1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фрази за смувување од машките

Дискусија во 'Сингл' започната од RedRose97, 29 јули 2010.

  1. Kartman

    Kartman Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2014
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Машки
    sigurno bil presreken so nasol nekoj na kogo mu raboti fintata :D
    ...koga sme veke kaj finti sea ja ke ja probam na nekoja :P

    ja koga sum zapijan gi fakam za raka ili gi guskam i im vikam aj te nosam na samo u park :rofl:

    toa sakas da bides muvana raboti na pomali zeni (sredno/osnovno) :drunk:

    pozz ako nekoj se prepozna
     
    Последна измена: 5 јануари 2015
    На kjukli, angelche16 и BoneMachine им се допаѓа ова.
  2. Amaris

    Amaris Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    1.025
    бев во клуб, другарка ми појде до ВЦ јас решив да почекам, и бев нешто онака замислена и доаѓа еден тип, доста симпатичен да признаам ама пак пијан и ме прашува, зошто си тажна, кој те натажи толку, одговарам никој не ме натажи, не сум тажна, и ми вели, е како не гледам јас, а дали сакаш да те бакнам за да ти помине? јас пак зачудена одговарам не, па тој ме прашува зошто, што имаш да изгубиш, и неоставајќи ме да одговорам ме смува
     
    На BoyL, kjukli, mal.ecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Лееее каква финта човече :D
    Еј ова морам да го пробам сеа хаххаха
     
    На Згодно Момче, realGirl, Bitter-Sweet и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Ај давајте фрази кои помагаат, а не на кои се исмејувате....!!! :rofl:
     
  5. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Тебе забавно ти е со мене ..... или народно :rofl:
     
    На teteks, ebola, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
  6. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Освен она фамозното „Сакаш ли кај мене у кафич? Јас на врата сум, одма ќе те пуштам“, сум чула доста фрази, ама биле оние познати, лити, пролазни и однесени со виорот. Дури пред некој ден се осети правата вибрација од баце заслужно да биде овековечено на тема.

    Јас сум така троа повисока и обично си ја потценувам висината, а ги преценувам вратите на комбињата, па тоа неретко завршува со пукање тимба во вратата.
    Пред 10ина дена, си идам уморна и нервозна после четири испити во три дена, и само му ја мислам кога ќе си ја легнам, да заборавам на сите глупости.
    Во тој занес, нормално, при излегување се напукав во вратата, дури ми се смати, кога од тротоарчето притрчува едно кускуле и вика „Извини, еј.“ И ми се изнасмеа ко теле.
    Ништо, се поднасмеав и си продолжив.
    Те ти го зад мене „Треба да пазиш или да си имаш еве некој да те потсети и стегне при спуштање.“
    Во себе си викам „Иди, мавни се, пролив да те стегне“, али сигурно си е сигурно, подобро преќути отколку да ризикуваш да одговориш, па да мисли муабет му правиш.
    Оно под мишка ко чивава можам да го носам...ќе ме стегнел он да не се учукам.
    Go hard or go home.
     
    На Lana del Rey, s1a1n1d1r1a1, theowndemon и 8 други им се допаѓа ова.
  7. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Mene sto mi se ima deseno..
    Deka ziveev sama bese mi se rasipala plus kolata i me nosi do doma doticniot...
    -moze ke me pokanis do kaj tebe na kafe?
    -sto ti e na tebe,nema sansi(demek so si misli ovoj,jas stosum?)
    i toj
    -de de,jas pak mislis navistina ke dojdev
    |(
    pominaa denovi,meseci,ne samo so dojde koga go pokaniv...I nikogas poveke ne si zamina.:D
    Bitno ne padnav na provokacija toj den za da me isprovocira da go viknam da vidime dali nema da dojde.:makeup:

    Bre bre,mi niknaa rogovi...
     
    На ccca, Annath и crimson им се допаѓа ова.
  8. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Кога стасав до делот de de,jas pak mislis navistina ke dojdev си викам крај, сега ќе ја фати типичниот женски инат, демек што јас да не не сум доволно атрактивна да сака да се качи на кафе, ма што се замислува он, кој е он, немаше ни да се качам со него да не ми се расипаше колата (и овде пропратено со соодветни “епитети“ за него ) и после се фаќаш како се почесто си ја вртиш во глава случката, а со тоа и него.

    И кога стасав на крај на постот дека тој е ТарзанО, само се насмеав во позитивна смисла секако.

    Галапче, не да си паднала на провокација, и тоа како си паднала на провокација:P.

    Поздрав до двајцата, и секогаш да си пиете заедно кафе:coffee: (и/или “кафе“)
     
    Последна измена: 29 јануари 2015
    На Annath, Hipica и galapce им се допаѓа ова.
  9. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Sreka sto od prva ne si go viknala:lol:, ke mu se fatese poveke sedenje nego sega sto ti sedi.:rofl:
    Malku matematika za prvo odd.:smirk:
    Ova moze da bide dobra zadaca za toa testiranjeto, kako li se vikase sega?
    Externo se vikalo:clap:
    Bidejki temata e za povozrasni, prasanjevo moze da se postavi za fakultetsko testiranje.(lalala):rofl:
    Naravoucenie:
    Zatoa starite rekle:"Razmisli dobro koj ke go primis doma":!:
     
    Последна измена: 29 јануари 2015
    На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Elena*

    Elena* Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Jas sum magnet za vakvi raboti, imam mnogu slucki no ke izdvojam nesto
    Se znaeme so tipot onaka od grad, mal grad pa skoro site se znaeme neli i taka edna vecer mi ide: Zdravo, mooze da ti kazam nesto; jas: sekako; toj: (taka romanticen vo glasot) da ti gi dadam jas ocite, ti mene usnite, jas srceto, ti racete; i uste nekoja komparacija, nemozev a da ne se nasmeam
    Drug slucaj izlezena vkafan mi priogja eden chika mislam vrsnik od tatko mi me fakja za raka od nikade i nigde da igrame, jas se trgam i vi tij moment ja pejat pesnata kukavica, i toj pocna da mi pee KUKAVICAA NISAM ZNAO DA SI TAKVA KUKAVICAA (sto ne sum stanala da igram)
     
    На BrainDamage, Bitter-Sweet, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. balerinka121

    balerinka121 Нов член

    Се зачлени на:
    24 декември 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    i na mene slicno mi se ima sluceno
    vaka:ucev zaedno so tipot vo sredno i toj nekako ja zamolil profesorkata da ne oslobodi od casot,i jas mu velam kao bravoo i on aj sea baci me..
     
