1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туристички агенции

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од newring86, 30 март 2010.

  1. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.036
    Допаѓања:
    19.306
    Пол:
    Женски
    На Групер има веке две понуди за Велигден преку Орфеj.
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ana Marija 1

    Ana Marija 1 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2015
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    9.973
    Пол:
    Женски
    Ние секогаш одиме преку Фибула и не сме имале проблеми.
     
  3. sanja-84

    sanja-84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Јас бев два пати до сега, лани и прелани, јас лично немав лошо искуство, бев по 12 ноќи. Планирам и во јуни да одам пак. Ако те интересира нешто посебно прашај ме. позз
     
    На macalavica му/ѝ се допаѓа ова.
  4. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.467
    Допаѓања:
    1.087
    Има ли некој искуство со Бисерпром агенцијата?
     
  5. eli-beti

    eli-beti Активен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2016
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    ne no na sekogo bi ja preporacala LU-LU TRAVEL AGENCY OD GOSTIVAR pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz do direktorkata i ponatamosen uspeh vo rabotata kako dosega
     
  6. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Јас бев сега за Банско три нокевања , имаа мали пропусти но со цената што понудија исполниа.Доручек,вечера убав хотел топло во собата,спа,превозот се беше одлично.Задоволна.Да преку Групер уплатив.
     
    На macalavica му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Ајдее ееееееее уште 130лица измамени за патување во ПРАГА преку Јулитер(Групер).
    ОД цела Македонија, чекаат автобуси и никој не дошол за превоз, не ни биле известени дека патувањето нема да се реализира. Не ми се верува !!!!!!
     
    На oblace1 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.347
    Допаѓања:
    8.117
    Пол:
    Женски
    @ocicka2014 баш прегеска гледав на вести и да ти кажам право не сум изненадена, ептен преварантска агенција се, незнам како до сега не ги затворија...Од неколку души имам слушнато како ги сместуваат во десети хотел, а не во уплатениот и тоа ни мање ни више него со километри надвор од градот.На пример луѓево морале да палат авто до Банско, се возеле по 20мин...катастрофа.
    После ова мислам дека им следува озбилна пријава, каква не професионалност и безобразлук страшно.
     
    На ocicka2014 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Leona88

    Leona88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    51
    Мене ме чуди што таа агенција се уште работи, односно што некој се уште уплаќа аранжмани. Искрено за 2000 денари до Охрид не ќе можат да отидат и да ноќеваат, а не па до Прага. Уште и ги оставиле да чекаат, а као демек им се јавиле. Ама за сите љубители на Јупитер, не се секирајте, малце да помине време пак ќе си почнат со понуди на Групер и ќе си ја обноват Фб страната, секако освежена со ново име. После секој спектакл тие го менуваат фб името.
     
  10. nearMe

    nearMe Активен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2016
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    38
    Сум патувала неколку пати со Бисер Пром и можам да кажам дека се многу пријатни, флексибилни и трпеливи..
    Би ги препорачала!
     
    На mssuniquee и malecko5 им се допаѓа ова.
  11. #Пепи

    #Пепи Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    351
    Пол:
    Женски
    Ви го препорачувам Magelan. Најдобри се и најевтини
     
