1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

УН Диета

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 7 јануари 2010.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.011
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Мора да биде исто овошје - за доручек две исти овошја се јадат (две јаболка, две круши, две сливи - или што и да е) - ама црешите и јагодите остави ги за овошниот ден, тогаш можеш да јадеш секакво овошје ;)
     
  2. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370


    aaaaa epa togas dobro...taka ke napravam ...Fala ti annath .... se nadevam deka ovoj pat stv.ke postignam rezultati :D
     
  3. ines86

    ines86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    14
    zdravo,ako sakas da jades cresi ili jagodi togas odprilika okolu 100gr ili edno malo cinivce za kikiritki sto e....taka pisuva vo knigata....inaku jas sum uste edna nedela do krajot na dietata i veke imam 15kg oslabeno prezadovolna sum,imam 15cm vo obem namaleno,tocno dva konfekciski broja....samo napred i ne se otkazuvajte..pozzz
     
  4. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370


    Epa cim moze i taka ke menjam eden den taka eden taka....jas sekogas lesno se otkazuvam ama em sum visoka em debela i moram i sakam,a ve citam vas stalno i mi davate inspiracija pa ke vidam sto ke bide i mnogu mi e milo sto si simnala tolku mnogu i si zadovolna se nadevam ke te sitgnam i jas da go imam toa ubavo cuvstvo :D
     
  5. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4
    fala debelka (tedi mece ) pozdrav i do tebe :rock: tuku isto i jas imam problem so tezinata , ti bar si bila slaba
    jas sum cel zivot debela :tmi: :swear: ima li nekoj sto bil debel i oslabel i ne gi vratil kilata ? (alal neka mu e :clap: )
    ajde pozdravcinja do feministkite :smoke:
     
  6. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4
    ines86 alal neka ti e , sega brkaj deckovci po plazite :P (izvini ako si povozrasna :) ) deka 86 - pa si mislam deka moze si 86 generacija .
     
  7. bebo

    bebo Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Јас бев дебела цело средно и некоја година од факс и кога ми се смачи ослабев 16-17кг (пред 6 години) и никогаш не ги вратив. Ова зимо ставив некои 5-6 кг (поради цел склоп на околнoсти) ама наскоро ќе ги снема :D . Цела поента е во периодот после диетата, џабе гладувањето ако не извлечиш некоја ука од него...
     
  8. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4
    bebo bravo za tebe :angel: pozdrav
     
  9. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4
    PAK JAS , DALI NEKOJ ZNAE NESTO ZA UBRAZUVANJE NA METABOLIZMOT (STO NAVISTINA POMAGA) ? :talk: :wasntme:
     
  10. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    вака, сенф, протеини(секоја протеинска храна п.месо млечни производи,јајца етц), ѓумбир, кофиен (кафенце јессс) зелен чај,морски алги и чили :rofl:
     
  11. VACA

    VACA Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    321
    Пол:
    Женски
    66-ti den od dietata :( ama nekako pocnav da zabusavam,mi padna nadezta hmm...kako da zastanav na 6 kg oslabnata od pocetokot.Inaku dietava e super ama neznam sto mi se slucuva :(
     
  12. mKdevojce

    mKdevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    13.968

    Не ми се верува за 66 дена само 6кг, тоа е многу малку, јас кога ја држев 2 недели ослабнав 5 кг.
    Секоја чест како се уште издржуваш, јас да сум психички ке попуштам и ќе се откажам.
    Со среќа понатаму :)
     
  13. VACA

    VACA Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    321
    Пол:
    Женски


    :D Me nasmea ,neznam ni jas kako izdrzuvam .Se nemam pak mereno sega skoro ali tolku sum 6-7 kg do denes ;( LELEEE kakoo tolku mn za 2 nedeli :o a sega veke pijam i kako kamila voda ,edna nedela odam veke na fitnes pa aj ke vidime kako ke bidam ponatamu.Si posakuvam sreka :D i na site vas dietalki . :*
     
  14. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    1 Ден сега јадев 3 праски (мали) и пијам вода .. Вечер ке јадам пилешко на скара ајде девојки држете ми среќа повторно ја почнав диетава... :* :* :*
     
  15. VACA

    VACA Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    321
    Пол:
    Женски


    Нека ти е со среќа :* :* :* Многу килца симнати,за кратко време :P
     
  16. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4
    vaca i jas imam problemi so dietite , ako kaj nekoj ima efekt od 10 kg kaj mene e 5
    pretpostavuvam deka imas spor metabolizam ... :?:
    inaku nemoj da se otkazuvas , mislam deka podocna poveke ke ti pokaze
     
  17. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4
    sreknoooooooo :)
     
  18. Bootilicious

    Bootilicious Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    Здраво!
    Би сакала да прашам, дали смее да се воведе ужина (помеѓу појадок и ручек) овошје (исто како за појадок)?
    Поради работните обврски појадувам во 07.00 а ручекот ми е околу 17 часот, па така, некаде околу пладне чувствувам глад. Инаку, моментално сум 4 ден и чувствувам мало намалување околу стомакот.
    Поздрав!
     
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Јас оваа диета сум ја држела според пократката верзија, без мала пица и благо и тие додатоци.

    Значи 4 дена, појадокот е ист секој ден - 2 исти овошки по избор, освен банана.
    Првиот ден - пилешко или туна со огромна салата, за вечера пола од ручекот + салата по избор.
    Втор ден - грав, грашок, боранија или ориз. Со салата, по истиот принцип.
    Трет ден - икслучиво макарони варени со малку сол, без кечап , без ништо и задолжително салата од патлиџани.
    Четвртиот ден - цел ден овошје и понекогаш, ако не се издржува ептен, после 16h може супа и салата, ама ако се почне супата, не се меша овошје.

    Јас ја знам оваа верзија, супер е, оди секако побрзо од подолгата. За 20тина дена би требало да се симне 3-4 кг, не знам како е можно, прочитав нечиј пост 66 ден и само 6 кг??? :^) Сега, зависи и од метаболизам, додуша... Како и да е, одлична е диетата. Заедно со медицинската се веројатно најдобро избалансираните диети што ги знам и имаат ефект.
     
  20. VACA

    VACA Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    321
    Пол:
    Женски


    Jas sum toa ,za zal :( neznam zs taka a se se pridrzuvam kako sto treba hmmm.