1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туристички агенции

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од newring86, 30 март 2010.

  1. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Некое искуство со ЈК травел? :)
     
  2. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Дали сте сретнале по агенцииве понуда за летово, па и септември, за Венеција? Разгледав, ама не најдов конкретно со датум и цена, туку само програма за патување.
     
  3. Dance989

    Dance989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    8
    Vardar Ekspres-> Турција(Кушадаси) има некој искуство со оваа агенција иако веќе ни е резервирано :hai:
     
  4. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    За Јупитер имам читано многу критики, а овојпат и самата се уверив во тоа колку се очајни и непрофесионални како агенција.
    Имаа некоја „наградна игра“ за патување на Крф и сигурна сум дека на сите што се пријавиле им се јавиле и им рекле: Честитки, добитници сте на наградно патување на Крф! (велам им се јавиле на сите, затоа што немам друго објаснување зошто сите што ги познавам и се пријавиле, добиле повик од нив)
    Плаќате само автобуски превоз + траект и кога ќе си пресметаш математички ќе видиш дека имаш ќар до колена! Работава - ќе им се јавиме ние на сите што се пријавиле, па кој ќе се нафати и ќе поверува дека е среќниот избраник, нека си плати. И така ќе си ги правиме турите |(
     
  5. Liv

    Liv Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Zdravo na site. Izvesno vreme gi citam diskusiite ovde i denes se registrirav za da ve predupredam da ne odite preku Maxima travel (imaat kancelarija vo Biser-Aerodrom). Kolku sto bea ljubezni koga mi gi zemaa parite, tolku bea arogantni koga gi povikav na odgovornost za neispolnuvanje na ponudata. Ne "piknaa" za prevoz so tuga agencija, koja ne ostavi 1,5 km daleku. Na pladne koga e najzesko, sami se snaogavme, a pretstavnicite se kriele vo pomosnite prostorii na vilata. Pribiraat klienti so vetuvanje za gratis Waterland, a od toa ni W nema. Gi vidov duri posledniot den pred vrakanje i zatoa sto edinstveno jas bev so dete, gi prasav zosto ne go realiziraa toa-za da ne krevam galama, mi vetija deka ke mi gi kompenziraat kartite sto ne mi gi obezbedile. No, vo Skopje, koga im vlegov vo agencija, me napadna nekoja arogantna "gospoga so golema usta", i mi "odza predavanje" deka mesto da se javuvam pred patuvanje, trebalo da odam do agencija da gi zamolam da mi dadat karti, ili da odam do Waterlend, pa da im se javam za da mi obezbedat vlez tamu.
    Uzas....
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Девојки, дали само јас гледам скапи понуди....или летово ќе е изгор со цени? :drunk:
     
  7. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Зависи во кои агенции гледаш и за кое место. :^)
    Весна турс,црво експрес,атлантик турс-еве неколку агенции со пристапни понуди,јас ги разгледував пред да уплатам :)
     
  8. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Море зависи за кој период гледаш, ефтини се пред 20јуни и после 20август
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^епа тоа и е проблемот јас гледам, тргнување 29/30 јули, до кај 6/7 август....а тоа е во сезона :)
     
  10. Summer14

    Summer14 Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво! Сакам да го споделам моето лошо искуство со агенциите Нехар и Вардар Експрес . Значи, одевме лани за Турција преку Нехар. Агенцијата само ни ги зема парите и ни кажа време на тргнување. На местото на тргнување имаше автобуси само од Вардар Експрес при што сфативме дека имаме друг превозник за кој не бевме претходно известени и моравме да се јавиме во агенцијата во последен момент за да прашаме со кој автобус да се качиме. Автобусите на Вардар Експрес беа катастрофа, речиси без клима. Кога стигнавме не оставија во Кушадаси и ни рекоа сами да си бараме хотелите. А и хотелот Течимен во кој бевме сместени преку агенцијата воопшто не беше чист, со ист појадок секој ден(вработените беа само мажи кои навечер спиеа во ходникот и во дворот)!
     
  11. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Ќе идеме преку ЈК травел.До сега јас немам идено преку агенции,така да незнам што како ќе биде.Секако ќе пишам дали сум задоволна од нив. :) Имаат доста ефтини понуди како што гледам,особено оние ласт минут.
     
    На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    И јас ќе одам преку нив,во септември,чекам да пишеш дали се океј :D Убав провод :)
     
  13. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Венеција како организирана тура ја имаш само за државни празници (ај така најлесно да се изразам) - знаци Октомрви, нова година, 8 март итн.. ако ти се иде летово, организирај си сама карти со Виз аир, и хотелче на букинг.ком.
    Ние така си направивме, најдовме ефтини карти, хотелце за 21 еур на ден, автобус има од аеродром до Венеција, супер си поминавме
     
  14. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Може да ставиш линк од хотелот?
     
  15. sanja.sani

    sanja.sani Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    2
    Dali nekoj ima iskustvo so agencujata VIOR 2 ? gledam mnogu eftini ponudi imaat ,pa me interesira kolku e vistinito :)
     
  16. Gossip-B

    Gossip-B Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    33

    Jас имам одено со мм преку оваа агенција во Kушадаси,Aјма мислам беше хотелот,супер организација од нивна страна и не чекавме на граници ич...лично јас супер си поминав и се беше како што треба
    ...леп провод и на тебе :D
     
  17. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Ај кажи ми каква беше вечерата во хотелов и доручекот дали секој ден беше ист? Ама посебно за вечерата ме интересира се што ќе ти текне пиши зошто за во овој хотел е најскапо па претпоставувам дека би требало да е добра храната . Исто така дали имаше фрижедерче во собата?
     
  18. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
    Да не имате гледано преку некоја агенција да нуди два дена во Лондон или незнам слично нешто. Од прееска на сите агенции само за Париз наоѓам, значи буквално се. Два, три дена итн.. :(
     
  19. Liv

    Liv Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Predlagam da se kreira strana kade ke ima pofalbi i poplaki za turistickite agencii i sekoj da pogledne pred uplata. Onie koi lazele za uslugite nema da dobijat doverba i uplata od nikogo. Veruvam deka toa ke pridonese agenciite da si gi popravat nedoslednostite. Apeliram do onoj koj znae i umee takva strana da go kreira, sto poskoro da go stori toa.
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Mене ми се јавија пред некој саат дека сум добитник на 7 дневнен одмор во Крф, со платено сместување, а другите трошоци на моја сметка. Преку агенција Јупитер. Прво бев 50-50, као еј добра понуда ама решив да изгуглам прво и 90% прочитав негативни коментари. Веројатно нема да идам зашто имам некои други планови. Поефтино и поубаво ќе си поминам во Црна Гора. :)

    Инаку пред неколку години имам добиено БЕСПЛАТНО патување за во Бугарија преку едно детско списание Наш Свет се викаше (може има некои што го памтат:)) И тогаш све буквално све беше бесплатно. И превоз, сместување, јадење, во хотел со 5 ѕвезди, дури и имав алка за возење на се што сакам во тој паркот. (Софијаленд) Значи парите ги трошев само за мои потреби, облека, сувенири и сл. Ама не ми текнува со која агенција одев.. одамна беше тоа. Е тоа е бесплатно патување! :D