1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туристички агенции

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од newring86, 30 март 2010.

  1. b.o.n.i

    b.o.n.i Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    1.137
    И јас чекам некој да пише искуства од оваа агенција. Гледам дека сега последно имале група за 8ми март...па ако бил некој ве молам да пише. Конкретно за прага ме интересира
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  2. auroraa

    auroraa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    843
    Има ли некој искуство со Плус Травел Скопје? Гледав убави понуди за летово па ме интересира затоа што прв пат слушам за таа агенција.
     
  3. strongy

    strongy Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    1
  4. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Иде некој за Милано на Велигден?
     
  5. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617
    Здраво луѓенца. Со дечко ми гледавме понуди и видовме страшно ефтина понуда која ни ги мами очите.
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd...._=1437966649_2c2e5134f96746b65ac62eec97e7585b

    Како се цените Кавос за храна? Некој кој бил ако можи да ми пиши повеќе информации или некој евентуално да сака да ни прави друштво. Мислам дека понудата е ефтина 150е.
     
  6. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Ние лани бевме при крајот на Август во Кавос за 99 евра мислам беше од 29 август,и повеќе не би одела таму плажата никаква кал,морето исто ,местото воопшто не е чисто цело време се журкаат врие од дискотеки,деца под 18 год од прилика Англичани,чаши и флаши насекаде расфрлани искршени шишиња и слично,ако не шетате на други места од островот нишо нема да видите од убавините на Крв,а цените се ок,нешо пониски од Хлакидики,но секако поскапи од кај нас
     
  7. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Ќе ве замолам да ми кажете некоја добра туристичка агенција во Скопје за во Грција за одмор, и некое добро убаво место онака за релакс фамилијарно со детенце и по можност некој хотел. :)
     
  8. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.465
    Допаѓања:
    1.087
    Metropoliten se naogja vo prolazot pozadi restoran 7ca so e centar posle prosvetno delo... :) pozz
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  9. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Искуство со Караџи Турс Балкан агенцијата? Се наоѓа на улица Македонија, другар ми сака да оди со девојката, видел на групер попуст некој преку оваа агенција.
     
  10. Beba1

    Beba1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    47
    zdravo na site, dali mozete da mi kazete iskluctvo koj bil i da spodeli :) Leptokarija ili Furka Grcija falaaaa
     
  11. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас сум бил во Лептокарија и е баш убаво. А во Фурка не сум бил.
     
  12. marina22mk

    marina22mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    51
    Девојки, дали некој имал искуство со агенцијата Атлас Плус? Сакаме да уплатиме аранжман за 1ви мај.
     
  13. Ververica

    Ververica Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    78
    Во која вила бевте сместени? Јас ќе идам преку Игуана затоа прашувам?
     
  14. tina_p

    tina_p Нов член

    Се зачлени на:
    3 мај 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Дали неκој бил во вила Golden Bay во Пефκохоρи пρеκу неκоја од агенцииве гледам повеќето ја нудат.
     
  15. Discovery

    Discovery Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    227
    Онаа агенцијана Јупитер е чиста измама. Немој некогаш сте се измамиле и да ојте со нив! Поим за неорганизираност, непрофесионалност, непочитување. Ќе ви упропастат и патување и се! Слушајте што ви зборувам не патувајте зошто ќе зажалите, колку граѓани веќе имаат измамено. На крај може и нема да ве вратат ќе бе остават во друга држава хаха. Да, до то ниво се стигнати на се се спремни!!!
     
  16. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Лептокарија е многу поживо местенце за разлика од Фурка тоа е мое мислење .. Плажите се преубави и на двете места , но доколку јас би требало да бирам би се одлучила за Лептокарија ,но секако тое е само мое мислење .. што знам воглавно кај и да одбереш супер ќе си поминете .. Сепак е одмор :sun:
     
  17. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.227
    Допаѓања:
    124.338
    Видов, оставиле куп луѓе (400) во Истанбул и не платиле во хотелот. Било преку Групер. Сеа лужето таму се заложници, не можат да си дојдат. Затоа се оди сам! Какви агенции... Резервираш авион 6 месеци порано, резервираш хотел и тргаш и си идеш кога сакаш. Не да зависиш од некој недоделкан.
     
    На kala21 и joy1 им се допаѓа ова.
  18. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Не ми е јасно како уште постои Јупитер? :o Не им е прв пат да направат ваква измама и веќе одамна требаше да бидат затворени.
    Да не си им во кожа на тие што сеуште се во Истанбул. :|
     
    На rainbowec и kala21 им се допаѓа ова.
  19. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    ^дa се нaдoврзaм нa муaбетoв зa јупитер...
    Мене некoлку пaти ми се јaвиле декa нaвoднo сум дoбилa нaгрaдa зa пoпуст нa пaтувaњa, a јaс не сум учествувaлa никaкo . Кoјa фoрa фурaaт не ми е јaснo, не сум билa сo нив, не знaм кaкви се, aмa тaкa рaндoм дa делaт пaтувaњa, ми е пречуднo и сумливo дo дaскa.
    Пoтсеќa нa филмoт i know what u did last summer :tmi:
     
  20. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    И која е оваа агенција Јупитер? Страв да те фати со агенција да патуваш.