Хипертонус кај бебе

Дискусија во 'Бебе' започната од Eleonorastrumica, 16 јануари 2012.

 1. Eleonorastrumica

  Eleonorastrumica Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  163
  Значи моето бебенце е 5 месеца и 1о дена ме интересира дали некој има искуство со хипертонус кај бебе,моето малечко ги нема сите симптоми на тоа но ја тегне главата назад секогаш кога нешто не му одговаре и мислам дека е тоа хипертонус,инаку си игра со играчки ги префрла од една во друга рака,седе по малце во мојот скут ,ме интересираат вашите искуства дали треба да си ја затерам работата зошто до сега на многу педијатри го носев ништо не ми рекоа и плус на ортопед во филип2 ,многу благодарам
   
 2. Milla9479

  Milla9479 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  18
  http://www.korektivnagimnastika.com/Sav ... ub=insub15 еве најдов нешто за хипертонус мислам дека нема потреба за паника оти нели ги нема сите симптоми исто и син ми ја тегне главата наназад коа не му одговара нешто ама можеш ради мирна совест да прашаш кај педијатар сепак игра улога и предвремено родено ако е или ризична бременост ако си имала и апгар тестот што го прават веднаш одкога ќе се роди. сепак одете на педијатар нема играчка со мало бебе поздрав и се најдобро
   
 3. Eleonorastrumica

  Eleonorastrumica Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  163
  апгардот му беше многу слаб 4,6,10 ми рекоа дека бил со реанимација не знам што да кажам некако чепкајки по нет видов за тоа
   
 4. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  1.111
  Мој совет ти е да го однесеш на ортопед кај др Горан Видоевски во Ортомедика во Скопје. Јас имам мн позитивно искуство со него. Ако сакаш тел прати ми лична порака. Поздрав
   
 5. Milla9479

  Milla9479 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  18
  Eпа апгарот му е слаб мислам дека треба да го однесеш на лекар или др видоевски или кај др маја каличанин во систина јас кај двајцата доктори го имам однесено поради ножињата и сум позадоволна од др каличанин бидејќи има подобар пристап кон пациенти а и мислам дека е доста поискусна од него плус немора да чекаш 2 месеци за да отидеш на преглед
   
 6. Eleonorastrumica

  Eleonorastrumica Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  163
  Многу ви благодарам,јас го носев на ортопед тука во струмица во филип2 не знам кој лекар беше на смена ама не сум задоволна ама ич,не ни обрна ни најмалку внимание,ни рече се е добро,супер си напредува добро му се колковите и толку беше
   

Сподели ја оваа страница