Хороскопскиот знак и сексот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Dijana, 19 ноември 2009.

 1. Dijana

  Dijana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2009
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Честопати сум слушала дека за добар секс многу е важен и хороскопскиот знак или комбинацијата од знаци меѓу партнерите.
  Мислите ли дека има некаква врска помеѓу хороскопскиот знак и сексот? Дали припадниците на некој од знаците се подобри од другите или не? Какво е вашето мислење?
   
 2. Shelea

  Shelea Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  2.824
  Допаѓања:
  12.826
  Има врска! Особено кога се работи за нескладни знаци. Една смирена и практична Девица не може да се носи со не секогаш скротливиот маж Овен, и обратно, маж Девица би бил преоптоварен со желбите на динамичната жена - Овен.
  (случајно ја поставувам комбинацијата)

  Огнените знаци се пожестоки во кревет, воздушните претежно се посветуваат на игрите отколку на самото сетилно искуство. Земјените знаат точно што сакаат, но делуваат пасивно и круто во очите на нескладниот партнер. Водените се хиперсетилни и сакаат повеќе сензуалност отколку динамика :)


  Има врска комбинацијата но не е пресудна. Зависи од подзнакот, од интелектуалниот спој...
  ;)
   
 3. strawberry18

  strawberry18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  16
  a so mislite strelec i jarec kako si odgovaraat ?
   
 4. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  571
  Jas rak ,mazot lav...
  Trba toj da dominira,spored pravilata na horoskopot...VEZE NEMA!
  Jas sum podznak jarec,a toj strelec.....
  Super ni odi,FALA BOGU!
   
 5. kleopatra11

  kleopatra11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  15
  Jas sum ribi,a maz mi e skorpija,definitivno fatalna kombinacija :)
   
 6. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  7.076
  :lol: дефинитивно.
  И јас мислам дека добриот секс е поврзан со хорскопскиот знак и сум слушнала дека шкорпиите се најстрасни :D
   
  На miss.ella му/ѝ се допаѓа ова.
 7. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  24
  povrzan e i toa mnogu eve jas sum skorpija i mnogu e tocno toa za skorpiite
   
 8. AnnaSSnape21

  AnnaSSnape21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Bogami ova e mnogu tocno.Jas sum ribi podznak skorpija a decko mi e skorpija podznak ribi.Kombinacija 10+ sto mislite a???
   
 9. kleopatra11

  kleopatra11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  15
  e definitivno ste najdobra kombinacija od cel zodijak :)
   
 10. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  5.423
  A jaрец (јас) и бик (тој)? Што мислите за таа комбинација? :) Ме интересират баш :oops:
   
 11. famozna

  famozna Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  a sto mislite devica i devica?.......dali se dobra kombinacija?
   
 12. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  258
  Pa mislam deka devica so devica si odgovara zasto i dvajcata go sakaat seksot,i moze spored nekoja moja logika i licen primer dosega so istiot horoskopski znak najpogodena sum :D
   
 13. hristin4e

  hristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  77
  jas znak lav i podnak lav,a toj znak lav i pdznak devica???? :) :) :) :lol:
   
 14. AnnaSSnape21

  AnnaSSnape21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  e definitivno ste najdobra kombinacija od cel zodijak :)[/quote]
  Fala Kleopatra!!!
   
 15. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.107
  Пол:
  Женски
  Јас сум водолија, а тој стрелец... Јас мазохист, а тој садист.... Ја барем сум задоволна :D
   
 16. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  60
  Jas veruvam vo horoskop i mislam deka ima uloga vo sekslualniot zivot..ama nemora da znaci decko mi e devica jas oven so e mnogu nepreporacliva kombinacija i za vrska i za seks no jas i toj veke 2 godini funkcionirame sovrseno :)
   
 17. RainBow

  RainBow Word Traveler Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  13.947
  Допаѓања:
  20.952
  Jas sum bik a decko mi devica i top si funkcionirame :)
   
 18. Shelea

  Shelea Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  2.824
  Допаѓања:
  12.826
  Јас сум дупли лав, тој е стрелец со подзнак рак...

  Сексуално, креативно, партнерски функционираме беспрекорно.
  Мене многу ми одговара неговата комбинирана природа - чувствителен авантурист, а јас сум малку напаст и своеглавец, ама сум емотивна до небо и назад, и до сега се’ е во најдобар ред... ;)
   
 19. Anonymous

  Anonymous Guest

  Јас сум риби а дечко ми лав. Каква е таа комбинација, што мислите?
   
 20. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  42
  Za ribi i lav... Hmm Interesno no lavovite se energichni a ribite sakaat povekje razgaluvanje... A edna kombinacija shto ja znam i shto znam deka nikoj drug ne moze da bide kako taa kombinacija e Dev Ribi A Dechkotot Shkorpija.. Ednostavno Najludata kombinacija..:)
   

Сподели ја оваа страница