1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Училишни глупости

Дискусија во 'Насмевка' започната од dankee, 9 април 2011.

  1. Anshu

    Anshu Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    34
    Се сеќавам во основно, наставничката по хемија имаше навика да се потпира со рацете на училишните клупи. И така си раскажува и се потпира, а за тоа време еден соученик и ги шараше ноктите со пенкала, моливи, маркери. Со се што ќе му дојдеше при рака :D
     
  2. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    За да се извадам дека не ја напишав лектирата Оливер Твист (си отворив др тетратка демек ја читам :lol: :tmi: ,а тогаш имаше филм што одеше на тв и ми беше мн убав па толку бев задлабочен во него кога го гледав и добро ја знаев целата приказна.Кога ја раскажував лектирата доловував како да сум ја прочитал лектирата.Моментот беше кога наставничката побара да ми стави оценка во тетратката :D .Следуваше ШОК -от на :o :o .ДОБИВ 1 низ цела тетратка (со црвено пенкало како знак на опасност ) :lol: и КАЗНА да ја напишам-прераскажам лектирата 10 тина пати во тетратка но секогаш со други зборови да не биде иста ).Нема да го заборавам тоа :!:
     
    На Ицолгудбејбе, iloveyou29 и Abeja им се допаѓа ова.
  3. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Па имаше доста глупости, ама сега ќе напишам за професорите и наставниците.
    Така имаше еден професор со општо прифатен став дека беше алкохоличар. Доаѓаше бушав и поспан на работа, носеше тегли наочари и често си дремеше на час. Но најинтересно одн.најгадно е кога ќе го собереше убаво и ќе "ркнеше" во корпа :puke:
    Еден наставник беше многу провокатор, небањат, ретко менуваше кошули. Знаше да земе пенкално од некого и да си чисти уши со него, некогаш ќе се фатеше за клупи од две редици и ќе се клатеше со често откопчан шлиц.
    Една лудачина беше стварно фрик, знаеше да им каже на девојчиња ако лижат лижавче-за колку го лижеш лижавчето, демек колку го купи а всушност јасно е се
    а се слушаа муабети дека на некое девојче со врзани кики и рекол зошто ја врзала косата така, дали за да може дечко и подобро да управува :rofl: (ова неофицијално)
    А во клас секогаш било забавно, имавме многу малку машки ама вредеа за 30, секој ден правеа некои глупости особено 2-3 од нив, знаевме да организираме доручек во училница со ајвар од дома, па сме пееле сме се зезале со некои шабански песни пред часови па и за време на часови, не поминувал час без да се направи некоја глупост. Кога ќе ми текне на час по нега на болен ми паѓа жал за куклата на која се учевме да ставаме инекции, да знае јадната да зборува, ќе тужи за силување :rofl:
    Бевме доста популарни како клас :rofl:
     
    На eloves, Ицолгудбејбе, Snow-Star и 2 други им се допаѓа ова.
  4. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    му го исклучивме принтерон на наставникот дента кога требеше да ги испринта тестовите ... Од штекер го извадивме

    и само другата ден иде и ни вика Деца денеска тест не правиме принтерот не работи неможевме да испринаме тестови

    ние умираме од смеење :D :D
     
    На Elena69221 и LittlePinky им се допаѓа ова.
  5. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Ова последна тазе е. :rofl:
    Седам на час и си седиме сите наставникот објаснува и само се слушаа траас.Талентот јас ја бутнав корпата и цело ѓубре на земја.Па коа почнаа сите да се смеат а,јас мислам дека во земја ќе пропаднев :$
     
  6. elimonkey

    elimonkey Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2013
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    7
    имаме ние сеа ни дојде годинава еден нов наставникк историја и на часовиеее лудница цоеков незна како исдржуваа и ние земаме џвакаме мастики и му ги фрламе од нога и ги газии лелеле ситеее цркаме ос смеењее наставников се чудииии хахахаха
     
  7. CutieWithABeauty

    CutieWithABeauty Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    1.075
    Допаѓања:
    1.248
    Пол:
    Женски
    Мојот клас е цел забеган..секој одделенски час и час по музичко се мајтапиме со класниот.. :lol: :rofl: 8)
     
