1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Татко и синови (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Majuv4ence13, 24 март 2013.

  1. Cicero

    Cicero Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    18
    Во принцип не сакам турски серии. Но оваа е навистина поинаква од сите други. Се гледа дека серијата е со стил. А и комична на некој посебен начин, Халид ме излудува, цар е човекот дефинитивно!
    А вистина ли е дека ќе стане Зухал танчерка?
     
  2. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски

    Да да танчерка ќе стане..Кај Марика ќе работи :rofl: :rofl: :rofl: Можеш да ја замислиш :rofl:

    Оваа Ѓулхајат навистина ми е многууу убава лепота од жене :D

    Штета што серијава има трагичен крај
     
  3. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.711
    Пол:
    Женски
    гледам понапред сте од мене...
    а Кадир ќе се разведи од Зухал ли? :^)
    таа кај Марика исто како јас во Рио да одам :rofl:
     
  4. Cicero

    Cicero Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    18
    Аууу Зухал кај Марика?? Никако не ми оди таа комбинација, ама луда е Зухал се е можно.
    Сега ме разочара со ова тажен крај. Баш си се надевав на Ѓулхајат и Али. :|
     
  5. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Е ај на нас што не ни се чека раскажете ни нешто за крајот во спољерче :lol:
     
  6. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    На крајот Халид ја убива Гулхајат и после умира тој..Целото наследство му го остава на Џемал и така заврушува.. :)
     
  7. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.711
    Пол:
    Женски
    ауу финито но хепито ;( :^)
     
  8. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Со вечерашнава епизода се изнасмеав..Најинтересна досега :rofl: :rofl:

    Се цапнав од смеа со пуста Зухал и тројцата мускетари ( Назиф и другите двајца) :rofl: :lol:
     
  9. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    ...јас не ги сакам многу турските ама оваа ми се засвиѓа....интересни некои досетки имаат, добар хумор и нема многу завлекување....стално се дешаваат нови работи..... и ликовите се јаки, халит поготово :D ....само не ми се свиѓа што ја копирале браќа карамозови зошто ја имаат изменето пораката на романот
     
  10. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.711
    Пол:
    Женски
    Мене оној Назиф дома да ми е...ако му речам се донесе закон да се запалат училиштата-оди запали ги одма нема сега! 8)
    Богами ќе ги запалеше сите училишта :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски

    Блазе си му на Халид,со слуга ко него :lol: :lol:
     
  12. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    ...дефинитивно една од подобрите турски а ретки се добрите турски серии, незнам зошто само една сезона снимиле :) :) али подобро така, да имаше повеќе епизоди можда ќе се расипеше серијата.... само на крајот мислам дека згрешиле
    мислам дека на оваа серија повеќе ќе и прилегаше среќен или комичен крај, вака со Ѓулхајат испаѓа трагично..... ама мило ми е за џемал, богатството да оди кај некој што не е заинтересиран за истото :) ако е така како што сте напишале поназад
     
  13. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.711
    Пол:
    Женски
    богами ќе му го купам :rofl: :rofl: :rofl:
     
  14. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    ....на овој халид секој ден некој му оди со пиштол :D ..... закон глуми стариот...фаците :D
     
    На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    HAHAHAHHAHA Eden e halid! Car e covekot sto zivotii ima,na nikoj ne mu uspeva da go ubie :D :D :D Inace najmnogu se nerviram so ovaa Gulhayat celo vreme se sili nesto ke mu se osvetela na Halid a ne ja biva po pat da odi...I nejze i se saka so Halid ama ne priznava :D :D :D
     
  16. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.711
    Пол:
    Женски
    И вака така пак ќе зајде на другио свет заради Халит...ех :P
     
    На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    - селахатин, ти мислиш дека сум толку глуп за да потпишам нешто без да го прочитам???
    - значи глуп си и потпиша :D

    ....закон ми се овие двајца, ги обожавам :D
    туку сега халид ќе си остане на улица без скршена пара :| баш ме интересира како ќе се одвива понатаму
     
  18. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Хахахахахах прегеска гледав на најавата вечерва ќе биде гладен и ќе земе леб да јаде од кај свињите :rofl:

    Иначе оваа Гулхајат ми е глупача невидена..Само едно исто повторува Халид ќе плател за се а ништо не прави,треба да се заблагодари на Селахатин оти благодарение на него му зедоа се на Халид... :devil: На крајот ќе си го добие она што си го бара ..Хахахха исто така пред две епизоди кога играше заприметив дека оној фустанот што го носи секогаш скинат и е под мишката :rofl: А за убава навистина е преубава,лепотица права.
    Се чудам како може да го сака оној Ѓулали...Типичен селанец!Се решава со тепање и со силење дури и актерот го замразив оти секаде игра улога на манијак :rofl:


    Едно ќе кажам каков и да е, Халид е ЦАР!!!

    Човекот ми е многу интересен,се гледа дека навистина знае да глуми,па кога ќе направи некои фаци :rofl: Вчера имаше најјјака фризура како тетратка беше пустиот..

    Каква улога и да има смешен ми е..Исто и Есма неговата жена ја бива а ќерка му (учителката) како со сила да глуми одбивна ми е..


    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  19. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.711
    Пол:
    Женски
    Никако Халит да го завикам човекот...секогаш Караман го викам... :D
     
    На SnowWhite8 и Majuv4ence13 им се допаѓа ова.
  20. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    ѓулали ми е како малоумен и не ми е интересен, поготово откако замина во планина удав е досаден..... најмногу се силеше и плачеше за богатството уште од почеток, а остана со прстот во уста, ништо не добива :D згора уште проблеми има со законот...... сите се попаметни од него во серијава, колку и да се стега не може со халид и селахатин :) :) ......
    За Ѓулхајат се слагам, многу итра фаца а испадна глупа.... поготово денес кога му кажа се на Халид |( молчи си ма, од кај знаеш што ќе биде, може уште утре стариот се да врати, после ќе му ја мислиш.... затоа на крај
    нека ја убие кога е глупа |(
    за последната епизода на селахатин не разбирам што му беше фората што ја прибра зухал, таа беше поблиска со халид од сеид и есма, стално шпионираше за него.... на неа би и одговарало повеќе халид да се врати отколку селахатин да остане газда, незнам зошто и верува.....
    за халид некако и жал ми падна :D ...селахатин не требаше да се жени со назли :D хистерична е... а можно е сега и таа некој проблем да му направи ради нејзиниот ѓулали |(