1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црнки на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Sonce, 11 ноември 2009.

  1. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Како мала имав проблематично лице, и после ми се исчисти ама црнките останаа.Ги имам на носот и помалку на брадата.Јас ги стискам ама не поминуваат туку се обновуваат и стварно се неподносливи!Оваа со пастата може да го пробам, не ме чини ништо :D
     
  2. sonce85

    sonce85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Јас си правам секој месец кај козметичар третман хидрадермија од гуинот, и можам да ви кажам дека стварно е екстра третманот, не е ефтино, амо тоа што го добиваш е топ услуга.
     
  3. Simona-M

    Simona-M Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    нема козметички препарат со кој може да се ослободиш од црнките. Бараат редовно чистење на козметичар, барем некои 3 месеци, по еднаш месецчно, а потоа може да си го одржуваш лицето со пилинзи, маски или тоници. Се додека механичкине се исчисти кожата, нема нешто што ќе ги одстрани.
     
  4. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    А може ли некој да ми каже каква функција има зелената глина и како се пие?
     
  5. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    емче на упаството ти пишува како се раствара глината се ти е напишано само треба да си ја купиш :)
    јас ја имам таа за надворешна употреба и секоја недела си правам маска од нејзе со вода и неколку капки лимон еве баш сега пред малку ја извадив :) :)
     
  6. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    зелената глина има многу благородна функција :lol: најсериозно...јас сум презадоволна...ми го исчисти лицето скрос, а ми беше катастрофа последниов период, и дури и сега пред да добијам не се исфрлив :worried:hock: плус си посвежа, оној здрав сјај го има лицето...а да на упатството ти пишува, една лажица се раствара со 300мл вода се меша и се остава пет мин. да се наталожи глината, па се пие...и притоа нетреба да употребуваш метален прибор...ни лажичката...или и отвори си виталија.цом.мк....и ќе си прочиташ се ;)
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ЈАс од кога барам зелена глина за пиење, таква, ама една аптекарка ме праша што е тоа :worried:hock: :lol: Сега тргнувам навистина во потрага и почнувам и јас да ја користам.Инаку маската од глина и тоа како помага, барем мене ми е ок, само што некако немам навика во последно време да користам :roll:
     
  8. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    А прочитав некаде и за лепенки некои за црнки вадење, па може некој поточно да ми каже колку пари се и каде ги има?
     
  9. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    тие ленти за вадење црнки се на нивеа се ставале на мокра кожа и се оставале 15 мин да отстојат... цело пакување мислам дека е накај двеста и нешто денари а ги имало и на парче 49 ден биле мислам прочитав ама не сум сигурна...
     
  10. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Најсериозно, остана ваква :worried:hock: кога прашав :lol: :lol: :lol: ми идеше да и лупнам една, да ја вратам пак во клупа, да научи :twisted:
     
    На Mila.4311 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Јас ги имам користено тие ленти за црнки, не ми текнува колку пари беа ама добри се , ги вадат црнките. Лентите се за нос, таква форма имаат а ги има во секоја аптека.
     
  12. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Ок фала, ќе прашам во аптека ако има ќе купам.
     
  13. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    ги има и по маркетите мислам и во cosmo tinex немора од аптека да ги бараш ;)
     
  14. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    :lol: :lol: :lol: :lol: па толку научила дефинитивно и требало назад во клупа да се потсети на тоа што го учела ако воопшто учела :lol:
     
  15. LoOnyD

    LoOnyD Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Да, пече...остај нека пече се додека не престане ...ако можеш да издржиш нормално ...дури не се исуши ...ама ако имаш многу чуствителна кожа не претерувај...за да не ти поцрвени местото, јес да тоа ќе се повлече ама пак...што знам! ;)
     
  16. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Вчера пак правев,и се осветлија,а за печење гајле немам :lol: Интересно ми е убаво ладно ми доаѓа :lol:
    Вечерва пак ќе ставам :)
     
    На preplasena му/ѝ се допаѓа ова.
  17. zorica-k

    zorica-k Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Na mene ne mi uspeja so ova (nema efekt) ;(
     
  18. Simona-M

    Simona-M Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Немаат речиси никаков ефект....
    Птедпоставувам дека дејствуваат на некои екстремно меки црнки и дека од 10 само 3 ќе се одстранат.
    За црнки само убаво стискање и псоел тоа редовно чистење....
     
  19. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13

    а што пробувате??? што ве пече? :lol: :lol:
     
  20. Rude.girl

    Rude.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    Јас имам еден начин ми помага доста барем мене....мн едноставно ... треба барем 1 дневно да се измие лицето али не само со вода него со ракавица онаква за бањање и ракавицата да е цела со сапуница ...било дали е сапун( не сув сапун бидејки ке го исуши мн лицето)...или пак купка...и триење посилно на лицето не само на деловите каде што се црнките него цело лице ...и потоа од кога добро ке го истрљате нормално се мие лицето...а и плус одвреме на време може и стискање на црнките ...секогаш ми помага вака али ме мрзи секој ден да го тријам со сапуница лицево :Down:
     
    На brazilijana му/ѝ се допаѓа ова.