1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризерско студио

Дискусија во 'Коса' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    ^^^
    Да пробаш кај Игор Говорко во Unique? Кај него редовно се шишам, само тој успева да ми ја погоди формата онаква каква што ја сакам, и тоа му оставам одврзани раце како сака тој да работи, а имам доста виткана коса и приметив дека тој обожава виткани коси. Секогаш пробува да ме премисли да не носам шишки :D На крај секогаш им потенцира на вработените да ме сушат со дифузер за да се навитка и за финишот пак се враќа да ми стави по некое средство на косата за да не се разлетува и да сјае. Секогаш ме советувал да не ја сушам со четка и да ја исправувам бидејќи многу била поубава виткана и исушена само со дифузер. Салонот му е во трговскиот Беверли Хилс.
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  2. feminna09

    feminna09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14



    А да те прашам колку зима за шишање ? кај главната пошта се наоѓа спрема Орбис? :)
     
  3. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Не не до ингилизот е одма пишува Нова арт, за шишање зима 150 ден.
     
    На resenska и feminna09 им се допаѓа ова.
  4. Lilian

    Lilian Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    13
    Јас одам во Студио Ин или Бубе Ин whatever. Задоволна сум,многу. Најбитно,не ти ја тегнат ѕверски косата кога те расчешлуваат. Ама во последно време,доста се накачија цените,дури премногу е скапо за кратење врвови :(
     
    На Beatriche19 и rajna-vojvoda им се допаѓа ова.
  5. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    јас си одам кј Лирка и сум многу задоволна...башкато цените се пре ефтини да ти е ќејф да се шишаш :P
     
  6. veronikaveronika

    veronikaveronika Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2011
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    132
    Ако сакате да ве ОСТРИЖАТ буквално-одете во Леонтич!!! Незнам кој ѓавол ме натера...божем да ја скратам малку, а имаВ релативно долга коса, од Васка си добиив фризура до рамена и таква ШИШКА што нит се води ни се тера. Па откако се намрштив, праша дали да ме поправи-реков Не благодарам. Шишката тешко ќе ја опраам, ама подобро што станав додека имам доволно коса. Деновиве пак на фризер, ама проверен!!!
    Инаку и јас идам кај Бубе, ама ете-да сменам божем ;(
     
  7. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Во Антико работи студио Стил, само во понеделник не работи жената, ама фул е со закажување секогаш кога одам за 2-3 дена ме остава и ме фаќа склет.
     
  8. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Јас одам во Бела, после католичка црква второто уличе десно. Воопшто не се скапи. шишање, миење и облик е 250 ден. Се закажува. Фризерката работи со љубов што е најбитно.
     
    На xxAngelxx му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    738
    Девојки некој искуство со Сергеј за стрижење? :?: Да одам или ич да не помислувам? :D
     
  10. love.edward

    love.edward Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    243
    гледам сите задоволни од Диор, а бидејки се одлучив да се шишам ама баш некако страв ми е да не ми ја утнат послем незнам што ќе правам. Да не знаете од прилика колку пари земаат за ваква фризура? или за што знам каква било, генерално. Фала вии :)
     

    Прикачени фајлови:

  11. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    ЈАс па Диор не ти го препорачувам ама ич,има исто во близина на Диор сега нов салон (дечкото одамна работи ама сега отвори салон) преубаво шиша значи немам коментар,а шишањето му е негде околу 250 денари мислам.Ако си заинтересирана ќе прашам за бројче,ама Диор не ти го препорачувам,а исто и во Скопјанка има едно студио и таму дечкото шиша феноменално,јас прв пат во животот бев задоволна како некој ме ишишал,па ако си заинтересирана тука сум
     
  12. BBojana

    BBojana Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    5
    А има некој искуство со осветлување на косата (прамени) во Диор? Некоја другарка на другарка моја се вработила таму и и препорачала да иде дека било топ, али од другарка на другарка... знаете како иде тоа :D Па сеа нз дали да идам да си ја пробам среќата :rofl:
     
  13. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Е да бавен е, кај Јоцо ли беше? :lol: И јас окапувам таму ама добро јас обично одам на шишање и фарбање. И мене ми се свиѓа тоа што прво убаво ќе ти ја измијат косата, па испеглаат и потоа те шишаат.

    За мене лично нема подобри, све ова Сергеј, Бубе трт мрт ми е на игнор. Фризерски салон Скопје се навистина добри, плус со долгогодишна традиција. Се знае дека си во рацете на прав стручњак кој плус ја почитува твојата желба.

    Сто пати да ме прашаат уште сто пати ќе ги препорачам :) Веќе 5 и кусур години одам кај нив (уште кога им беше салонот кај ЈБТ во градски ѕид) и немаат направено една утка!
     
  14. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Дали го препорачувате Скопје-Јово за невестинска фризура? :wasntme:
     
  15. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Јасно и гласно, да! :)
     
  16. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Јас па Јово, мислев Јоцо :D А ти знам дека го препорачуваш. :D
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Сакам да се консултирам со вас за една фризерка кај која планирам да одам.
    Лакримоса, ако читаш, купив деколорант, ама се плашам сама да го употребам.
    Таму кај што го купив, ми кажаа дека некоја фризерка таму купува редовно производи, и многу е добра, ми дадоа број, име и локација. Бев кај неа, и ми кажа дека за деколоризација-500-600 ден. (зш го купив деколорантот).
    Студиото се наоѓа спроти Олимписки базен... (го заборавив името :tmi: ) Фризерката се вика Ирена. Толку знам. Се плашам да не плаќам колку што треба и да не купев деколорант. :!:
    Сега да ми кажете дали некој знае за кое студио зборувам, дали е добра фризерката, и дали знае која е цената за таа услуга-деколоризација?
     
    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    НЕ знам колку е таму ама вака кога сум читала како одат цените по фризерски салони,не е толку мала цената дупло дури и повеќе е обично цената
     
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Си одам на фризер кај мојата маалска фризерка во Н.Лисиче.
    Девојката работи убаво и брзо, и воопшто не е скапа, за шишање и фенирање, нормално со миење зема дури 200 ден.
    Си порачувам и фарби од кај неа, и секаква друга козметика за коса ако ми е потребна.
    Имам некогаш желба да пробам шишање во друг салон, ама кога ќе се сетам патот дотаму и назад, па чекање ред, не фала.
    Еве ја, на минутка од мене. :)
     
  20. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Во Карпош 4 да не го рекламирам студиото, фризерката шиша добро иако мразам шишање со оглед на тоа дека сакам да ми порасне косата и зема 150 денари, за фарбање како услуга е исто 150 да и однесеш фарба, фенирање 150 и друго не памтам :)

    Едит: сум се шишала на милион различни места, ама сегде со закажано а ја ко што сум таква кога ќе ми текне тогаш одам за чудо кај оваа ретко кога имам чекано, барем дозволува да си чекаш а не како некои дојди за 4 дена, или има работа и вика дојди за пола саат. |( |( |( !