1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

УН Диета

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 7 јануари 2010.

  1. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Znaci ja sum 154cm imam 49kg sakam da oslabam uste 4kg nekade ,dali mislite deka kje mozam so ovaa dieta zatoa sto ja sum momentalno samo na sirova hrana 3 meseci,jas mislam deka koga pi pocnala so ovaa dieta jas bi se zdebelila ? Bidejki vekje edna godina ne vnesuvam noi testenini ni meso ni jajca nisto takvo samo na ovosje i zelencuk.Pozdrav
     
  2. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    @Anaouou да ги имав твоиве килограми ќе го молев Господ да се поправам,а не да ослабнам

    Туку јас зошто вчера го утнав цел ден денес решив пак овошен да ми е и повеќе водаа! :)
     
    На okcenzi, lulum и Anaouou им се допаѓа ова.
  3. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Ах ми се пријадува........ :(
     
  4. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.953
    Допаѓања:
    20.831
    Ми се јаде и мене, ама нема.:D
    4/90 Овошен прв
    Досега имам изедено 1 банана мала,3 портокали и се мислам дали да изедам едно јаболко, или не.
    Досега грешки немам, знам дека ке беше подобро да не јадев банана, ама ми се гадеше од сабајле, па морав. Вчера не јадев благо колку што требаше, само 1 коцка чоколада.
    Од утре повторно во акција, сеуште не се мерам, нека помине 1 недела па ке застанам на вага.
    И колку само ми ја зголемува самодовербата оваа диета, иако верувам дека не сум, ама веќе се чувствувам како ослабната, уште малку па како манекенка :D
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    5/90
    Пак овошен
    Испив една чаша цедени портокали,после си направив овошна салата со јаболки,портокал и киви ова накај 16:30 беше и сега накај 21:15 каснав јаболка и две киви..
    Пак пиев мн малку вода..И не вежбав ништо..
    Го осеќам стомакот малку намален,но на вагата сеуште стојам во место со кг.
    Дали доколку не вежбам нема да можам да ослабнам? Иако вчера од средно Водно до Центар си идев пешки..И дали ако не пијам доволно вода нема да имам резултати? Верувајте ич не ме тера да пијам.......
     
  6. Na Lola majka i

    Na Lola majka i Активен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2015
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    pij voda,zdravo e i pomaga da namaluvas pobrzo. ne vezbaj ako nemas sila. kako sto gledam, site ja drzele a ne vezbale i imale odlicni rezultati. ni jas ne vezbam, utre mi e 5ti den.... pa ke vidime
     
    На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Утре сум на свадба кај втора братучедтка и ич не ми се иде,зошто несакам да отидам да се најадам и да ми пропадне диетата,што да правам? скробен ден ми е иначе утре..
     
  8. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Денес ми е 4ден...овошен
    Овошје обожавам па утше вчера се снабдив со портокали, банани и јаболка
    Криза уште не ме фатила
    Кој денови се кризни девојки?
     
  9. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Мене сите ми се кризни навечер :D
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Денес 6 ден :wasntme:
    После 2от ден ви немам пишано...
    Јаглехидратниот го поминав без грешка само што за ручек повеќе си каснав,си направив домашни варени ѓевречина,за вечера 1 ред чоколадо (75% какао) и е рака корнфекс си изгрицкав..Овошниот за кој мислев дека ќе направам грешка го поминав супер:Изедов 2 банани,3 портокали,2 јаболка и 2 мандарини,и не почуствував глад...
    Вчерашниот ден за појадок:1 јаболко,за ручек туна-конзерва,2 парчиња интегрален леб и салата од зелка..За вечера само салата од зелка.
    Ќе се обидам да се одвикнам од лебов али не можев само туна без леб,истото ми се случува и кога јадам грав или манџа,научена сум да си макнувам и знам дека тешко ќе се одвикнам...:sweat:

    Денес скробен:
    појадок:2 јаболка
    ручек:потпечен ориз
    вечера:Ако не ми се јаде можеби само зелка салата...
    Бидејќи доцна ручам навечер ретко јадам..И ако јадам,јадам само салата:)
    Имајте убав ден девојки :* И со помалку грешки!
    :hai:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    539
    Пол:
    Женски
    Да прашам уште дали смее да се јади туна и ако да,кој ден?
    И дали водниот ден се одржува секој 5ти ден значи кога еднаш кога ќе ги поминеш сите денови,или пак 7 пати сите 4,па како иди 29 ден да биди воден?
    Иначе од утре ја почнувам диетава официјално,ќе ја држам 2 месеци..сакам да ослабам 8-10 кила..сега имам 77,а висока сум 171..:(((
     
  12. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Denes 6/90 t.e vcera.. hehe
    Doruchek:ceden svezh sok od portokal
    Ruchek:3 jajca si isprzhiv,supa kocka,sirenje i kiseli krstavichki..
    Vechera:kikiriki i caj od nane i malku pukanki.. :worried:
    Uste utre t.e vecer na svadba kje kasnam nesto sto ne treba i od ponedelnik strogo mnogu strogo! se raduvam inache epten,niedna dieta ne sum ja drzhela volku vreme,znachi se izdrzhuva huhhuu :D so mali greshki,no vazno nema leb,nema gazirano i najvazno ja izgubiv zelbata za jadenje od porano i dokolku nekoj jade pred mene me fakja mala kriza i mi pominuva :) drzhete mi srekja devojki da uspeam! golema podrshka ste mi :*
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.348
    Допаѓања:
    83.694
    Пол:
    Женски
    Па по тоа што те читам деновиве во врска со диетата ти ниту најмалку не се придржуваш така да не си на диета :D Секоја ден имаш грешка и дури ниту еден ден не си издржала според пропишаното.
    Јас би те советувала сама да се дадеш сила и волја ако навистина сакаш да успееш :)
    И да од понеделник почни од почеток и построго како што кажа за да имаш вистински резултати затоа што така како што тераш само се измачуваш :)
     
    На SimonaTino, Avokado и Doozy им се допаѓа ова.
  14. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    539
    Пол:
    Женски
    И во кој ден е најпригодно да се пија кафе,се мислев во ЈХ дека ставам шеќер во него па дека има млеко дане не е во ред о.О и дали смее да се јаде соја и во кој ден,и на каков начин приготвена..

    Ве молам некој нека одговори..^^
     
  15. Avokado

    Avokado Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    363
    8/90 ovoshen den
    Sabajle 1 banana posle mandarini portokali, i se zeznav izedov 100grama soncogled solen, i Edna shaka kiliriki lupeni soleni :/
    9/90
    Dorucek : preskoknat kasno stanato durektno Rucek: peceno pileshko, Supa i salata
    Vecerta: planiram Isto bez supa :)
     
  16. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Za tuna mozaham da vi kazham deka e vo proteinski i soja isto ..za drugo ne bi znaela bidejki jas ne drzam no majkami ja drzi ..pozdrav
     
  17. MorskaZvezda

    MorskaZvezda Нов член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Emilija, crno kafe (znaci bez seker i mleko) ne e problem umereno da se konzumira bilo koj den. Ako mu dodavas mleko togas smesti go vo proteinski den, a crno samo so seker vo jaglehidraten.
    Vo odnos na sojata, taa e rastitelen izvor na proteini, sto znaci moze vo proteinski den da se konzumira, e sega ne sum prigotvuvala deka ne mie vkusna ama mislam deka onie soinite snicli se dobri vareni ili peceni.

    Pozdrav i srekjno :):hai:
     
  18. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    539
    Пол:
    Женски
    Kafe ako pijam tursko samo so seker mozam vo JH den..ama neskafeto e i so seker i so mleko..koga e podobro da go pijam..? I kazete mi
    дали водниот ден се одржува секој 5ти ден значи кога еднаш кога ќе ги поминеш сите денови,или пак 7 пати сите 4,па како иди 29 ден да биди воден?
     
  19. eminik

    eminik Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    mleko i mlecni proizvodi samo vo proteinski
     
  20. eminik

    eminik Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    vo ovosen den moze 2x50g jatkasto ovoshje
     
    На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.