  12. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    патување со Јупитер во Банско
    Од Скопје тргнавме околу 6 часот наутро...среќа имаше автобуси :)). Попатно правевме неколку паузи, па во Банско стигнавме околу 16 часот (отиде денот). Меѓутоа бевме задоволни. На прв поглед хотелот ок, а и тој беше што го понудија (што не беше случај за оние од вториот автобус, слушнав ги сместиле во друг хотел).
    Почна нервозата одкако чекавме 2+ часа за да се сместиме. Тогаш фрлаа, префрлаа пари, “трансакцијата нешто има проблем“...а всушност од Скопје и префрлаат на водичот пари на картица па она во Банско врши уплата (зошто тоа не го прават на време, незнам).
    Се сместивме.
    Собите ок, топли и убави. Понатака - 3 ноќевања со 2 тоалетни хартии за 4 лица, 4 шамопнчиња+4 сапунчиња,пешкири не се менуваат, не се чистат (Апарт-самсичистиш хотел), тањири има небаре слава ќе правиш во соба, а тенџере супа да свариш НЕ...и не би вареле ама храната беше одвратна.
    Нема врска - партизани сме ние, се снаоѓаме и се од претходниот пасос го прифативме како 1 и 1.
    Втор ден
    Денот помина супер. Скијање, базен, сауна, билијард.... вечерта шок. Излепено во лобито на неколку места - ГРУПА ЈУПИТЕР - Утре да се напуштат собите до 10 часот (нели уште 2 ноќевања??), закуска нема да има, поради неисполнети обврски на операторот. УАУУУ. Од агенцијата ни ветија дека ке се среди.
    Трет ден.
    Повуци потегни. Доручек од 9...од 10... се чека да платат. Налет доручекот, туку ако платат ќе останеме ако не пут путујем, што значи ти го зимаат денот, ај оди скијај ако незнаеш што ќе се случи.
    Проблемот го решија. СДК платија.И победнички ставија известување (слика во прилог). Отидовме на скијање. Во 16ч чекаме бус од гондола до хотел. Нема. Пешачката - со 20 кг опрема и разни тракаташки. Зошто нема? Епа сабајлето немало никој што одел хотел-гондола...а како да има кога не знаевме дали ќе се реши проблемот...а и требало да најавиме (ова како да се јавиш во ЈСП и да се најавиш за 5ка...исто е, редовна линија. Од другите хотели по 20 пати комбињата одеа натака навака). Вечерта диско...со гратис пијачака..е пијачка немаше.
    Четврт ден
    Среќа дојде автобус. Последната препрека ја поминавме :)) и лично и персонално газдата дојде и ни се извини за вознемирувањето. Ајде ок, човечки е да простиш ...помислив (а и нема што друго да направиш) ама трагикомично му беше објаснувањето. Само последниот дел сакам да го кажам ...“и наместо ХАЛК БАНКА да отвори во 8.30, отвара во 9 часот...кога не иде , не иде“...бреј затоа каснеле, банката крива (слушнал некој експозитура да отвори 30 мин покасно???)
    На враќање во автобус немаше претставник од агенцијата.
    Како и да е вени,види без вици.
    Ја жалам девојката водич, на свој грб прима многу увреди и се соочува со револтот на патниците.... да, работи за плата, ок...ама е дел од тимот во кој прифатила да игра.

    Иначе супер си поминавме :)))
    20160130_105755.jpg
     
    На crazylady и pavlinapale им се допаѓа ова.
  13. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
  14. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Eve kakva poraka vo 23h - sreda navecer im pratile na tie sto trebase denes sabajlevo vo 6h - cetvrtok da patuvaat za Bansko:
    Pocituvanì se ìzvinuvame sto ve izvestuvame docna no poradi vremenata zabrana za vrsenje na dejnost vo rok od 30dena ne sme vo moznost da ja realizirame turata i sakame da ìzbegneme eventualni problemi so hotelite vo bansko.imate sekakvo pravo da se lutite no ne mozeme da ja sprovedeme ovaa tura bez da nastanat komplikacii vo bansko.podobro so vreme da specime neprijatnosti.kompletna refundacija i obestetuvanje ke dobiete vo rok od 8dena.izvinete.jupiter
    ...ne vidov deka ja ima porakata
     
    Последна измена: 4 февруари 2016
  15. PMara

    PMara Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2014
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Патувал некој преку АС ТРАНС? Некое инфо за нив? Имаат супер понуди за 8 март...
     
    На maichka и elimkd им се допаѓа ова.
  16. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    дали некој има патувано со balkan fun агенција и ако можи да ми кажи како е ?
     
  17. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    И мене ме интересира ако има некој искуство нека пише, имаат убава понуда за Прага
     
  18. bisulka

    bisulka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Девојки, да прашам дали некој купил купон за патување за Прага за Св.Валентин преку Т.А.Јупитер? Јас и дечко ми купивме ама турата беше откажана и ни рекоа дека ќе ни ги вратат парите, а еве март месец и уште ги нема. Некој со слична ситуација?
     
  19. bisulka

    bisulka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ај ве молам ако знаете некој од измамените патници, кажете ми за да се собереме и заедно да ги тужиме. И јас купив купони инаку...
     
  20. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    И ти си од групата на измамени?
    Ако си, дај кажи ни што ви рекоа од агенцијата пред да тргнете и откако ве зафркнаа со што се вадеа?