1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фитнес клубови

Дискусија во 'Фитнес' започната од Girl4ever, 9 јуни 2010.

  1. Девојка999

    Девојка999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2018
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    442
    Пол:
    Женски
    Јас одев до пред неколку месеци. Членарината зависи од бројот на термини, 1800 денари беше за 10 пати во месецот, 2100 денари за 12 пати во месецот (за теретаната зборувам). Имаат и некои групни вежбања со музика и со инструкторка во другите простории, ама за тоа не знам цени.
    Просторот е супер, голема соблекувална, имаш шкафче со клуч, чисти тоалети, проветрено секогаш. Теретаната работи од понеделник до петок од 14:00 до 22:00. Не начекав никогаш да биде многу гужва, секогаш има некоја слободна справа за да вежбаш, и многу реквизити имаат. Сега гледам дека донеле и дополнителни справи, пространо е, воопшто не е лошо. Се сеќавам после 17:00 доаѓа и инструкторка во теретаната, секогаш расположена да помогне било кому, посебно на почетници за правилно вежбање.
     
    На chadorche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.738
    Допаѓања:
    122.159
    Задоволна беше?
     
  3. Iris-1234

    Iris-1234 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2021
    Пораки:
    5.804
    Допаѓања:
    11.675
    Пол:
    Женски
    Да да, супер е. Јас поради обврски не се погодував со термините, во тие термини што мене ми одговараше немаше место. Инаку, супер беше.
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. nikki

    nikki Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    Zdravo, me interesira dali nekoj vezbal vo Sonrisa vo Aerodrom, kako ste zadovolni od trenerite i uslovite?
     
    На MinaDi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.432
    Допаѓања:
    47.677
    Пол:
    Женски
    1.200 денари за жени 1.400 за мажи. 1000ка ако идеш од сабајле и некоја промоција имаат 15% попуст за студенти.
    Јас почнав да вежбам од понеделникот и ок е салата не е нешто луксуз али е културно
     
    На Baby Girl 3 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Baby Girl 3

    Baby Girl 3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2020
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    272
    Пол:
    Женски
    Пристојна цена за жени, со оглед на тоа што цените знаат да бидат прилично соленки за наш стандард.
     
  7. Little girl

    Little girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    65
    Здраво. Дали некој може да ја препознае теретаната на сликата? Во Скопје е, најверојатно Аеродром или околината. 6BD4BA9B-E401-4EB2-BF9D-BF06D17C2114.jpeg
     
  8. sandza

    sandza Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2019
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Искуство со Lift&Fit фитнес студио во Карпош 3?
     
  9. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.984
    Допаѓања:
    8.290
    Пол:
    Машки
    Теретана ко теретана.
    Малку солено во однос на големината на просторот...
     
  10. sandza

    sandza Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2019
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Најблиску ми е затоа прашувам... Видов на инста како програми да имаат, мене конкретно ми е за намалување тежина. Дали е со тренери или сам си вежбаш кај сакаш? Искрено појма неам барам некој да ме упати под итно морам да почнам :)
     
    На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.984
    Допаѓања:
    8.290
    Пол:
    Машки
    Не мислам дека ќе згрешиш ако одиш. Сепак имаат добри ревјус.
    Особено ако ти е блиску, тоа ти е плус.

    Во однос на програми, не сум сигурен на што мислиш.

    Со месечната членарина, како и во секоја теретана, си вежбаш сам тоа што сакаш и знаеш.

    Ако сакаш да вежбаш со тренер, си уплаќаш приватни часови.
    Рачунај тоа е прилично поскапо.
     
    На sandza му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Alice21.

    Alice21. Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2023
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Здраво. Во потрага сум на некоја теретана во која има место каде што можам на раат убаво да направам вежби за истегнување пред да почнам да вежбам. До сега се што сум гледала се мали и натрупани со справи. Имам проблем со грбот, па за да немам болки после вежбање препорачано ми е од доктор прво да правам вежби за истегнување. Благодарам однапред.
     
  13. Maryy.

    Maryy. Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2022
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    Здраво дали некој вежбал со Марина во фид во автокоманда, да сподели искуство? Вака од сториња изгледа фино, па сакав да прашм како стр задоволни од пристапот и резултатите?
     
  14. Девојка999

    Девојка999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2018
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    442
    Пол:
    Женски
    И јас ја следам подолго време Марина фид на инстаграм, многу интересни рецепти има. Ама за делот околу теретаната малку сум скептик во однос на просторот. Некако од сите сториња што ги гледам многу вежбачи има внатре (што е за пофалба), ама местото делува мало. Пример вежбање со тегчињата, на моменти помислуваш ќе се судриш со тој што е до тебе. Или гледам девојка вежба со тегови, а позади неа нема ни пола метро една девојка легната си вежба чиниш у секој момент тегчето од другава на глава ќе ѝ падне :shake:
     
    На Maryy. му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Maryy.

    Maryy. Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2022
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    Даа и јас тоа го приметив. Еднаш им пишав на профилот, ме интересираше како се со термини, ми имаа вратено дека по 8 луѓе се во група. Затоа и сакав некој да сподели, дали да се почнува воопшто.
     
    На Девојка999 му/ѝ се допаѓа ова.