1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Татко и синови (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Majuv4ence13, 24 март 2013.

  1. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Се сложувам и јас подполно за Ѓулали абе човекот стана водач на банда од нигде никаде, па сега демек ја засакува таа машкуданката Ајфер дрн мрн за гревови, а пак Ѓулхајат колку прилики имаше да го уништи Халид не ја биваше знае само да лае ко кучка на празно :devil:
     
  2. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    како му се накачија на Али...
    Ѓулхајат,Ајфер,сега па и Назли...абре султан Сулејман не му е рамен! :D
     
    На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    денес беше малку глупаво со селаните што веруваат во измишљотини :yawn: и таа Сати хатун или како се викаше.... одбивна старица......онаа Назли реков јас дека ќе му прави белји на Селахатин заради глупавиот бивши :) ... Ѓулали со три жени дома :x да не го уапсат за полигамија сега овој :D Селахатин стварно потресен за Назли изгледаше во најавата, стварно ја сакал ете
     
  4. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.976
    Серијата Татко и синови ја загледав затоа што обавезно гледам една серија и тоа ми е времето за релаксација и одмор... И баш кога мислев да се префрлам на гледање друга серија деновиве се случија новости во серијата и повторно успеа да ми го привлече вниманието... Синоќешната епизода беше врв на интересните случувања, слатко се изнасмеав за Халид кој конечно си го доби заслуженото, а и за Ѓулали кој што како што ми се чини ке има три жени... Слатко и убаво за релаксација...
     
  5. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Вечер јако ќе биде...Халид ќе се венча со бабата :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  6. Saricko

    Saricko Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.137
    Леле се изнасмеав вечерва :D со сати хатун и халид за првата брачна ноќ :lol: :rofl:
     
  7. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Ами нозете му ги скапа бацување кога му ги миеше :rofl: :rofl: И билката во баклавата за да бил силен в кревет...Вечерва се акнав од смеа најјака епизода до сега.. :rofl:
     
  8. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    онаа Назли е луда малку, еднаш и Ѓулали сакаше да го убие, не се контролира женската ;)
     
  9. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    Халит+Сати Хатун=савршени пар/пар од соништата
    така Халит,још једна у низу... :D
     
    На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    ова глупаво го смислиле.... и таа Сати хатун на 80 години запнала прва брачна ноќ :x па одвратно е...мене стварно не ми се смешни, одвратни ми се кога ги гледам :| .... али добро, нека види Халид како им е на девојчиња од 20-30 години кога им се нафрла... и он не е у топ форма одамна, оваа повеќе му прилега реално :!:
    Малку ја зезнаа серијата при крај....а баш интересен тек имаше....е сега ме интересира дали Халид ќе си го врати богатството од Селахатин... дали ќе се врати како газда... во споилер, не сакам да ми раскажувате, ќе ми биде досадно после, само накратко да или не.... ако знае некоја воопшто :D
     
  11. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Хахахах во тоа време за жал луѓето биле многу глупави и верувале во секакви измишљотини :rofl: Старицата е кома :lol:

    Иначе Халид пак ќе стани богат,ќе земе се од сати хатун :)
     
    На sajonaramucaca му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    така и си мислев за Сати хатун.... ама од Селахатин имотот дали ќе го врати? :)
     
  13. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    ја претераа веќе со Балкиз и простите селани, не е смешно |( и овој Халид до кое ниво падна, се шета со коза и ги запознава луѓето со неа |( ....Ѓулали и неговите кокошки се веќе патетични и досадни.... сведочат таму Селахатин ќе го убиеше Ѓулали незнам што, а Ѓулали светецот, ова де коцкар, женкар, пијандура и бивш осуденик 4 у едно кога е насилен во ред е |( инаку од сите три сакам со Ајфер да се фати колку да се спушти на земја Ѓулхајат....
     
  14. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    Која е оваа коза татко?
    -Не е коза,Балкиз е. :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На sajonaramucaca му/ѝ се допаѓа ова.
  15. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    онаа па Марика.... - добро вечер Балкиз :drunk:
     
    На simonna.a и Majuv4ence13 им се допаѓа ова.
  16. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    хАХАХАХАХАХА дури и ги запозна Балкиз-Марика, Марика-Балкиз...Неможам поќее хахааххааххахаха :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: A и Нафиз убав ќотек изеде многу е глуп :lol:
     
    На sajonaramucaca му/ѝ се допаѓа ова.
  17. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    Ќе му бае Мехмед ага како така....АХАХАХАХАХХАХАХА
    БЕЕЕЕ :rofl: :rofl: :rofl:
     
  18. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Бре бре комедии се последниве 2 епизоди.
    Халид стана господар хаха.
     
  20. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    да се врати Халид АГА :D зошто како него нема :D сите вода да му носат.... баш сакам да видам како ќе ги построи сите ако се врати, нека пазат како Нафиз да не си поминат :D
    Ѓулхајат да не се убие бе? :?: Ѓулали е глупак невиден, незнае што прави и со која :D , сега па се женел зошто Сеид му рече дека во иднина ќе се заљуби во жена му.... Ај барем се прибра, и да ја оставеше Ајфер тукутака не ќе беше фер према неа......Туку Селахатин барем беше паметен, и тој почна прво коцка, сега да не почне и по ороспии да ги дава парите зошто жена му не го сакала :yawn: како Ѓулали ќе стане неспособен.... уште Кадир остана да го упроспастат како лик
    Супер беше серијава порано ама турциве не ги бива да развијат дејствие ниту лик, ако не е серијата на почеток глупа, обавезно од после ја заглупавуваат..... уште оваа и веќе не, попаметно ми беше кога не ги гледав.... Уште колку епизоди се до крај, aкo знае некоја точно??