  12. la.diva

    la.diva Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    Ми се пушта цела вечер а 11 год постар од мене и одеднаш:
    -Ти ме игнорираш цела вечер ама само да си знаеш ние цело друштво сме сериски убијци.
     
    На lunchy, ebola, Bitter-Sweet и 6 други им се допаѓа ова.
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
    Нерви скинал по тебе. :rofl::rofl::rofl::rofl:
     
  14. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    -Јас патував од иднината за да ти кажам многу важна информација за твојата иднина и да спречам да направиш катастрофа. Ако сакаш да ти кажам, дај ми го бројот и ќе ти пишам порака.
    Не ми веруваш? Еве ја направата со која патував низ времето.

    И извади екстерен хард диск. :rofl:
     
    На Lana del Rey, Bitter-Sweet, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
  15. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    na bivsa na drugar nekoj od elektro i kazal deka zosto naprail najdobar robot na robomak mu dale nagrada od nasa da zbori so lugero na mars

    ...na kratko kazano mu uspealo, ja kjaril zenskata
    taka da valjda na tvojot mu uspeala nekad fintata (u slucaj da ne trolal tuku da bil ozbilen) pa sega se sheta naokolu so had disk

    te trolal za da naprai bilo kakva reakcija toa so e 11 god postar ne e nekoj wow fakt

    koleska se omazi za asistent so e 15 god postar od nejze pa niso
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Кучеее каса чупетооо?!:mm:
    Летно време,во парк со кучето.Сум се смеела добри два дена на фразава:D
     
    На Lana del Rey, smigool, ennaz и 4 други им се допаѓа ова.
  17. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    хаххаа и јас на клпа во парк седев хаххаа и као еј пазиии позади има еден човек со нож хахахаа и оп ме баци. Интересно е што јас имав 24 години а тој 33 хахахаааа
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SexiLy

    SexiLy Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    2.092
    Пол:
    Женски
    Фб некогашни коментари и пораки:
    - „Сега знам која плавуша му фали на Хју Хефнер“.
    - „Твојата убавина е збир од многу нешта: прекрасна насмевка, лик, тело и уши.“ УШИ!!! |(
    - „Сичко ли е твое?“ (се мисли на градите).

    Екс Хард Рок, летно Привилиџ или како и да се вика.
    „Девојко може да се упознаеме“ - Набилдан дечко, со бела ликра маица убав на лик, ама празен ко школка,
    „Ако бе може“. Муабетот почна со клише: од каде си, колкава си, итн и се сведува на тоа дека дечкото е тип што сака жени исклучиво за една вечер бидејќи веројатно многу од девојките паѓаат на фората “Јас не сум романтичен, јас ебам!“, како што е случајот со 50 нијанси на сиво.
    И тука одма повлеков линија, не се сеќавам што искоментирав меѓутоа добив коментар дека имам понашање од 63 - та. Се изнасмеав и му реков „Дали тоа значи дека кај одам тресам зашто земјотресот беше 63 - та?“
    :D

    Во последно време имам налет на мажи што ми се пуштаат во присуство на дечко ми. Најсвежо е Салун. Се разминувам низ гужва, дечко ми позади мене и налетувам на четворица момци што пијат на шанк и ме запираат. Едниот од нив ми вика
    - “Извини ти да не се викаш М...?“
    - “Да, викам, а се знаеме?!“
    Го гледам у меѓувреме не ми е познат.
    - “Не, ние се кладевме во коњак ако го погодиме твоето име.“
    (дечко ми седи позади мене и слуша што се случува)
    - “Сега ако го погодиме твоето презиме, другарче части пиво. Сигурно си Божиновска зошто изгледаш како божица.“
    Дечко ми се улетува во муабет и му вика:
    - “А моминското да и го погодите?“
    Леле фаците!
    :D

    Сите четири фаци се скиселија у секунда како што беа насмеани од уво до уво. И едниот им вика на другар му:
    - “Еј брат ми се отпи“
    (facepalm)
     
    На lunchy, Lana del Rey, ebola и 16 други им се допаѓа ова.
  19. Boombix

    Boombix Активен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2013
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Машки
    Ова е најчудното нешто што некад сум го прочитал :) Ако ти кажам дека позади тебе се наоѓа вонземјанин може да ме бациш и мене :lol:
     
    На MysteryMan23 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Хахаха ова повеке беше на зезанција онака, дека после долго време молењ да се запознаеме случајно се сретнавме во еден парк, тој зрел возрасен тип, јас тазе разведена млада мајка и седнати во парк на клупа како заљубени младичи, и како демек еј пазии има некој позади тебее ова онааа, после слатко си се изнасмеавмее :D:D:D:D:D хахааа кога поверивав дека има некој со нож во 22 часот во парк, може ке поверувам и дека се симнале вонземјани :lol::lol::lol:
     
    На buba4e89 и fificaaa им се допаѓа ова.