  8. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    :tmi: :tmi: сега ми текна за ова од 6то одделенија

    ~ Имавме наставничка по музичко и беше бремена .. И ја памтите рекламата за ( sure check тест за бременост ) :tmi: ( за сите што не ја гледале http://www.youtube.com/watch?v=2e2XaeOqGwg )
    и само кога излезе таа рекламата ние будали нема шо да се прај .. и иде наставничката влага во училница и ние цел клас на цел глас почнавме : Од сонот ти се будиш, се мислиш и се чудишш каде е до сега нема кај да бега ТЕСТ ТЕСТ ТЕСТ sure check линија гледаш една една ама вредна тестот точно дава коле спаси глава ако се две линии леле две линии под итно сега sвони му бремена си кажи му..
    аххаха жената смирена беше ништо не ни напрај .. и секоја ден на музичко така .. таа ке влезе ние ке згрмнеме песната .. цел клас пее али пее :D сите на памет ја знаат цела песна .. таа наставничката многу добра беше ништо не ни викаше ама срам ја фаќаше бе.. другине наставници слушаа се разчи низ школото и ТАП до класната наша .. па после на класен час си јадевме ќотеже..Ама ова ко ке ми текне до ден денес умирам од смеа :rofl: кутра жена .. бебето ке се роди со музикален талент :^)
    будали дечишта :lol:
     
  9. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.095
    Пол:
    Женски
    Од нашиот клас правеа многу глупости.Еднаш,истурија лак за нокти на клупата,за да се шлакнела професорката,ама закасни таа и лакот се засуши,имаше среќа. Една професорка моја,некапана идеше на часови,мирисаше,залеваше уште од 10метри пред тебе.Таа не знаеше парфем што е,ниту пак како се користи.Блузички кратки носеше,пантолоните опнати до уши,патентот ти се чини ќе пукне во секој момент и ќе му летне на некого в очи,ќе го ослепи.Пак пантолоните припиени,блузичето како што беше кусо,се ѓевреците и се гледаа. :rofl:
     
  10. CutieWithABeauty

    CutieWithABeauty Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    1.075
    Допаѓања:
    1.248
    Пол:
    Женски
    На час еден се слика..наставничката оди на друг му го зема телефонот.. :lol:
     
  11. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    ^АМА глупост е тоа леле мори мајко и ти ко да не го знајш Ангел каков е.....
     
  12. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Правиме тест биологија и сеа останавме неколку ученици и овој другар ми и вика на костурот(биологија):
    -Наставничке,може повикај пријател? :geek:
    Абе се послав. :rofl: :rofl:
     
    На Papillon.Papi и LittlePinky им се допаѓа ова.
  13. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Не е некоја глупост ама ајде да је споделам,пред некој ден наставникот не повика мене,другарка ми и уште еден другар да одговараме и ни вика „Ајде вие три да одговарате“ :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. hristinnnna

    hristinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    171
    па оваа баш најпресна ни е глупост ни е од поголемите.
    Ајде сеа будали цел клас изветреани се договоривме да кршиме јајце живо на катедра.Прво на граѓанско кај наставничката не ни успеа, и падна на една другарка од раце па на моја клупа се скрши и чистевме, а оваа не обрна многу внимание и само ни вика шо праете со јајце и ние омлет ахаха.
    После тоа следеше појакото, купивме јајце за следниот час, историја кај еден ептен нервен наставник, мноогу се дери.Млад е, нема ни 27 години, а многу се дери, искрено страв ми било да бидам насамо со него за било каква цел(дса не се разбереме погрешно)
    И сакавме да го изнервираме до коска, интересен е многу коа пламти како оган.Кршење и коа се разлеа тоа јајцето и жолчка и белка цела катедра.И овај коа распали, па наставници па педагози и на крај сами си го исчитивме аххаха
    Иначе следна глупост, ја бришиме таблата со мајонез па нека и лизга на онаа по математика..хахаха
    Друуго, еден другар и ги скина хулахопките на наставничка по македонски хахахах
    на родниот крај си збораме најразлични глупости и овој не слуша и само преврќа очи?Срц шо брич користиш, а влошки?се пијаниш за празници, мислам вааау
    Имаме џам искрешено, да не зборам колку пати им се иамеме криено на наставниците во училиште и сме влегвале цел час еден по еден
    А секој ден се дешаваат така глупости, им превраќаме на сите наставници, живи комедии сме. ахаха
     
