УН Диета

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 7 јануари 2010.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  7.152
  Допаѓања:
  4.368
  Пол:
  Женски
  Другарка моја ја применуваше диетава (незнам дали сеуште ја применува) и за 3 месеци ослабна 20 кг.
   
  На SnowWhite91 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ines86

  ines86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  13
  epa zenski eve da vi se pofalam jas ja zavrsiv dietata i sum prezadovolna 17kg izgubeni za 3 meseci :clap: sega prodolzuvam so odrzuvanje sekoe sabajle ovosje i sekako nema da gi mesam proteinite so jaglenihidrati,pa ke vidime.....pisete koj do kade e ima li nekoj sto e pri kraj?pozzz i srekno ponatamu
   
  На SnowWhite91 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VACA

  VACA Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  228
  Пол:
  Женски

  Честитки :*
   
 4. PetraPanka

  PetraPanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  2
  bravooo,za primer
   
 5. Mimi.nixa

  Mimi.nixa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  i kolku imash sega ako ne e tajna :D
   
 6. ines86

  ines86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  13
  ne e tajna imam....55kg :rofl:
   
 7. Mimi.nixa

  Mimi.nixa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  bravo bravo...ja imav 64-5 i sea se simav na 58 ..vo posledno vreme zabushavam poradi ucenje...ali poso vise neam od denes na stroga un dieta sum :D sakam do 53-4 da stignam :D
   
 8. mKdevojce

  mKdevojce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  142

  Може ли да ставиш слика „ пред и потоа„ не мора лицето да ти се гледа. Обично после слабеење сита таквли слики стават, па да се мотивираме и ние малку :)
   
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  2.153
  другарка ја држеше диетава околу една година, и навистина ослабе,но во стомак си остана речиси истата.и мислам дека и беше грешка што она јадеше само еднаш во денот,многу,а навечер не јадеше ништо(а нели треба половина од ручекот)
   
 10. nenuska

  nenuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  621
  Допаѓања:
  425
  i jas ja drzam ovaa dieta sakam da simnam nekoi 5 kilca pa ke vidime na pocetok sum
   
 11. Mimi.nixa

  Mimi.nixa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  jas oslabnav so dietava 5 kila za 25 dena pa ja prekinav...sega pak ke pocnam da ja drzam..sakam use 5 :DD
   
 12. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  1.174
  Допаѓања:
  867
  epa aj zdravo i od mene. Nova sum tuka, i gi citav privte 5 i poslednite 5 str od temava i me motiviravte da ja pocnam dietava. :) E sega imam nekolku prasanja do oni koi vise ja zavrsile
  oriz vo koj den mozam da jadam? i dali mozam da jadam zelencukova supa i dr zelencuk vo ovosniot den? I dali banana moze da se jade za dorucek ili ne?
  :)
   
 13. mKdevojce

  mKdevojce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  142
  Ориз може да се јаде на јаглехидратниот ден т.е онол после протеинскиот.
  На овошниот ден треба да се јаде само овошје, или зеленчук но не како салата со додатоци (сол, масло и др) што значи дека не може да се јаде супа.
  Може да се јаде банана и како појадок но попрепорачливо е да се јаде на овошниот ден и тоа само една до две најмногу.
   
 14. mKdevojce

  mKdevojce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  142

  Со среќа :)
   
 15. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  13
  ја денеска ќе ја почнам по 5 пат диетава,никако да издржам повеќе од 5 дена ,не дека е тешка за држење ама... :) инаку сакам 3-4 килца да ослабам,ништо повеќе :*
   
 16. TeenageGirl

  TeenageGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdravo :) jas od vcera sum na dietaat i ne sum osetila glad se mi e super pa ke vidime kako ke izdrzam... imam 55 kila sakam da se simnam na 50 ... za kolku dena bi mozelo da bide toa :) se nadevam deka ke gi dobiam posakuvanite rezultati... pozz :P
   
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  6.087
  Допаѓања:
  14.232
  мое мислење диетава е за луѓе со +10кг вишок... :D
   
 18. veneraa

  veneraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Dali nekoj znae dali moze da se pijat Step sokovi za vreme na ovaa dieta.Barem nekolku casi dnevno
   
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  6.087
  Допаѓања:
  14.232
  степ немаат ич калории ;)
   
 20. milce

  milce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  18
  aj pisete ja tocno dietava sekoj den sto treba da se jade i kolku.Pozdrav i blagodaram
   

Сподели ја оваа страница