1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризерско студио

Дискусија во 'Коса' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. jloves

    jloves Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    219
    Пол:
    Женски
    Јас вчера бев во Диор во Центар.Девојката се вика Лиле имала 10 години искуство,од Диор во автокоманда сега тука дошла да работи.Премногу добро ми ја изми косата,тоа многу му се допадна..порано имам идено на места каде што еднаш ќе ти стави шампон и набрзинка ќе те затрла..Девојкава добро го измасира скалпот..морав ова да го пишам,не е некоја голема работа ама мене посебно ми се допадна тоа:rofl:Ми се допадна како ме ишиша исто така..и многу ме тинтраше..некои склет ги фаќа,ги нервира кога некој споро ги работи,мене ми се допадна тоа..Одлично место,би се вратила пак(y)
     
    На resenska и mims-89 им се допаѓа ова.
  2. Femin4e.mk

    Femin4e.mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    145
    Пол:
    Женски
    Да ве прашам за студиото Диор во Центар, колку дена однапред закажувате за термин? или пак воопшто не закажувате и идете на лице место и си чекате ред? Во среда сум на свадба па ме интересира дали би можела да најдам термин или ептен е фул (дека нели Dior е во прашање не некое обично студио).
     
  3. jloves

    jloves Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    219
    Пол:
    Женски
    Се закажува..Можеш од денес за денес,но за секој случај закажи си еден ден претходно
     
    На Femin4e.mk му/ѝ се допаѓа ова.
  4. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.595
    Допаѓања:
    13.622
    Пол:
    Женски
    a kolku zema za sisanje ?
     
    На Femin4e.mk му/ѝ се допаѓа ова.
  5. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.595
    Допаѓања:
    13.622
    Пол:
    Женски
    pred 1 ipol bev vo dadar kaj eden i sakav samo vrvovite da mi gi skrati i toj vika seeddi jas tebe da te isisam i ja mu se prepustiv od golga kosa do polovina me isisa vo pod rameni iskreno ubavo mi e ali mi neddostasuva repceto
     
  6. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.595
    Допаѓања:
    13.622
    Пол:
    Женски
    za leto kratka kosa e dobro i kosa do 12 cm pod ramnenja
     
  7. jloves

    jloves Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    219
    Пол:
    Женски
    250 mienje so sisanje..bez feniranje znaci..a 150 e oblikuvanje
     
  8. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Бројче во Лп да закажам :D
     
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    И јас сум задоволна од Диор во Центар. Одамна се немав шишано таму, не памтам дали некогаш ме утнале.
    Фризурата ми е многу едноставна - long bob како на Emma Stone, со шишки на страна.

    Отсекогаш носам шишки и малку се карактеристични, па се плашам од крајниот резултат, без разлика што, да речеме, цел живот ме шишала истата девојка. :)
    Овој пат прекрасно испаднаа - лелеави и со средна должина, баш како што сакав.
    Девојката беше пријателски настроена, муабетлива и експресна во работата. Завршив за неполни 40 минути. Не ми остана во памет името, најверојатно беше Маја, нешто такво ми се мота во глава, навистина не знам.
    Ако повторно не ја начекам мојата фризерка, би одела пак кај нив, ми се допадна услугата.
     
    На kala21 и kjukli им се допаѓа ова.
  10. slimsblue

    slimsblue Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    76
    Дечки може некој да ми објасниточно кај се наоѓа ова јуник студиово на говорко?
     
  11. Flam

    Flam Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Сакам да ја осветлам косава, па препорачајтеми некое фризерско студио во скопје каде ќе ми е направат како што сакам
     
  12. GuessWoman

    GuessWoman Нов член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Devojki,sakam da mi predlozite koi frizerki saloni vo Skopje se onaka stvarno dobri deka sakam da se farbam ama ne sakam da mi napravat greska,znaci cenata ne mi e bitna samo me interesira kaj Dadar dali dobro rabotat ili vo Dior vo Avtokomanda? Fala odnapred,cekam odgovori :)
     
  13. CHANEL05

    CHANEL05 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Кај Арменд, барем мене многу ми го пофалиле иако не сум била :)
     
  14. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.083
    Пол:
    Женски
    Ваљда е соодветно прашањево за темава: дали знаете некое фризерско студио или некој што знае да праи добри фризури со плетенки?
    Ќе ми треба за летово на свадба сум па секој предлог е добредојден ( и отприлика колку би коштало ако знаете).
     
  15. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Диор во Автокоманда,девојчето Лиде мислам дека се вика за две свадби бев таму и задоволна сум не беа некои којзнае какви фризури ама мислам дека е мајстор за плетенки.Цената не ми текнува:)
     
  16. Kimora

    Kimora Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    1.034
    Пол:
    Женски
    Може ли некој да ми препорача фризер во Скопје ,кој знае да убаво да ми ја осветли косата како на сликава.

    [​IMG]
     
  17. Kly

    Kly Нов член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki :) Veke dolgo vreme razmisluvam za osvetluvanje na mojata kosa no nikako da dojdam do preporaka kaj nekoj frizer koj navistina e dobar?(fingers)Poveke bi odela i na ovaa opcija pa ve molam ako znaete nekoj koj sto bi mozhel da napravi da ne zhalam podocna hahah napisete preporaki, fala mnoguuu ke mi bide od pomosh :) p.s received_658825387581304~2.jpg zboruvam za nekoe frizersko studio vo Skopje :D
     
  18. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.008
    Пол:
    Женски
    Одев долго време во Култ во Лептокарија и ептен сум задоволна ама пошто живеам во Ѓорче некако ми е отпатно па сега ќе почнам да идам кај Вики зашто и така и така ја пуштам косата па нема да имам проблем околу формата :)
     
  19. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Последниот пат бев кај една фризерка ме шишаше и на крај вика а сакаш ли да те исфенирам, и се гледам јас мокра во косата на човек не личам. Па викам секако мора да ме исушиш нема да одам мокра надвор и нели треба да видиме на крај што потшишале. Ужасни се и одвартни, нека ја направат цената како што мислат а не да ти каже 250 шишање 150 обликување, па кажи 400 денари дека е шишањето и среди го човек како што треба.
    Ова страшно ме иритира, направи си цена и сакам да платам и како човек да излезам од шишање а не да бегам накај дома за да не ме сретне некој, како на пример од Диор кога бегав, (мене два пати ме имат шишано, катастрофа).
     
    На x.Daisy.x, realGirl и Candid им се допаѓа ова.
  20. white.kitten

    white.kitten Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    76
    Некој до сега се има фарбано во Диор и дали сте задоволни?