1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Целулит

Дискусија во 'Тело' започната од Mimi, 19 ноември 2009.

  1. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Во контекст на линкот постиран од Лилит...

    Какви се тие таблети мумие :?:

    пробав да пребарувам, читав нешто, ама ништо не ми е јасно :)
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  2. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.347
    Допаѓања:
    8.119
    Пол:
    Женски
    А каде можат да се купат етеричниве масла? Овие Мумио сигурно ги има во добро снабдените аптеки, штом ги има во Србија би требало и кај нас.
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Етерични масла во аптека.
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.722
    Допаѓања:
    150.617
    ^ Етерични масла во билна аптека.
    Ако најдете некои од работиве пишете каде.
    За Мумие не знам каде има, одамна ги имам слушано, како што знам скапи се. Ако има некој желба, може и да делиме. Ипак за задник се работи, не за здравје, не вреди да се лупнат повеќе пари. Ах еве видов, 600 динари биле, значи 300 денари се, само еве пуштив абер ќе ме информираат.
    Јас слично нешто имам читано само со вијагра, место со мумие.
     
    На rainlover му/ѝ се допаѓа ова.
  5. avongirl

    avongirl Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    14
    Прашав јас во Зегин за мумие и ми рекоа дека имаат слушнато дека го рекламираат, ама они го немале.
    Ако има да се порача од некаде пишете, да пробаме, па може и ќе има резултати.
     
  6. redheaded

    redheaded Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Девојки каде можам да си купам масажер од оние рачните? Побарав во Космо но немаше за продавање, ги даваа гратис со купување на антицелулитна крема :^) :)
     
  7. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    За да се спасите од целулитот, не е доволно само да јадете повеќе овошје и зеленчук и да конзумирате течности. Важно е да го стимулирате крвотокот во засегнатите зони од телото.

    За таа цел можете да ја направите следната процедура, која има моќен тонизирачки пилинг ефект. За да ја подготвите оваа чудесна смеса, ставете 3 супени лажици глина, 2 супени лажици мелено кафе или талог од кафе и 3 капки етерично масло од рузмарин.

    Растворете ја глината во топла вода додека се претвори во каша, а потоа додадете ги и останатите состојки и добро измешајте. Намачкајте ја маската на зоните со целулит и масирајте енергично околу 10 минути. На крајот исплакнете со топла,а потоа со ладна вода.

    Ќе го почувствуватѕе затегнувачкиот ефект уште по првата процедура.

    Преземено од Boza.mk
     
  8. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.717
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Мене дефинитивно ми помогна ова! Али си го користам секој ден, еден ден нозе, еден ден стомак и пак од ново, бидејќи боли малце наредниот ден и мора малце одмор.
    [​IMG]
    Исто и ова е добро, таман и побрзо и подобро би се впило маслото, само некако го забаталив него, траба да си го побарам пак :lol:
    http://rs.oriflame.com/catalog-images/product/global/7739_1.png
     
  9. hunny20

    hunny20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    82
    So koe od niv se masiras?jas go imam aparatot i se masiram so branovidnoto,pisi i ti so koe da vidime so koe ima podobar efekt :) :) se izvinuvam za k za latinicata
     
  10. Kristinche23

    Kristinche23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    4
    Нема да верувате ама тоа го пишувам од лично искуство значи со години се мачам со целиулитот што ли не сум пробала и пред некој ден седев кај една другарка и дојде баба и и и правевме нешто муабет за билки лекови такви работи ( иначе жената мн се разбира од вакви работи стара е) и и јас ја прашав дали знае некој лек против целулут и она ми рече само јајце и јас ја гледам зачудено и викам како се ми е прочитано за целулитот но тоа никаде не го пишва и ми вика ке го свареш убаво тврдо значи и додека е врело уште ке се масираш округли движења на местата зафатени со целулит и ке си приметаш разлика одма и јас си велам се сум пробала па ајде и тоа ништо не губам верувале или не резултатите се видливи повеке одколку што очекував уште во првиот третман ке си приметите.Пробајте ништо нема да изгубите може само да добиете поздрав
     
  11. hunny20

    hunny20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    82
    Убаво што го споделуваш тоа со нас, еве јас сум заинтересирана да го пробам :) :) само имам едно прашање, јајцето нели треба да е врело па нема ли да ме изгори? Или ќе морам со многу брзи движења за да не ме изгори?
     
    На lovelife му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Kristinche23

    Kristinche23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    4
    Врело да па може со ракавица таква за готвење што е да го држиш или нешто друго чисто за заштита на рацете и кружни движења иначе не гори кожата :)
     
  13. Kristinche23

    Kristinche23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    4
    Врело да па може со ракавица таква за готвење што е да го држиш или нешто друго чисто за заштита на рацете и кружни движења иначе не гори кожата :)
     
  14. Shoelle

    Shoelle Нов член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    сигурно доволно врело да можеш да го излупеш :)
     
  15. lal

    lal Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Ne mi e bas jasno,znaci go varis jajceto go lupis i se masiras so kruzni dvizenja,taka?
     
  16. Kristinche23

    Kristinche23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    4
    не се лупи треба само да е добро сварено :)
     
  17. lal

    lal Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Во ред,баш ке пробам.Викаш има видливи резултати? :*
     
  18. cocopuff

    cocopuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    487
    Најдобро нешто што може да направите во борба против целулитот е да си ја средите исхраната и да вежбате. Ни кремите што ги мачкате ни варените јајца што ги спомнувате нема да ви помогнат. Ај ве молам како може масажа со варено јајце да ти го отстрани целулитот?! Сите глупости што ги ставате се само џабе потрошени пари и време. И да има ефект сигурно ќе биде краткотраен.
    Јас од пред месец ипол почнав да внимавам како се хранам и да пијам многу вода. Соковите тотално ги исфрлив, дали вкупно 1 чаша сок се имам напиено, плус секој втор ден вежбам по 30-45 мин и целулит веќе скоро немам.
    Наместо да купувате креми кои не ви делуваат и трошите време во варење јајца (извинете ама мене ова ми е многу смешно) земете повежбајте малку и инвестирајте во вашето здравје. Хранете се здраво, пијте многу вода...ем вие поздрави ем без целулит. Многу е едноставно.
     
    На mims-89 и Hipica им се допаѓа ова.
  19. hristinnnna

    hristinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    171
    Зелен чај му е мајката.
    Пиев по 1 литар на ден со средена исхрана и многу вода ии целулит скоро и да немам.
    Но,сеа во последно време не пиијам зелен чај ради тоа што влијаел на железото ии целулитот како да ми се поврати.
    А за ова со јајцето кје пробам па ќе кажам,мада што не верувам многу мноогу.
     
  20. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Јас ќе пробам со зелен чај. Слушнав дека е многу добар за крв го прочистува а исто така помага и при ослабнување.