1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Училишни глупости

Дискусија во 'Насмевка' започната од dankee, 9 април 2011.

  1. Andrea_17_18

    Andrea_17_18 Нов член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Ова не е на училиште....
    *Бевме на екскурзија од училиште со се класниот,и спиевме во еден хотел....И ко деца онака во 7 одделение праевме глупости се качвавме горе кај другите одделенија (ние долу бевме), им тропавме на машките од други класој и такаа...И од кај 10 до 2 часот беше негде сабајле и машки женски сите во една соба се собравме...ии се глупиравме,се тепавме со перници игравме...шо не...ии дојде време да си одиме по собите сите (иако до 5 сабајлето не спиевме)..сите влегоја само јас и другарками на влегвање в соба бевме и класниот иди во салонот собите кај шо ни беа и ни вели демек шо прајте ова време тука?? (а тој ни имаше речено кога ќе дојдам тука сакам сите по собите да бидите и тишина да биди)И другаркаа ми се смејјј,и јас онака демек да излажам нешто во 1 момент и само му велам на класниот : Епаа, наставниче притушно в соба ни беше па еве малце на чист воздух излеговме :D Лелле ко почна да се смеј тој..И јас по 15 секунди да се свестам шо реков... :/ хах ....И после то ни рече ај влегвајтее,влегвајтее в соба :D :D :D

    (Нова сум не ми замервајте ) :D <3
     
    На 8463. му/ѝ се допаѓа ова.
  2. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Pred nekoj den imavme cas po muzicko i sega nastavnikov ni pusta instrumenti nekoi na youtube i nie da pogodime sto sviri, i sega pusta da sviri orgula i prasuva eden drugar: Sto e ova sto sviri? I ovoj mu vika: SKAFANDER i koa pocnaa site da se gazat od smeenje abe cirkuzi. inace imame mnogu vakvi slucki ama sega nemozam da gi pisuvam :)
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  3. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.640
    Пол:
    Женски
    Класната моја заборавена,однесена:
    Шо ќе возам кога ме возат.
    :clap::bow::headbang::whew::rofl:
     
    На Crna Dama и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  4. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.640
    Пол:
    Женски
    Имам една откачена класна..леле сега дека завршуваме четврта ќе си ја барам...хахах
    Му стигна на некој порака на месинџер и она звукот шо е и класната:
    Си прицкате срциња?

    Ај тоа,еми кога правевме тест математика:
    Препишвајте со усул...
    завршува тестот...:препишавте?
    [​IMG]
     
    На Crna Dama, Beautiful_girl.. и Arthur им се допаѓа ова.
  5. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.215
    Пол:
    Женски
    Го украдов дневникот од канцеларија за да му ги видам оценките на тој симпатија што ми беше,после го вратив и никој не примети.

    А сега ја планирам најголемата глупост да ја направам :clap::rofl: сега планови правам
     
    На fana, teteks, Crna Dama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Pa ova ne mozam da go narecam glupost ali ajde....
    imavme vtor cas sloboden pa ide neli odmor i nie jadevme so jadevme vednas posle prviot i najdovme edna sisarka so nea se ubivme od igranje lazenka edno drugo....pa malku ni bese i otidovme kupivme lastik go presekovme i go podvrzavme ispadnaa dva lastika i niz dvor zemavme se raskokavme deca se isponasobraa kako gola mecka da igra...
    I izleguva sekretarkata zena abe ni se ubi od smeenje site kravi po 19 godini sme zele lastik da igrame....ama se na se PREKRASNO si pominavme ke ni ostane vo sekjavanje ako ne nesto drugo...:D
     
    На MagicnaProlet и Crna Dama им се допаѓа ова.
  7. Menasss

    Menasss Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    39
    Имав една откачена школка и еден многу да го наречам
    Туп професор..Влегува проф на час и вика денеска повторување..ајде број 23 на табла..и ајде 23 станува и ненаучена проф и вика ајде седи таму ништо не знаеш еве ти точка за незнаење во дневник и следниот час да ми се јавиш..оваа па му вика :проф како да ви се јавам не ви го знам телефонскиот број:)цел клас се смеевме:))тоа не се заборава
     