    На Papillon.Papi и LittlePinky им се допаѓа ова.
  15. Avenged

    Avenged Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    1.495
    Пол:
    Женски
    Ние не праиме некои глупости али па многу се караме и им враќаме на наставниците,ама па што у право сме :lol:
    Пред некој ден на англиски,другар ми се смееше и правеше некои глупости,и наставничкава го прашува..имаш ти книга по англиски,а? И овој ја вади книгата од ранец,и на цел глас и се раздра "А,ова што е Африкански а?" Леле луѓе вака може не е смешно и не е некоја глупост али се помочаа од смеење..мене дури незгодно ми падна,дека наставничката се повлече и незнаеше шо да каже :D
     
    На 8463. и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
  16. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391
    ај и од мене нешто:
    по физичко пред некое време ќе сме играле одбојка. машките во тимови а женските во парови. и наставников му вика на еден ученик: едниот најк (топка) е за вас другиот за женските. овој забегава нејќе да даде топката. јас: дај топката бе. он изиграва.јас: не се чепати дај топката. он пак нејќе и летна шамарот.и он одма пушта топката филмски и заминува без збор. јас: епа така ти е кога се закачаш со лајтнинг. од тогаш не ме замара. знае дека ако продолже ќе добие ќотек.
     
    На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Кај нас во школо нема ден да нема глупост! По историја денес ни ги даваше наставните и му вели на едно дете ела ваму. Тој оди и после наставникот му вели ова сигурно си го препишал.Овај му вели - НЕ,наставниче.
    Наставникот добро.
    На едно згрешено му вели ова го имаш препишвано и му вели ова не навистина не го знаев,ама она горното го препишав..
    Ме умреја од смеа.

    ***Имаја исти грешки со детето што седи до него :P
     
    На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
  18. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.710
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Учевме за женичкава на сликава...е таа е кралицата Елизабета Прва..и сега професорот прашува:
    Деца шо му е ова околу вратот?
    Еден од машките-ЛИГАВЧЕ ПРОФЕСОРЕ!
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    После кажуваше за Њу Јорк нешто биг епл прекарот...и сега прашува:
    Шо мислите како му беше претходното име на Њу Јорк?
    Пак истиот:Смал епл! :rofl: :rofl: :rofl:
    Иее ќе заборавев..кога учевме за кралицата гореспомнатата,еден од машките:професоре оваа електрична била шо вака ја викаа? :^)
    Секој со маката некој без неа :rofl:
     
    На RockNroLLGirL и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
  19. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Требаше да пишуваме за македонски песна со градација. Едно дете станува и ја чита песната од Солза и смеа:
    На мојата мајка никогаш не ја следат малери,
    мојата мајка никогаш немала швалери.
    Мојата мајка е најдобра на свет,
    мојата мајка личи на тротинет.
    Фааалааа. :lol:
     
    На 8463., sweet-star, Papillon.Papi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    ова беше во пето одделение

    читавме на класот по Македонски четиво и наставничката вика да бараме нејасни зборови дур читаме .. и сега го завршивме четивото и наставничката вика
    - Дали има некој нејасни зборови од четивото -
    и крева Матео рака и вика
    - Наствничке што се ЈАЈНИЦИ
    ахахахахаххаа на наставничката и дојде за смеење а ние женските умиравме
    ахах и таа вика : Матео кај го најде тој збор
    и бара детето зборот јајници во четивото и вика
    - ЗЕНИЦИ мислев да прашам што се зеници -
    ахахахахах
     
    На 8463. и Papillon.Papi им се допаѓа ова.