1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

  1. jarec07

    jarec07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    ДА! бев на второ мислење сега повторно чекам резултати од хцг за да се види дали расте или нешто го спречило развојот на плодот второто мислење додека мојот лекар ми рече вонматерично и други глупости
     
  2. macgirlmakeup

    macgirlmakeup Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2013
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    492
    Пол:
    Женски
    Ајде едно мислење значи сеуште не ми касни треба од денес до 17 да добијам направив два теста од кои еден сабајлево и двата се негативни немам симптоми освен градиве не ми ги собира :) во градник болни се потечени топли како да горат и цело време ме болат досега немам вакви сиптоми пред добивање ај совет од искуство благодарам
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  3. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Mozno e da si bremena samo ete mozi i prerano si go napravila testot isto kako mene :) jas treba da (ne) dobija na 19 ti ama deka mi se slosi od masloto na 13ti aj si rekov da napravam test i negativen ispadna..i eve od 13ti samo mi se nakrevat crevata pogotovo koga pijam kaffe..a i stomakot i polovinata me naboluvaat po malce :)a imam primeteno koga se navednuvam isto taka mi idi na povrajcajne..
    Ce pravime draga moja za nekoj den po eden test :mm:
     
  4. macgirlmakeup

    macgirlmakeup Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2013
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    492
    Пол:
    Женски
    Хехе вчера сабајлето и мене лошо ми беше под миризот на кафето а денес ништо јас нема некое гадење
    Можеби не 2 или 3 пати ми се слоши имам и повремени грчеви за добивање ама јас добивам на 25-27 дена сто Значи од плоден ден до сега има 10 дена што мислам дека е рано ама јде ке почекам до 17 :)
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ssweety

    ssweety Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    1.494
    Пол:
    Женски
    Девојки ве молам за ваше мислење....
    последната менс ми беше на 18 април ми траеше 4 дена а обично ми е 5-6 ... веќе ми касни една недела и вечерва со мм купивме тест SURE CHECK и покажа негативно :'( :'( .... се прашувам (се тешам) дали можи да е не точен бидеќи го правев на вечер а пред пола саат кога го направив имав пијано сок 2-3 чаши ....
    А за симптоми немам некои посебно освен како да се чувствувам изнемоштена но тоа можи да е и од времето .....
     
  6. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Да направиш уште еден утре сабајле за секој случај. Обично не е битно во кое време од денот се прави. Можно е бидејќи си пиела повеќе течност да се намали концентрацијата на НCG во урината и да имаш лажен негативен.
     
    На ripce ripce и ssweety им се допаѓа ова.
  7. ripce ripce

    ripce ripce Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2015
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    до тестот беше направив др беше негативен и сега веке се надевам дека др ке биде обратен
     
  8. ssweety

    ssweety Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    1.494
    Пол:
    Женски
    Девојки ве молам за совет .... последна менс ми беше на 18 април ....но ми доцни 10 дена пред една недела направив тест излезе негативен :'( ...потоа денеска пак купив да видам што е работава никогаш ми нема доцнето толку и тој излезе негативен :'( ....а немам никакви симптоми за добивање на менс ни за бременост .... дали тестовиве можат да се неточни или за 10 дена од доцнењето покажува 100% точност
     
  9. Lisa_Maja

    Lisa_Maja Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    Искрено се надевам дека грешам,ама истиот проблем го имав и јас минатиот месец.Две недели ми каснеше,никакви симптоми,3 негативни теста...и си добив:(.
    Не знам што да ти кажам,сум читала дека се случувало,па се надевам дека ти си една од ретките.
    Да пишеш што си направила.Поззз
     
  10. Dalida♡

    Dalida♡ Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2015
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    И јас се надевам дека ќе е една од ретките,да не следам овулација и јас ќе мислев дека овој месец ми доцни до сега требаше да добијам ,и уште немам никакви симптоми,но на графата ми ообележа дека ќе добијам дури на 35ти ден ,за прв пат во мојот живот, ама ете покасно овулирав овој месец, што значи се случуваат и вакви работи.
     
  11. Hanni

    Hanni Нов член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Девојчиња, сакам да прашам дали некој има искуство со тестови за овулација, денес купив clearblue, е сега читам упатството ама пак не ми е јасно кога е најдобро да почнам да ги користам, иначе имам циклус од 28 дена ама се случува некогаш и ден, два порано, а денес ми е трети ден од менструација. Некое искуство.
     
  12. macgirlmakeup

    macgirlmakeup Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2013
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    492
    Пол:
    Женски
    A каде ги купи јас барав по аптеки ама никаде не можев да најдам
     
  13. Hanni

    Hanni Нов член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Јас не сум во мкд, незнам таму каде можеш да ги најдеш, ама мислам дека сигурно би требало да ги има, иначе овде ги земав од аптека.
     
  14. macgirlmakeup

    macgirlmakeup Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2013
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    492
    Пол:
    Женски
    Јас барав овде не можев да најдам имаше само maybe baby микроскоп па купув таков па ид нареден месец пробувам инску за тестовите за овулација и јас имам циклус исто како твојот и би требало од 11-16 ден да ми се плодни и најдобро е да се почне два дена о завршување на менструалниот цуклус
     
  15. Hanni

    Hanni Нов член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    @macgirlmakeup значи мене во недела би требало да ми заврши, јас од среда ќе ги почнам, ти благодарам многу на одговорот:)
     
    На macgirlmakeup му/ѝ се допаѓа ова.
  16. fairy88

    fairy88 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    7.422
    Јас немам искуство со овие тестови за овулација, ама како марка Clearblue е доста квалитетна и со голема осетливост.На интернет имам читано само позитивни препораки за овие тестови.
    Еве линк за кога да почнеш со овулационите тестови http://de.clearblue.com/beginn-der-ovulationstests
    Е сега тоа што викаш порано некогаш ти доваѓа не е страшно, оти како што читам имаш ги по 10 во пакување, сигурно во циклус од 28-26 дена ќе го опфатиш со овие 10 теста денот на оволација.
     
    На Hanni му/ѝ се допаѓа ова.
  17. macgirlmakeup

    macgirlmakeup Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2013
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    492
    Пол:
    Женски
    Здраво женски имам едно орашање дали некоја ид вас корусти. Maybe baby микроскоп за овулацуја јас почнав да го користам ама сум многу збунета треба да добијам на 9.06 за два дена и секое сабајле го корисрам микроскопот ама трева н а него кога се плодни денови да покаже форми на папрати а кајмене усте пред 5 дена т.с 6-7 дена после овулација до денес ми покажува целосно исполнување со папрати може некој да ми каже како е можно 6 дена пред добивање да покаже исти резултати кои треба да ги покаже во плодни денови ???????????
     
  18. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Правете бебе штом така:)
     
  19. ANNIC

    ANNIC Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2015
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    И јас го користев тој микроскоп едно време , ама мислам дека не е точен :) цело време ми беа плодни денови :)
     
  20. macgirlmakeup

    macgirlmakeup Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2013
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    492
    Пол:
    Женски
    И мене исто после овулација цело време ми покажува плодни денови :(