  8. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.215
    Пол:
    Женски
    Имаше некои гласини дека наставничката по Хемија имала некои филмчиња на лаптопот :|
    Секогаш имавме хемија 3ти час па ние на одморот си седевме во училната
    На машките од мој клас им падна чудно зашто секој одмор го зима лаптопот со неа дека обично наставниците кај нас си ги оставаа стварите во училна.
    И еднаш на одморот она ни рече не го пипајте лаптопот ќе одам до тоалет и ќе се вратам,и ние као демек океј :devil: и еден од клас што стално се праи паметен,и го отвори лаптопот ние сите се насобравме околу него и он чепкаше по сите фолдери и уклучи еден подфолдер и оп филмчињата излегоа ние се згазивме од смеење...после на часот се смеевме ама не знаеше зашто и 2-ца избрка од час :rofl: после на повеќето деца од генерација им кажавме што се случило..и ден денес се зезаме за ова
    Добро ај сфаќам.. Aма и во школо? :envy:
     
  9. mentol

    mentol Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2015
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    вчера на голем одмор праевме нешто муабет за професоро по физичко и јас велам уште следнио час че вежабам после ако ни дај топка арно ако не играм па нека ме запишува и професоро бил задмене си одеше само ми рече ( си ја чуваш душичката) пропаднав под земја од срам
     
  10. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    Ние во гимназија имавме професорка Драгица по биологија, кога ке влезевме во училница онa ја играше играта Solitare на комјутерот, и додека да седнеме да извадиме книгите од ранец на маса, по кратко време губи и:
    ААA! Сега сите ке ве испрашувам по дненен број, кој е прв? Ајде Марина раскажи за Бактерии!
    -Ама професорке лошо ми е нешто, не се чуствувам добро...
    - Ајде, стани раскажи ќе ти дојде подобро!
    :rofl:
     
    Последна измена: 13 декември 2016
    На LadyInTheDark, Summerlover, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Beautiful_girl..

    Beautiful_girl.. Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    315
    Пол:
    Женски
    Во 8 одделение имавме музичко а наставникот по музичко некако ни беше малку забеган хахахаха, ни кажуваше за тестот вежби и никој не знаеше јас кревам рака како одлична ученичка и тој израдуван ајдее бјутифул грл кажи, браво бе само ти си научила девојче за пример треба да учите од неа и јас наставник ќе може до веце? ко се наљути наставников како во веце одговори ми прво на прашањето и јас наставник ама прво до веце да одам и ќе ви одговорам ми вика важи и после кога се вратив имаше заборавено кутриот и се спасив пак не одговарав :!::rofl::rofl:

    Кај истиот наставник само следниот час беше случкава објаснуваше нешто што е синкопа и јас и другарка ми се смеевме и не слушавме и ни вели бјутифул грл и имево на другаркава престанете со смеење после ќе барате оценки и ќе се чадите и јас настапувам аа наставник да ве прашам како ќе се чадиме ? или дома со темјан? Човекот се умре од смеење и не ме запиша се спасив ќутете :rofl::rofl:(fingers):devil:

    Во 8 одделение исто беше пред нова година некаде ова време беше и сега со наставничката по хемија поопуштено некако ни беше на часот и со еден другар се договоривме да ја прашаме наставничкава што сака да и купиме за нова година и ја праша другаров и таа прво застрамено демек децаа бее сакам петки тоа да ми е наградата демек и другаров нее наставничке така ќе ви се измори раката и вика друго нешто на пример пакетче? и таа паа да деца пакетче може и таа мислеше се зезаме следниот час и купивме големо пакетче она од свислион мислам беше па и напишавме поклон од 8-мо б одделение наставничката се воодушеви не изгушка сите добра беше многу и ми фалат нејзините часови ;( :l: (не е глупост ама сакав да го напишам во оваа тема)

    Еднаш исто на музичко(сите случки на музичко ми се ама најјако ни е) учевме една песна некако миле поп јорданов беше и јас и другарка ми почнавме да пееме болен ми лежи миле поп јорданов ама во рап верзија некако наставников не слуша и ни вели уште бит бокс фали за композицијава да е комплетна браво женски :rofl::?:
     
    На Cute_Girl и SummerGirl им се допаѓа ова.
  12. Cute_Girl

    Cute_Girl Активен член

    Се зачлени на:
    28 април 2017
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    Во 8 одделение на наставникот по музичко(тој малку летнат ни беше) му правевме многу бељи на часовите, чисто онака да се насмееме, и еден ден ја учевме „Приспивна„ и наставников како што пееше мижеше и јас му викам: „Ааа наставник дремка ви дојде?„ Се изнасмеа човекот:rofl:

