1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

УН Диета

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 7 јануари 2010.

  1. brokenangel7

    brokenangel7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    ocigledno da :(
     
  2. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.737
    Допаѓања:
    24.503
    Ден 30.
    Успеав да го издржам првиот воден ден вчера. Сега едвај чекам да дојде време за ручек да каснам малку мевце. :lol:

    Инаку, досега имам изгубено нешто повеќе од 7 килограми. Уште толку да изгубам во следните два месеци ќе сум презадоволна.
     
    На Saki15 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. eminik

    eminik Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    moze li banana za dorucek?
     
  4. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.838
    Не би се сложила. Знам 2 девојчиња кои ја држеа и не ги вратија килограмите, а исто и јас ја држев скоро пред 1 година и од изгубени 12 кг вратив само 2 и тоа само како резултат на тоа што почнав да јадам повеќе бел леб. Јојо ефект кај оваа диета би кажала дека нема, освен ако не почнете по нејзино завршување со ненормално јадење. Во тој случај не зтанува збор за јојо ефект, туку за вообичаено дебелеење како резултат на константно прејадување.
     
  5. Ina Ina

    Ina Ina Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    најдобра диета и најздрава,нема јо јо ефект ако се храниш после тоа нормално
     
  6. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    Да прашам мора ли една кришка леб во првиот ден?
     
  7. Ina Ina

    Ina Ina Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    не мора,препорачливо е да не јадиш
     
  8. P.SIloveyou

    P.SIloveyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Јас како што кажав ја започнав диетата.Денеска ми е 9ден.Одчична е и мешето ми се намали малце.Ќе се мерам кога ќе заврши циклусот т.с на 13 ден.Двата овошни ги издржав и се надевам дека до н.г ќе симнам уште некое килце после од втори јануар повторно продолжувам.Од физичка активност само на физичко вежбам бидејќи ова време правам многу писмени и имам испрашувања.Но од сабота ќе почнам да трчам.Само денес направив една грешка.Првпат во овие 9дена.Но ќе се трудам што помалку грешки.На прва смена јадам пред школо (доручек) во 6.30 ручок во 1-2 и вечера во 6-7.А на втора смена доручек во 7 ручек во 11 или 10 зависи потоа во школо ништо не јадам и кога ќе си дојдам во 18ипол или 19 вечерам.Уште нешто.Диетата ми е суперр и парите наместо за тостови, пици и пастрамалии јас ги трошам за банани и диетален леб.А и си собирам пари и си ги чувам.Иначе за бананата може за појадок но по една бидејќи биле многу калорични а во овошен може и 2највеќе.Но сигурно не е којзнае колку калорочна но сепак ногу заситува.Поздрав до сите и на 13ден ќе ви пишам колку сум ослабнела. :*
     
  9. LadyyGaga

    LadyyGaga Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2012
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. До каде сте со диетата? Мене добро ми оде, ама во овој период некако стагнирав со слабеењето. Можеби тоа е и нормална работа. Денес ми е овошен ден. Сакам да прашам, во неделата имав протеински ден, мајка ми правеше сарми со зелка за ручек. Мене ми направи само со месо без ориз. Ги јадев со многу салата. Е сега ме интересира дали смеев тоа да го јадам? Сепак е само месо, со салата. А можеби и не смее да се јаде, сепак месото се запржува претходно. Ако некој знае нека пише.:*
     
  10. LoveYourNails

    LoveYourNails Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Според мое мислење подобро не држи диети од некои од интернет. Гледај повеќе да внесуваш ладна вода и постојано да си во движење . Ти препорачувам да одиш на Зумба . Може 1 и 2 час ќе ти биде малку срам нема да ги знаеш чекорите ама ќе се усогласаш . Јас одам и ослабев 5 кила . Многу е убаво и забавно . Јади овошје и зеленчук . Не јади многу и немој да скокнуваш некој од оброците . Барем јас така правам и има ефект. А инаку не треба да се грижиж многу за килата , има едно девојче 7 одд 68 кила и што да речам на тоа ?
     
  11. P.SIloveyou

    P.SIloveyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Ама неможам да одам на зумба а и добро ми оде диетата мала сум и затоа не јадам пола од ручекот туку цел.Споро ќе слабеам ама сигурно само ќе ги симнам вишокот на кг.Планирам да одам на ракомет и така..
     
    На LoveYourNails му/ѝ се допаѓа ова.
  12. LoveYourNails

    LoveYourNails Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Секако твој е изборот , само дадов предлог... Нели !?
     
  13. Blindfold

    Blindfold Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    6
    Jaс ја почнав од денеска диетава,ама не ја држам строго,ке си ја прилагодам според моите потреби.Ако ми се јаде некогаш повеќе ке си каснам,лебот ретко ке го јадам и супава во првиот ден,ако сум излезена некаде ке правам исклучоци..ама сакам да имам некоја ориентација.Верувам дека и вака ке има резултати.Благото ми е најголем проблем,и слободно можам да кажам дека е заслужно за моиве вишок кг..Имам за симнување 10тина кг.Па држете ми среќа женски и пишувајте тука кој до кај е,редовно ќе ве читам.Поздрав
     
  14. Peperutka-bt

    Peperutka-bt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    2.095
    Пол:
    Женски
    Долго време се спремав да ја почнам диетата и конечно се случи и тоа.
    Имам 67кг и висина 166цм сакам да ослабам барем 8кг па ле видам како ле оди.
    Денес ми е веке петти ден, мислев дека тешко ле ми биде само со овошје ама добро поминав.
    Можеби не ми се најдобро распределени оброците,но заради работата рано ручам во 12 а вечерам околу 6 и ми се јаде појасно па цревата ми кркорат пред спиење.
    Диетата не е толку тешка како што исзгледа, сите кои се двоумат нека се охрабрат и ќе се поддржуваме.
     
  15. haska sareni oci

    haska sareni oci Нов член

    Се зачлени на:
    27 декември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    zdr.jas sum nova na forumov i sakam da oslabam 10kg.pa se mislam so koa dieta da pocnam.ve molam kazete nekoja efikasna
     
  16. haska sareni oci

    haska sareni oci Нов член

    Се зачлени на:
    27 декември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
  17. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.355
    Допаѓања:
    83.766
    Пол:
    Женски
    Според мене УН е ефикасна диета и има добри резултати доколку строго се придржуваш според пропишаните правила за диетата :) Пробај
     
  18. haska sareni oci

    haska sareni oci Нов член

    Се зачлени на:
    27 декември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    ke probam od deneska samo mesto dve ovosja za doruvek jas pijam 1limun so casa voda pa moze i taka najverojatno
     
  19. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.838
    Дефинитивно ја препорачувам оваа диета.
    После празници, обавезно ја почнувам.
     
    На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.355
    Допаѓања:
    83.766
    Пол:
    Женски
    @hello-kitty.90 јас планирам после Божиќ да почнам и да се придржувам затоа што потребни ќе ми се за месец дена да намалам некое килце повеќе :D
    Кога планираш да почнеш ти ? Добар тим бевме минатиот пат а и мотивација :)
     
    На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.