1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Флеки и дупчиња од акни на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од ev4e, 30 ноември 2009.

  1. barbie-tt

    barbie-tt Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    Девојки ај ве молам некоја од лично искуство нека пише совет,предлог за црвенилата и флеките што ми се останати од акните,никако да ми се повлечат и без пудра не можам да излезам :( инаку во претходните постови и тема прочитав повеќе предлози па незнам од што има најмногу ефект. Однапред Ви благодарам за некој совет :* :*
     
  2. Devojche

    Devojche Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    36
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.


    Купи си гел за миење NeoStrata Clarifying Facial Cleanser ,одличен е за лузни од акни,јас го користам и задоволна сум ...чини околу 900 денари,ама го користам 4 месеци,се исплати ;)
     
  3. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    A само за дупчиња од акни бидејќи флеки немам -ако се мисли на флеки со кафеава боја,тие ми се исчистија ,ставав испасирана банана на лицето како маска,ама сега ми се познаваат како 2-3 дупчиња од акони што нонстоп ми се појавуваа стандард и беа големки...чудно ми е и што само на едната страна на образот имама акни а на другата страна стакло ми е лицето,дали е ова дека само на таа страна-левата кај шо имам акни спијам најчесто на перница???друго не ми текнува :(
     
  4. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    ^Маца може да ти е или од тоа што спиеш само на таа страна,а може и од телефонот ако додека зборуваш го држиш на левата страна.Мора да е од нешто штом само на левата ти се појавуваат акни
     
  5. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    А дали кремот LALA може да се користи за деца... имам 15 години, прашувам да знам дали да си го купам пошто имам многу лузни... ;(
     
  6. barbie-tt

    barbie-tt Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.


    Ок фала ќе пробам со гелот,а нешто друго дали користиш, :) или и друг да ми предложи,неможам да ги поднесам веќе тие црвени лузни од акни.поздрав девојки :* :*
     
  7. Devojche

    Devojche Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    36
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.


    Па не користам нисто друго,освен гелот и понекогаш крема ,,Здраве,, избегнувам да ставам многу работи затоа што лицето станува зависно..пробај со гелот,на подолг рок ке има резултати,не веднаш..од истата колекција има и креми,баш сега имаат акција во аптеките Еурофарм ,кои се застапници за Неострата,за 1200 денари добиваш два производи,кои сакаш :) Ако не ти е скапо можеш да пробаш,бидејки се користи долго време,4 месеци сигурно,само навечер се мие лицето пред спиење :)
     
  8. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.


    Jas Go imam istiot problem i sega koristam edna krema i navistina mnogu mi pomogna.
    Kremata e antibiotik i se vika IMEX jas ja imam kupeno vo turcija vo apteka ama tuka ja nemaa:( Kremata znaci e specijalna za akni i navistina e mnogu efikasna a ne e ni skapa okolu 500 denari:)
     
  9. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.


    Kremot se vika Lol iisto taka e mnogu efikase..Slobodno mozes da si kupis i da si go koristis Nema nisto da ti nasteti.
    Jas Go imav koristeno pred 7 godini koga bev na tvoja vozrast Posto imav mnogu pegi na liceto i navistina mnogu mi pomogna za 2 meseci pegite mi gi snema:D
    Pozdrav4e mwaHhh<3

    [mod-kirilica:a67bhex4][/mod-kirilica:a67bhex4]
     
  10. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    Kremot se vika Lol iisto taka e mnogu efikase..Slobodno mozes da si kupis i da si go koristis Nema nisto da ti nasteti.
    Jas Go imav koristeno pred 7 godini koga bev na tvoja vozrast Posto imav mnogu pegi na liceto i navistina mnogu mi pomogna za 2 meseci pegite mi gi snema:D
    Pozdrav4e mwaHhh<3[/quote]

    ЛОЛ? имаш грешка или ? ај те молам пиши точно . ужасно многу се обидувам да ги отстранам пегите :)
     
  11. aliciakeys3

    aliciakeys3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    21
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    Имам на образите некои дупчиња од црнки и проширени пори,панирам да почнам да го мачкам лицето со невеново масло, што мислите може барем малку да има ефект? :?:
     
  12. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    Имам неколку флеки на лицето од бубулици и денеска ја купив докторс кремата од магдонос ама на нејзе пишува дека е белило и да не ми се избели цело лице имам убав тен несакам лицето да ми стане бело а ако ставам само на флеките па после да не ми стане шарено лицето? што да правам?
     
  13. irenaaabt

    irenaaabt Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    дали некој ја има пробано кремата леа за флеки и пеги да казе дали е ефикасна при отстранување на флеките од акни?? :)
     
  14. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.



    и јас го имам истиот проблем имам многу флеки на левиот образ и на брадата и од неодамна започнам да користам невеново масло, се мачкам 2-3 пати дневно, но искрено досега не сум забележала некој добар ефект ;( сепак ќе продолжам да го употребувам а мислам најдобро е со невеново масло навечер пред спиење да се мачка лицето, а денски со леа крем ( мислам дека и тој е за флеки планирам да си го купам наскоро ) :)
     
  15. aliciakeys3

    aliciakeys3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    21
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.


    Па добро ако не помогне,барем невеново масло е добро за да се спречи појавување на брчки,така прочитав :) значи во секој случај да си го користиме,ништо не губиме :D
     
  16. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    Од мојата 10 годишна возраст имам акни... и еве уште малку 6 години како постојано ми се правеа лузни по лицето... но пред 2 недели ја зедов кремата Лала и сега имам чисто лице :)
     
  17. aliciakeys3

    aliciakeys3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    21
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    Сакаш да кажеш дека овие дупчиња од црнки што ги имам на образите можат за 2 недели да ми ги снема???стварно толку е добра???кај може да ја најдам? :)
     
  18. macencetoo

    macencetoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    3
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    dali kremata lala se koristi i za fleki ?
     
  19. ANELIJA

    ANELIJA Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    154
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    да да,за тоа и е наменета.На самото кутиче и пишува за пеѓи и флеки. :) :)
     
  20. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    Флеки и дупчиња од акни на лицето.

    Јас ја земав од апотека и беше 70 денари... искрено мене многу ми помогна ...
     
    На aliciakeys3 му/ѝ се допаѓа ова.