    На истиот наставник исто во 8 беше правевме тест и тој носеше еспадрили ама малку како женски му беа и напред само прстите му ги фаќаа и чорапчињата „топ стајлинг„ имаше:rofl::puke: И ние решаваме тест јас завршив и гледам влезе бумбар во училницата, и јас на цел глас викнав: „Наставник бумбар има зад вас, изгледа по еспадрилите ваши е дојден, го привлекуваат„ Цел клас остана без зборови и од смеење сите имавме солзи во очите ее времиња беа тоа:rofl::rofl:
     
    На Beautiful_girl.. му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Nikolcce

    Nikolcce Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Во шесто одд еден ден требаше да правиме тест по Природни науки. Имавме 6 час а пред тоа имавме физичко.Јас како бунтовник од нашето одд ги наговорив некој другарки да не одиме на физичко туку да учиме биолоѓија.Но ние се појавивме на физичко со книгите во раце. Наставникот кој беше млад и нервозен кога не виде со книгите набрзина дојден накај нас и ни ги фрли книгите во училишниот двор, бугвално страници од книгите имаше насекаде и на запиша.

    А пак минатата година во осмо, правевме тест по математика и јас сигурна дека ќе извадам 5 му се потмишав на наставникот Че Ѓевара и ја заокружив петката со црвено пенкало.:rofl::rofl::rofl: (извадив 5)
     
  14. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    На час, професорката ни вели:
    "Жената е убава под чадор, од далеку и... За да докаже веднаш се надоврзуван еден забеган и и вели на професоркава: "Иии вкреветт!!" :rofl: :rofl: Сите се смеевме :rofl:
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Во основно на час бев со ролерки
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  16. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.019
    Допаѓања:
    37.307
    Пол:
    Женски
    Еднаш имавме испрашување по Бизнис и професорката испрашуваше по бројот во дневник ама не по ред туку измешано. Дневникот беше затворен а таа на ливче ги запишуваше имињата и оценките. Јас бев 3ти број а 4ти број беше отсутен тогаш. И проф го кажа мојот број 3 а јас не бев учила баш и како од пушка станувам и велам Професорке отсутен е бројот 3, кажаме ви на почетокот на часот, го запишавте во дневникот. Таа добро ајде понатаму да видиме и после неколку броеви го кажува бројот 4 кој всушност беше отсутен. И јас немав што да праваш, за да не ме фати дека ја излажав станав, демек јас сум 4ти број и почна да ме испрашува. Среќа ми се погодија прашањата и се извлеков :D

    Еднаш на час по историја проф испрашуваше и вика ајде Х да станеш да раскажеш последната лекција и оваа му вели професоре ај не се глупирајте. Си доби 1 во дневникот
     
    Последна измена: 13 март 2018
  17. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.842
    Пол:
    Женски
    Имавме за учење тестови со прашања по Историја. Со другарка ги поделивме тестовите пола јас пола таа да ги учи и да си кажуваме на тест. Таа задоцни и не и дозволи наставникот да влезе на тест а мене ми падна тест кој таа го учеше. Веќе ви е јасно дека добив 1 :rofl:
     
    На marija1907, tincemajmunce и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.
  18. Matea Ballerina

    Matea Ballerina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2018
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    510
    Пол:
    Женски
    Одам на клавир и се знам по мизичко. И наставникот кога ќе праша нешто само јас кревам рака, само јас знам, на сите тестови и диктати ,со максимум бодови. И тој почна да ме брка од часови. Матеа, ти искочи се знаеш и немора да доаѓаш на часови, само на крај на полугодие ќе те викнам да ги направиш сите тестови што сте ги правеле. И јас седам пред врата и им викам на овие у последна ( вратата подотворена беше, не се затвараше убаво ) им ги кажувам одговорите, а тие им кажуваат на другите. И така откако почна да ме брка од часови сите имаа 5 музичко. А наставникот ништо не приметува
     
    На cresa-jagoda и SummerGirl им се допаѓа ова.
  19. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.775
    Пол:
    Женски
    Лелее браво :clap: :bow:
     
  20. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Во втора средно , 2 дена пред зимскиот распуст искршивме клупа со школските и се направивме мутави . Кога ја приметија професорите дека е искршена , рековме дека ја искршиле од албанската смена и кога сме дошле ние таква била . Клупата не ја плативме , а вината се префрлуваше од нас на албанците и обратно . И така си остана клупата искршена , ное се спасивме од плаќање штета а исто и албанците не платија бидејќи и навистина не беа виновни .