ФМУ-Факултет за музичка уметност - Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од Diamondkiss, 5 март 2012.

 1. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  31
  Како што можам да видам,нема на форумов тема за музичкава академија.
  Па така одлучив да отворам и сакам да прашам дали некој има искуство со овој факултет. Се што знае за него нека каже. Сакам да знам за катедрите, професорите и се што е интересно хахаха!

  Поздрав! ;)
   
 2. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  31
  Луѓе нема никој што студира тука?
   
 3. teffi.tkm

  teffi.tkm Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  30
  Јас сум четврта средно музичко завршувам сега па планирам да се запишам на ФМУ ама има многу различни смерови не знам да се одлучам немам искуство што е убаво интересно просперитетно ти или некој друг ако имате искиства со ФМУ пишете позз...
   
 4. jagoda1979

  jagoda1979 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Немам искуство, но познавам неколку луге со музичка академија. Според мене инструменталец да се запишеш е подобро, па после да дополагаш три предмети и да имаш можност и да предаваш во некое училиште.
   
  На teffi.tkm му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница