1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

УН Диета

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 7 јануари 2010.

  1. mimi rimi

    mimi rimi Активен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите! ;) ве читкам често а посебно у диетите хахх.Да ви кажам искрено дека од тука се решив и јас да почнам диета.Подолго време имам проблемче со килажата, особено со мојот голем и великодушен стомак.Сега сакам да прашам дали може зеленчукот да не биде свеж, односно да јадам кисели краставички, кисела зелка, карфиолче, морковче од зимница зошто во овој период баш имаме на располагање се а и голем миленик сум на ова.Доколку мора свеж зеленчук тоа ќе јадам.Па од утре да почнам..:D Имам 70кг а висока сум 1.78 ама мн ми се познава стомакот :( :'( три четири катчиња :P
     
    На kmaja му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sanimk1

    Sanimk1 Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Feminki ve molam za odgovor. Dali vo proteinskiot i skrobniot den jadite leb za vecera, posto nekade imam procitano deka vecerata treba da bidi bez leb. I dali vo proteiskiot den za vecera se jadi polovina od rucekot ili cela porcija? Imam uste edno prasanje, kakva supa vo proteinskiot den za rucek pijate? Jas vo prviot den si napraviv 1/3 od kocka za supa pa nekako mi se vide kako mnogu maslo da imase otkako se rastvori :/ Denes go pocnuvam vtoriot krug i samo da vi kazam deka vcera pominav ODLICNO, ic ne pocustvuvav glad, a izdeov 2 portokali za pojadok, 2 jabolka i edna banana za rucek i edno jabolko za vecera :D
    Pozdrav do site, ja imate poddrskata od mene! :)
     
  3. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Avokado., браво за резултатите
    Ме мотивираш :)
    Јас како што кажав, сега постам без зејтин
    Утре ќе се причестам, па ќе си продолжам со постот до недела
    Во понеделник ќе се мерам , па да видам изминативе 30-40 дена колку сум симнала
    Некако песимист сум
     
    На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Avokado

    Avokado Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    363
    Jas Isto taka ke postam cel post, poslednata nedela bez zejtin a poslednite 3 dena na voda aamo. Jas pocnav glupost Da pravam Ja prekrahuvam mnogu i si se lutam zamata na sebe zssto stagniram so kilazata. Denes mi e skroben,a od anreden proteinski ke idam seriozno ke se potrudam bez prelrshoci:)
     
    На SimonaTino и kmaja им се допаѓа ова.
  5. Angelche<3

    Angelche<3 Нов член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.337
    Допаѓања:
    83.597
    Пол:
    Женски
    Кој ден ви е денеска ? Што ќе имате за ручек ?
    Мене денеска 6ти ден скробен :) За ручек ќе си правам сос со домати кромид и брокула + варен компир :mm:
     
  7. Avokado

    Avokado Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    363
    Denes jh i ke si odmrznam od posnite kiflicki mh mh mh ko alacki se cyvstvuvam
     
  8. Sanimk1

    Sanimk1 Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    I mene mi e 6ti den. Kje jadam soini snicli so salata od morkovi i cveklo :)
     
  9. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.337
    Допаѓања:
    83.597
    Пол:
    Женски
    Зашто соја во скробен ден ?
     
  10. Alek-Stitch

    Alek-Stitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    denes 6-ti den .. za porucek malce jagodi i kafe :) za rucece kompir restovan i zelena salata mhmh... PicMonkey Collage.jpg
     
    На eminik, mimi rimi и Sanimk1 им се допаѓа ова.
  11. Sanimk1

    Sanimk1 Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Pa ne sakam varen kompir nekako tesko mi e mi dojde. A i mislam deka vo skroben den mozi da se jadi, i pogore nekoj taka imase pisano. Sto mislis ti za ova?
     
  12. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.337
    Допаѓања:
    83.597
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека сојата не спаѓа во скробен ден ниту па во кој било друг... можеби во протеински незнам...
    Направи си манџичка со ориз и компир ,грашок,спанаќ со ориз, има многу комбинации.Скробот може да се меша :)
     
  13. Sanimk1

    Sanimk1 Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Ajde togas da ne ja menuvam dietava, toa sto e pisano, toa da jadam. Pa i parce leb so kompir salata so kromid!?! :/ama koga se mora, se mora.
     
  14. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.337
    Допаѓања:
    83.597
    Пол:
    Женски
    Доколку сакаш резултати води се според диетата а ако не ти е нешто јасно консултирај се ,затоа сме овде :)
     
    Последна измена: 28 февруари 2015
    На Avokado и Sanimk1 им се допаѓа ова.
  15. Hajdi22

    Hajdi22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2015
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    373
    Пол:
    Женски
    Здраво. Нова сум на форумов. Сакам да ја почнам диетава ама никако да почнам. Сум пробала неколку пати и не сум успеала. Едно 4-5 пати само оваа диета сум ја почнала, а за други да не зборам. Успех нема. Со години се мачам си вишокот килограми. Не сум имала одсекогаш вишок, едно време си бев тамам слабичка, ама последниве 3-4 години многу накачив. Сега се мислам дали да ја почнам оваа диета, бидејки ми се гледа многу ефикасна и се надевам на добри резултати. Лето иде, мора да си ја вратам старата добра килажа што некогаш ја имав. Сакам да отидам на плажа без да се срамам да се соблечам по купачи. Не сакам да се срамам од себеси. А и за здравјево ми е многу важно....

    Има некој да започне од утре? Во друштво е и полесно и поубаво.:)
     
    На mimi rimi, Sanimk1, eminik и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. eminik

    eminik Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    некој на овошен денес ? :D досега 5 киви и 1 банана.....ама вечер сум на роденден :( неизбежна грешка ќе ми биде тортата :devil:
     
    На mimi rimi и Avokado им се допаѓа ова.
  17. Avokado

    Avokado Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    363
    I jas sum vecer na rodenden ama ke si kasnam od se ne mu se zamaram zdravje :)
     
  18. eminik

    eminik Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    2658 Активен член

    Маче, ако си заинтересирана за нешто со женско, повели кај Викторија и се ебе и мене ме уценува и така.
    koj problem ima ovaa/ovoj 2658 ? znachi kakvi luge moze da se najdat na forumov ...neam komentar !!! ti i davash sovet, taa za gusha te fakja (facepalm)
     
  19. Avokado

    Avokado Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    363
    Ovoj clen 2658 treba Da se banira. Neznam zssto Administratorite ne prevzemat neshto... Krajno ne kulturno....
     
    На Viktorijaaa5, kmaja и eminik им се допаѓа ова.
  20. Hajdi22

    Hajdi22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2015
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    373
    Пол:
    Женски
    Готово се решив, од утре почнувам си ветив себе ќе одам до крај и тоа без грешки. Ако згрешшам нешто слободно карајте ме. :D

    Инаку има некој од утре да почне и да ми прави друштво? Вие диеталки до каде сте?
     
    На mimi rimi, Sanimk1 и Ammy.Lee им се допаѓа ова.