1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туристички агенции

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од newring86, 30 март 2010.

  1. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Јас ке одам на одмор преку Метфил, многу ефтини и убави понуди има, според мене, ваше е да одлучите, а мое е да ја пофалам и да ви ја препорачам :)
     
  2. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    За скопски агенции можам да зборувам само за Фалкон травел. Лани патував со нив и дефинитивно ќе кажа, дека сум задоволна. Нормално далеку од тоа дека се било совршено, но дефинитивно се ок.
    Инаку јас лично преферирам да се оди на одмор на своја режија , без агенции, но не секогаш е изводливо.
     
  3. Tanjich

    Tanjich Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    64
    Дали знаете кои агенции организираат ефтини шопинг тури за Грција? И дали истите се организираат само за викенд? :?:
     
  4. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Братучетка моја беше со Фибула пред 3 години во Анталија и оваа година пак со нив во Кемер. Таа е задоволна, вика - на самиот веб сајт ги имаш цените..попустите...слики и веб сајтови од хотелите, се на едно место. И башка задоволна и од организацијата и изборот.
    Ама па сега зависи во каков хотел сакаш.
    Друг па братучед беше со авион исто во Анталија ама од најефтините понуди, тој задоволен се иако хотелот му бил подалеку од плажа.
     
  5. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Општо непишано правило е, ако сакаш одмор во Турција оди преку Фибула затоа што газдата е турчин и ги закупува хотелите кои се пристојни за наш џеб (за кого како). Во суштина колку пари толку музика ама се убаво си пишува и на сајтот и ако отидеш лично во агенцијата. Нема превари као, плажата е до хотелот ама не баш...
     
  6. apple12

    apple12 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    3.291
    Пол:
    Женски
    Дечки во септември ќе идеме во Грција, може ли осигурувањето сами ние да го платиме во некоја осигурителна компанија или мора да ја платиме преку туристичката агенција? :)
     
  7. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Можете и сами, во која сакате вие осигурителна компанија
     
    На apple12 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. girl986

    girl986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Moze li nekoj da mi kaze za nehar agencijata mislanje. SAkam da odam zakintos preku nea. Pozz
     
  9. Obu

    Obu Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    Информирани ли сте, женски, за некои еднодневни тури до Грција на плажа од кои агенции се организирани и кои денови се оди???
     
  10. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Само позитивни зборови имам за агенцијата. Навистина се фини и ангажирани. Ако треба нешто да се заврши и од дома ќе ти го завршат. Способни се во истиот момент да ти кажат што те интересира, а не да одолговлекуваат и да те лажат. И понудите не им се скапи, и што и да има ќе ти се јават и ако случајно по грешка ти се јават ќе ти се извинат 100 пати. Премногу се фини и културни и си ја знаат работата.
     
  11. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Јас бев преку Фалкон и навистина се покажаа како добри организатори. Плус имаме одено порано и на екскурзии преку нив и навистина било супер, како што кажале, се исполнето :)
     
  12. art2708

    art2708 Активен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    На сите форуми сте оставиле горе наведеното ...секаде е така собите се напуштат по рано за да се средат за другите гости. Јас бев со истата агенција на закинтос и нема ништо врска со ова што го пишуваш.Стигнавме во 10 30 часто во 11 бевме во собите,на заминување си дојде човекот на врата фино лепо за да не извести дека треба да ги напуштиме собите, а не те фрлаат како куфер од соба.А за пешкирите, па одиш на одмор нормално ако не носиш пешкири што друго.Значи агенцијата ти нуди понуди од различни вили со различна цена...колку плаќаш толку добиваш, па неможе за 100 евра да те носи зима со автобус и траект на долг пат, сместување па и на крај мани наоѓаме сакаме и јадење и пешкири и до плажи да не носат епа нема.И во хотел со 5* да платиш ке почекаш и таму.
     
  13. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Вистина е ова што е пишано погоре се чека 4 и пол саати по пристигањето до превземањето на собите со куферите буквално на улица. Тоа е многу непрофесионално, но го прават за да го усогласат времето за траект, како и да е не го оправдувам тоа, требало да се договорат убаво со вилите да не примат колку може порано барем во 12 како што е најчесто секаде, а не после 2. Катастрофа!!. И на крајот исто така не избркаа буквално не не оставија ни да доручкуваме на раат дури пред 9 часот почна да ни тропа газдарицата, но тоа сепак нема врска со агенцијата. Инаку автобусите си беа ок, и климата си работеше најнормално.
    Инаку во која вила си била сместена зошто мислам дека само во една од вилите одма ги сместувале кај што немало многу соби. А за тоа што не очекува бевме известени во автобусот кога пристигнавме :?:
     
  14. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Од искуство ќе ви кажам...неможе да ве примат одма штом стигнете бидејќи треба да ги исчистат собите од групата пред вас...обично одма штом се исчисти треба соба да ви дадат, бар јас досега сум имала такво искуство.ила
    И во хотел да си ќе чекаш ред... и со кола да одиш, правила се правила...напуштање на соби во 8 или 9 - влегување после 12 и нема лутиш.


    туку сакав да кажам дека имав најгрозно искуство со ЛЕТС травел - пропаднаа господа да ги казни, не зезнаа толку патници со уплатен аранжман за Кипар, среќа моја што мојата посредничка агенција ни ги врати парите и отидовме Хрватска во последен момент...ама имаше луѓе кои уплаќаа диреткно таму и во последен момент не зезнаа сите, срамота...распашана банда, клетвите да ги стигнат..илјадници евра украдени.

    а да, една братучетка моја беше на Лефкада со една кумановска агенција ...заборавив името - хаос вика..стигнавме на лефкада, гркот не не прима...кумановецот немал платено...па хаоси...страшнооооо со агенцииве
     
  15. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Некој да не знае или се сеќава која агенција имаше летни тури (како одмор во Јули/Август, не апсолвентски екскурзии) за Азурен Брег, Шпанија и Италија со автобус? Знам некаде прочитав за тоа ама никако не можам да најдам каде и за која стануваше збор...
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. jesicaalba

    jesicaalba Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    25
    Toa е ДИПЛОМАТИК.
     
    На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
  17. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Види и со Нехар
     
    На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
  18. art2708

    art2708 Активен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Бев сместена во Blue Waves прекрасно немам зборови за таму, па вилата не е мала.Секоја ден идеа чистеа во собите,менуваа постелнина, немаше потреба да се замараш ни со пешкири ни со чистење, до садевоте ги миеа,презадоволна сум и од понашање спрема нас и се.Плус имаше пожар во близина на аеродромот се деси голема паника снема струја секаде во лаганас, а вилата спрема топ имаше агрегат струја одма имавме.Презадоволна сум..
    :) ;)
     
  19. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Да, жива вистина од Талија агенција
     
  20. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    [/quote]
    Аха епа јасно дека си задоволна зошто тоа беше најубавата и најдобрата вила во понудата :) Затоа и ве сместиле одма, што не беше случај со другите вили. Инаку ја видов и многу ми се допадна ако одам некогаш пак на закинтос, би ја одбрала таа вила. ;)