.tvpaket.com.mk/viewtopic.php?f=21&t=6387
     
  4. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Жена му на Кадир најлуда е :rofl:
     
    На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Еве нешто од зад камера..Инаку оваа главната глумица ми е навистина преубава...Есма и Назли во приватен живот се жена и ќерка на Халит(Kараман).. :)



    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  6. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    Па право да ти кажам, до сега освен мали сличности ,не е исто со книгата “Карамазови“.
    Например оној Џемал во книгата (Павел) е син на една луда жена, прљава, немиена и нечешлана ,шета низ градот. Еден ден таа се појавува во бањата на Халит (Фјодор) и така останува бремена....а во филмов испаѓа дека мајка му е од куќата на танчерките.Во книгата тој е готвач и е болен од епилепсија.
    Кадир( Алексеј) кој е побожен, во книгата пишува дека живее во манастирот како искушеник со намера да остане во манастирот.Бидеќи целата книга на Ф. Достоевски е борбата меѓу доброто и злото, многу голема улога игра Старецот Зосима, монах од Манастирот и преку него се вадат многу добри поуки. Овдека не гледам дека таква личност се појавува и прашање е дали ке се појави некој “паметен“ Оџа од џамијата.Старецот , Отец Зосима од искушеник во манастирот го врака назат во“светот“ да се соочи со реалноста во неговото семејство. И никаде нема дека тој е женет човек. Како што овај адвокат Салаетин инаку во филмот е Иван и многу лукав и злобен, во филмот е атеист, недружелубив човек кој не го интересираат човечките страдања и маки.Многу интелегентен, рационалист и многу егоистичен човек кој има најмногу кавги со најстариот брат Димирти (во филмов Ѓулуага), кој е верен со една девојка Катја ( во филмов учителката) а потајно е заљубен во слободната градска девојка Грушенка (танчерката). Катја (учителката) има симпатии и кон вереникот Димирти и кон неговит лукав брат Иван но на крајот од книгата таа бара духовно прочистубање од непријатните мисли кои и се вртат во глава.
    И Павел (Џемал) бил воодушевен од атеизмот и лукавоста на Иван. И таткото Фјодор (Халит) многу пати изјавува дека повеќе се плаши од Иван (Салаетин адвокатот) одошто од Димитри( Ѓулуага кој го бара наследството)
    Инаку Грушенка (танчерката) во младоста била со некој полски официр кој подоцна ја напуштил и за незе се грижел некој постар скржавец, но кога и здосадува го напушта и почнува слободен живот.Нема врска онаа приказна со татко и од серијата...во филмот таа како слободна девојка ги залажува и го измачува и Димитри и неговиот татко,но после дружењето со Аљоша (побожниот) се покајува и се врака кон вистинскиот пат.
    Значи серијава многу малку (според мене) има сличности со книгата.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Овој Селахатин срцка ее :inlove:
     
  8. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.732
    Пол:
    Женски
    Ааааа Селахатин в срце ми влезе :D :$
     
  9. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Хахахаха оваа Зухал колку е збесната..Гледав нешто понапред танчерка ќе стане како Ѓулхајат :rofl:

    Иначе Селахатин и Ѓулхајат во приватен живот се во врска.
    Навистина многу си одговараат.... :inlove:

    [​IMG]

    [​IMG]


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  10. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.732
    Пол:
    Женски
    аии срцки :inlove:
    аман мор,зар Зухал ќе ми денца таму пара бери киселец? :^)
    Да си чукнам на глава..ова на дрво :D
     
  11. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Хахахахаха ете ја Зухалчето неможев да престанам да се смеам кога ја видов :lol: :rofl: :rofl:

    http://www.youtube.com/watch?v=o0QYuxikZj8
     
    На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Халит:Толку ли си љубоморна што ќе ме убиеш :rofl: :rofl: :rofl: Човеков е кома :rofl:
     
    На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Дали спиеше со татко му Ѓулхајат? Денес ги гледав репризите и му рече на Али, не... Вистина е? Сега почнав да ја гледам :)
     
  14. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.976
    Ѓулхајат не спиеше со Халид Карадак, му ја кажа вистината на Али!!! Таа сакаше со заведување на Халид да му се освети за сите злодела што тој ги има направено на нејзиното семејство!!!
     
  15. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски

    Сакаше да му се освети ама ништо не ја бива не си може со Халид...Според мене Гулхајат е права ороспија навистина,сака да седи на две столици и со таткото и со синот :rofl: Во наредните епизоди гледав пак ќе биде со стариот а овој Ѓулали ќе збесни....Штета што ја нема со превод серијава на интернет :) Најпаметен човек во цела серија е Сеид :D
     
  16. auroraa

    auroraa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    843
    ^
    Се согласувам со тебе во вρсκа со Ѓулхајат да саκаше до сега многу пати ќе се осветеше, а и Маρиκа многу и се меша "што ќе пρавиме, што ќе пρавиме" цело вρеме индиρеκтно ја виκа да се вρати да го остави Али, си гледа бизнисот да си го спаси. Единствено ми е жал за Ѓулали ни κρив ни должен најмногу пати.

    И ме неρвиρа тоа што сите му се плашат на Халид κо κојзнае што да е а устваρи најголем плашливец е знае само да подκупува и уценува нема хρабρост сам ништо да напρави да не му е Нафиз ништо нема да напρави.
    Па и тој Нафиз и еκипата негова за жалење се :lol:
     
  17. soco

    soco Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    185
    Ве молам ако некој знае која е песната која течеше во моментот кога го бесеја ѓул али линк или име или билошто нека ми напишит многу мисе допадна
     
  18. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Не ја гледам серијава, моите имаа пуштено тв, ама дечкото што ќе го бесеа не да беше ХОТ!!! А да, и песната што одеше кога ко бесеа и мене ме интересира која е, многу беше тажна и убава...
     
  19. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    На littleflower и Saricko им се допаѓа ова.
  20. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Добро салам се???? Ја прекинаа епизодата :devil: :devil: :devil: :devil: