1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

  1. enci

    enci Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    41
    Здраво феминки. Сабајлево правев тест и ми покажа негаативен. Го зедфов sure check. Никогаш во ѓивот не ми каснело, секогаш на 28 дена. Сега ми касни 3 дена, па ме интересира дали и сега може да покаже лажно негативен па да почекам некој ден уште или подобро да си станам и да си одам да видам со здравјево како сум си зошто никогаш од кога имам добиено не ми каснело. Може порабо ден два ама покасно не. Пффф, а сигурна бев на две цртки :(
     
  2. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    @enci не се разочарувај, почекај уште неколку дена и повтори го тестот, сега е уште рано и можно е да покажува лажно негативен. Не знаеш кога било оплодувањето може покасно и сега hcg е многу ниско и дава лажно негативен. Почекај уште неколку дена и дај боже да си видиш =!!!
     
  3. enci

    enci Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    41
    Дај боже да си во право. Фсла ти за утехата па ќе видам, ќе почекам некој ден, ако меѓувреме не ми дојде непосакуваната госпоѓа :)
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  4. *Cloudy Girl*

    *Cloudy Girl* Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2015
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    407
    @enci.. ako ne dojde kakl sto ja narece NAJ neposakuvanata gospoga za 2-3dena napravi pak ili odi neka ti zemat krv ako ne ti se ceka .. i normalno posakuvame pozitivni rezultati
     
  5. enci

    enci Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    41
    Sepak dojde bash sega :( ednas imav spontan abortus i sega mi e malce strav poteshko da ne fati. A moze i od toa shto sum napnata i pametot se tamo mi e. Bukvalno pochnav odnosi da imam ne so cel da uzivam, tyku za dete, a toa e najloso. Kako i da e fala vi, se nadevam naredno ke bide pozitivno :)
     
  6. *Cloudy Girl*

    *Cloudy Girl* Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2015
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    407
    Ke bide .. bez grizi i opusteno
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    @enci баш сега прочитав и жал ми е што не се израдува, но немој да се разочаруваш. Кога имаше спонтан дали ти правеа киретажа? Колку време помина од тогаш? Чим еднаш си останала бремена ќе биде пак, само се надевам после тоа си правела пап, брисеви, ако сте нашле причина за спонтаниот сте го средиле тоа. И јас имав првиот пат спонтан со киретажа, и две години не забременував, депресии, изгубена надеж, солзи, тага... Лечев повисок пролактин и на крајот една доза кломифен, мерење фоликули, односи на два дена почнувајќи од завршување на менструација па до овулација, и забременав. Сега го чекам третото, од кои второто го добив за месец дена непазење а третото ко чудо од бога со само еден однос, во ден кој по сите календари е0бил неплоден!! Сепак не разочарувај се и не преоптеретувај се, психата и те како влијае врз нашите хормони. Ете јас од толкава желба за бебе пролактин произведував!! Со среќа и побрзо да се израдуваш и да се пофалиш:hug:
     
    На zalosna и irenna им се допаѓа ова.
  8. enci

    enci Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    41
    ми правеа киретажа , од тогаш има поминато точно една година,но 6 месеци откако се обидуваме за бебенце.ми зедоа брисеви ги направив испитувањата потребни се беше во ред,причината била сперматозоидите од машките биле некои добри некои мрзеливи.Кај мене пробил тој сакатиот и не се оформил плодот.ми кажаа тогаш дека со терапии можеби може да се зачува ,но и да може тоа ќе бде со 99% деформитет.друг доктор ми рече не ризикувај ,со ништо неможе да се зачува,па отидов на трето мислење и ми кажаа подобро да ми направат киретажа ,зошто може од чекање и на моето здравје да влијае. Се надевам ќе биде во ред, оваа моја психа ќе се среди па ќе добиеме и ние бебенце.Вашите нека ви се живи и здрави , а со лесно нека ти биде бременоста со третото до крај .И секако ,фала ти за поддршката :) :*
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  9. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Dali e validen testot napraven 21 den po odnosot a 6 dena od docnenjeto na menstruacijata?? Se raboti za sure chek koj e napraven pred pladne no ne so prva utrinska. Pokaza edna linija samo, vtorata uopste ja nemase ni bleda ni nikakva.

    (ocekuvam I znam deka e negativno bidejki odnosot bese zashtiten I znam kako idat ovie raboti ama dm neso se preplasil od predsemenata slucajnooo nesto da ne ima I aj da napraam test da mu doe dushata na mesto :rofl: ama si vikam aj pak da si prasham I poiskusni tuka).
     
  10. ANGIE1

    ANGIE1 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    3.480
    Пол:
    Женски
    Валиден е ... Не си бремена
     
    На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Karmenniksof

    Karmenniksof Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki,veke dve nedeli mi docni,napraviv dva testa i dobiv negativni rezultati,imav nezastiten seks vo plodni denovi dali ima sansi da sum trudna a pritoa rezultatot da e lazno negativen?iskustvo slicno? :worried:
     
  12. *Cloudy Girl*

    *Cloudy Girl* Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2015
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    407
    Jas mislam posle 14 dena docnenje treba da pokazi testot , nao sekogas mozis da odis da proveris preku krv
     
  13. Karmenniksof

    Karmenniksof Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram na odgovorot,ke pocekam do krajot na nedelata ako ne dobijam mora da proveram
     
  14. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    Провери со Self clear, тој тест ти покажува 8 дена по можното зачнување иако на него пишува после 5 дена, за посигурни резултати подобро после 8-ми ден.
     
  15. Karmenniksof

    Karmenniksof Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Da proveriv no definitivno ke proveram na krv :) iako site mi tvrdat deka testovite ne pokazivat lazno negativen
     
  16. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    А три тестови направени во ист ден и сите покажуваат различно. Едниот само една линија, другиот две, а третиот втората линија бледа. Едниот е од фитофарм, а двата се sure check. :rofl:
     
  17. Karmenniksof

    Karmenniksof Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Sosema si vo pravo :D
     
  18. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    A?!
    O.o
    o.O
    Do test dojde rabotata? :o
     
    На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Пред 2 вечери сонував како држам тест за бременост во раце ,
    со 2 црти на него, дали е можно да сум бремена навистина? :D
    Шала на страна , се зезам со прашањево , ама сонот е вистина
    :rofl:
     
  20. maleckomoe

    maleckomoe Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    мене ми доцни 3 дена.... направив 3 теста Sure chek... сите беа негативни... ;(

    но уште поголем проблем ми е тоа што веќе цела недела имам УЖАСНИ забоболки...значи целата лева страна од устата...ме откорна од болка, а ништо несмеам да се напијам.... незнам дали сум бремена или не.... не сум спиена веќе 10 дена, во агонија сум веќе...умрев од болки....

    дали знаете каде може да се направи тест преку крв (некаде во центар на скопје) барем да бидам сигурна, дали сум бремена или не, за да знам што можам да правам со забиве....умрев...