Фустани

Дискусија во 'Мода и стил' започната од lili1, 5 март 2010.

 1. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.189
  Допаѓања:
  31.461
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Minaj му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.399
  Допаѓања:
  14.580
  Screen Actors Guild Awards
  [​IMG]

  [​IMG] :inlove:

  [​IMG]

  Кимоно туника
  [​IMG]

  [​IMG] :tmi: [​IMG]
   
  На Minaj му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.049
  Допаѓања:
  986
  Дали би облекле вакво нешто ?

  1. Фустан од мастики
  [​IMG]

  2. Фустан од ракчиња
  [​IMG]

  3. Фустан од Лук
  [​IMG]

  4. Фустан од Домати
  [​IMG]

  5. Фустан од Банани
  [​IMG]

  6. Фустан од лотосов корен
  [​IMG]

  7. Фустан од модри патлиџани
  [​IMG]


  Може ли некој да ми предложи краток црн новогодишен фустан?
   
 4. I.Love.You

  I.Love.You Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  39
  Може ли некој да ми предложи краток новогодишен фустан !?
   
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.647
  Допаѓања:
  9.633
  Пол:
  Женски
  Па разгледај назад низ темава.
  Имаме ставено илјадници фустани, сигурно некој ќе си најдеш. ;)
   
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.218
  :inlove: сите до еден ги сакам :angel:
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.768
  Допаѓања:
  1.337
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]- :inlove: [​IMG][​IMG]
  Victoria's secret.
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  1.883
 9. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  1.795
  .
   

  Прикачени фајлови:

 10. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  486
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.270
  Допаѓања:
  1.754
  Пол:
  Женски
  Еве каков имам во план фустан за Нова Година.
  [​IMG](само друга боја)


  Еве ви и други примери, за фустани за нова година.
  Црвена варијанта
  [​IMG]
  [​IMG]

  Црна варијанта
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  немам време за повеќе.. more coming soon.. :wasntme:
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.399
  Допаѓања:
  14.580
 13. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.870
  Допаѓања:
  1.611
 14. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  1.883
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.932
  Допаѓања:
  9.095
  Пол:
  Женски
 16. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.874
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 003-01.jpg
   003-01.jpg
   Големина на фајлот:
   26,7 KB
   Прегледи:
   583
  • 004.jpg
   004.jpg
   Големина на фајлот:
   51,6 KB
   Прегледи:
   583
  • 008-sh0004.jpg
   008-sh0004.jpg
   Големина на фајлот:
   27,4 KB
   Прегледи:
   583
  • 00202.jpg
   00202.jpg
   Големина на фајлот:
   43,8 KB
   Прегледи:
   583
  • 6454.jpg
   6454.jpg
   Големина на фајлот:
   146,8 KB
   Прегледи:
   583
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  486
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 18. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.874
  Пол:
  Женски
  :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • 16-nodal.jpg
   16-nodal.jpg
   Големина на фајлот:
   39,7 KB
   Прегледи:
   572
  • 24-4145-b.jpg
   24-4145-b.jpg
   Големина на фајлот:
   39,8 KB
   Прегледи:
   572
  • 45-4166-b.jpg
   45-4166-b.jpg
   Големина на фајлот:
   35,6 KB
   Прегледи:
   572
  • 30-nabina.jpg
   30-nabina.jpg
   Големина на фајлот:
   41,9 KB
   Прегледи:
   572
  • 65-4165-b.jpg
   65-4165-b.jpg
   Големина на фајлот:
   73,1 KB
   Прегледи:
   572
  На macence85 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  788
  Боависта мe претрка со првите три фустани за секунда да кажам :lol: Лонг ливе фејсбук ;)
  п.с. :inlove: сум во првиот црн шо го имаш кладено
   

  Прикачени фајлови:

 20. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.126
  Допаѓања:
  12.633
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Shery му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница