1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Целулит

Дискусија во 'Тело' започната од Mimi, 19 ноември 2009.

  1. Mimi

    Mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    75
    До сега никогаш не сум имала целулит сега започна да ми се појавува на задникот. Не е многу но не изгледа убаво. сум слушнала дена најефективно се отстранува со масажа но не можам да си дозволам толку скапи масажи. Некој друг начин за отстранување постои ли?
     
  2. kiki-riki

    kiki-riki Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    116
    постојат креми за намалување на целулитио и ако некој ги користел нека препорача која е ефикасна (јас користев од бршлен ама не ме воодушеви)
     
    На ivona-94 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. bibe2

    bibe2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    jas ja koristam kremata protiv celulit od avon anew clinical i za sega sum zadovolna
    ima vidlivi rezultati.
    pozz
     
    На Moonshine19 и the.child им се допаѓа ова.
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.101
    Мојот вечен непријател!Пробав од авон солушнс,беше ефикасна одреден период,пробав гарние,така,така,ништо особено,пробав виши,опрчив пари...ефект...брада,ништо!Сега земав најефтината можна варијанта 900мл Сатва на Алкалоид...и има ефект!Ама има убаво да ве испече,да ве вцрви,зачеша,ама бар се исплати.
    Проблемот е што целулитот е упорен и досаден и постојано се враќа и постојано бара грижа...
     
    На БиЧос, Dikinzi, buba4e89 и 7 други им се допаѓа ова.
  5. nikolina

    nikolina Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    celulitot kako celulit najubavo e da go nema,jas koristev krem
    anticeluliten od gala farm mislam deka bese ama bese dobar koristev i krem so helanki od afrodita i od toa imase nesto ama ne e toa so treba masazata e najefikasna no skapa a najubavo e pesacejne so nekoja krema :lol:
     
  6. elanor

    elanor Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.029
    Пол:
    Женски
    физичка активност во комбинација со масажа. е сега можеш да се масираш и самата по бањање на зафатените зони - гел од бршлен од меифарм (нешто така слично беше), во зегин, околу 170 денари. нема подобар. масерките го купуваат и го мешаат со уште 2,3 други состојки и со тоа масираат антицелулит масажа.
     
    На Fancy_Nency 22, Bezobrazna01 и CrazyGirl96 им се допаѓа ова.
  7. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Можеш да ставаш секакви креми и да си на секакви диети, но без физичка активност, се е џабе.
     
    На Dikinzi, cresa-jagoda, aleks_EmA и 6 други им се допаѓа ова.
  8. Hana

    Hana Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    8
    Здраво девојки,

    целулитот бара редовно вежбање, правилна исхрана, многу вода и бла бла бла, али летово користев крема против целулит и резултатите се фантастични, без никакво масирање и замарање. Секоја вечер пред спиење се мачкав, недела дена. Кремата е од Vichy- Lipometric, може да се најде по аптеките :)
     
    На cresa-jagoda, aleks_EmA, blackangel22 и 5 други им се допаѓа ова.
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.101
    Ne e samo do fizickata aktivnost.Otkako znam za sebe sum fizicki aktivna,zboruvam za aktivno zanimavanje so sport i otsekogas sum imala problemi so celulitot,a od kako mi se nametna i tiroidata kako problem stana uste ponaglaseno.Eve dva meseci se ostavam na orbtirekot i plus druga fizicka aktivnost i jadam samo varena ili pecena hrana bez trovce maslo upotrebeno,bez gazirani pijalaci,bez nisto apsolutno nedozvoleno i sepak nema osobeni rezultati.Poentata e da se naucis da zivees so ovaa grda pojava,kremite se samo so minliv efekt i go izmaznuvaat samo povrsinskiot sloj so toa sto kozata ja pravat samo poelasticna,nisto drugo.Koga sme kaj vichy samo da vi kazam deka otkako ke go potrosite od nego najbrzo se vraka celulitot,pa vie odberete si.
     
    На tessie и m.grkova им се допаѓа ова.
  10. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    mene mi skros na skros mi pomogna sapunot od bozen za celulit koj e dosta eftin vo kombinacija so losionot od avon soft&firm...
    za nekolku meseci pomina zamina i sega e kako nikogas i da sum nemala...
    hmm sega vo temata potkozni vlakna procitav za eksfolijacija so talog od kafe...i ete ke zaboravev deka i toj deluva za celulit i toa mnogu ama na leto e najdobro da se oblozi so folija i da posedi 20-30 min...potoa se tusiras, pa krema...itn...
    za ova so kafevo isprobano deluva :))
     
    На optimistka23 и equip им се допаѓа ова.
  11. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    а колку чини кремава???????????????????
     
  12. Minuska

    Minuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    11
    Скоро сите креми се ефикасни.. али само коа ке ги користиш редовно.. ако престанеш одма се појавува :) Јас го иам овој проблем.. иам малце.. али коа доаѓа лето одма користам креми и таман за на одмор ке неам мн :) аа ми имаат и кажано имало некој сапун.. ефикасен бил.. :/ али незнам каков..
     
  13. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Mojata doktorka koja e specijaliziran nutricionsit dolgo mi zboruvase za celulitot vo kratki crti kremite ne pomagat ne se zalazuvajte vi se cini deka pomagaat samo poradi masazata koja ja pravite dodeka ja nanesuvate kremata !! Znaci smao masaza poradi cirkulacija i istovremeno topenje na masnite naslagi i sekako fizicka aktivnost tri meseci vo fitnes klubot izgubiv polovina od celulitot koj go imam prilicno mnogu :( E sega dokolku sakate da koristite anticelulitni kremi togas progajte otkako ke ja nanesite kremata da gi zavitkate kriticnite delovi so prozirna folija i taka da sedite 20 min sum sllusnala deka ova pomaga za kratko vreme
     
  14. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    dali mozis da kazis podetalno sto se pravi so talogot se masira ili sto...?
     
  15. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    se masira so talogot od kafe sum lsusnala deka pomaga i deka kofein ima skoro vo site anticelulitni kremi taka da...mozebi pomaga
     
  16. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    се масираш а потоа ги виткаш нозете во фолија и ке си поседиш така 20-30 мин или повеќе...
    и да до ккофеинот е зошто целулитот е всушност вода и маснотии кои се насобрани во клетките...затоа не чини да пиеш газирано итн..а зелениот чај како антиоксидант помага...
    кофеинот од талогот на кафето ја трга водата надвор од клетките..но има краток ефект...
    всушност само целосна промена на начинот на живот помага за нокогаш повеќе да не се појави... :? :? :? :?
    но вреди да се проба сапунот од божен (од алги тој за целулит што е)зошто навистина има ефект а е многу ефтин и кожата е прекрасна
     
  17. svetlana-74

    svetlana-74 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    kaj moze da se nabavi toj sapunot od bozen i tocno kolku kosta
     
  18. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Вака девојки, овде читав секакви препарати (масла, креми).. појдов во аптека и зедов Масло од Бршлен од Меилаб. 1-2 пати во денот треба ууубаво да се масираат деловите зафатени со целулит. И аптекарката ми препорача: Биди упорна. Значи без откажување. :up: Чинеше 220 денари, 200мл. Имаше од истово и крем, 180 ден.
     
    На cresa-jagoda и legallyblondee им се допаѓа ова.
  19. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Леле вреди да се проба затоа што мене од авон препаратите ич не ми помагаа
     
  20. Ripka

    Ripka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    mene mnogu mi pomaga protiv celulitot posle tusiranje od topla direkno na ladna voda ,na mestata kade sto imam celulit,a efikasno e i za gradite gi zacvrstuva i isto taka pomaga navecer pred spienje so najlonska folija da se opfatat mestata kade sto ima celulit :)