1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црнки на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Sonce, 11 ноември 2009.

  1. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    Ima li spas za onie crnki shto ne izleguvaat nitu so stiskanje..? :worried:
     
    На LadyinBlack21 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Јас имам една на сред нос , пола година ми е веќее ја стискав не се знае колку си правев рани , никако да излезе пред 1 месец ја истискав што дури си излупив мн.кожаа и пак не се вадеше истискав малку ама пак си стои црното,па гајле ми е веќе , чудна работа.
     
  3. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    i mene mi e isto i jas imam edna na nos si го ископав носот и пак стои и веќе се откажав нека стои не се гледа
     
  4. kLem23

    kLem23 Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    277
    Пол:
    Женски
    Дали некој ја има пробано зеланта глина за црнки на лицето? Дали има некакоф ефект ? Ја имало во аптека :)
     
  5. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Уух фала богу немам црнки
     
  6. ma4enceEdno

    ma4enceEdno Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    465
    Јас имам лице кое што е склоно на црнки. Одам на козметичар на секои три месеци каде што ми ги вадат црнките со стискање. Многу е болно , но нема друг начин за вадење на црнките, посебно кај тие што се создаваат често.
     
  7. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Draga jas ja koristev nekolku meseci so red i mozam da kazam deka ima efekt samo za epten povrshinski crnki,dodeka pak tie na nosot ne mi gi vadese. Sega kaj tebe nz, probaj nema sho da izgubish :)
     
  8. kLem23

    kLem23 Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    277
    Пол:
    Женски
    :* ... Јас имам само на носот црнки преку ден или 2 ги стискам нон стоп излегуваат незнам зошто така лицето и на сабајле и пред спиење го мијам со сапун :) Инаку вчера бев во една аптека прашав ми кажаа немало,имало некои лепенки на Nivea ама се потрошиле,ќе се обидам со нив за некој ден ќе идам пак да прашам се надевам ќе добијат :)
     
  9. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Сапунот ти одмага.
    Црнките се создаваат скоро кај секого. Тоа се всушност нашите пори наполнети со нечистотија, дали шминка, дали маснотијата од лицето, прашина, се собрано.
    Подобро ти е да користиш лосион наместо сапун или само вода.
    И не ги стискај, колку повеќе ги рашириш порите, поголеми ќе бидат црнките.
    Барај шминка и лосиони што не ги затвараат порите.
    Обично пишува non clogging pores
     
    На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.881
    Допаѓања:
    13.409
    За црнки и да ги стискаш џабе ти е, пак се враќаат, може само со некој лосион/гел со салицилна киселина да се одржуваат во ред, инаку ништо друго не помага.
     
    На Eli23 и kLem23 им се допаѓа ова.
  11. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    E i mene ushte toa mi fali :)
     
  12. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Belkata od jajce è samo za mrsna koza. Sestrami shto ima normalna koza ne i idgovara ja isfrli po celoto.
    I na krajot posle mienjeto na liceto od belkata se macka zolckata stoi 2 min i se mie so mlaka voda. ;)
     
  13. DoktorkaOz

    DoktorkaOz Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски

    Пробај со 24 часовниот третман на Cleanance линијата од Avene.

    1. Cleanance Gel - за миење (двапати на ден, наутро и навече)
    2. Cleanance EXPERT - дневен третман (после измиено лице со Cleanance Gel, дневен крем)
    3. Triacneal EXPERT - ноќен третман (после измиено лице со Cleanance Gel, вечерен крем)

    После една недела треба да има подобрување некаде околу 25% на лицето, а после 2-3 недели до 80% подобрување на лицето.

    Денеска на овие производи има голем попуст во аптека „ZEGIN“ во Скопје CityMall... т.е. ќе има за време на целиот викенд.
     
    На LadyyGaga му/ѝ се допаѓа ова.
  14. LadyyGaga

    LadyyGaga Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2012
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Јас ги користев овие три производи на avene, редоследно, баш како што е напишано во постот. Мене ми беа препишани од дерматолог. Во меѓувреме имав направено и неколку третмани. Реално кремите и гелот се скапи, но сепак кога е лицето во прашање барем јас не штедам пари. Што би ги давала парите за било какви креми, лосиони и гелови кои само можат да ја вложат состојбата, ги давам парите за нешто што е проверено и што 99 % има позитивен резултат. Сепак се зависи до кожата. Јас сум презадоволна, значително ми е подобрено лицето, но се разбира треба редовно да се користат. Јас искрено имам многу добри резултати.
     
    На blueberry93 и DoktorkaOz им се допаѓа ова.
  15. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Имам само на носот :worried:
    Кога отидов на козметичар ми рекоа дека мора да се вадат иначе ќе си се всаделе некако и тешко ќе бидат за вадење,се појавуваат од чоколади и мајонези избегнувајте ги!
    Мене ми рече докторот дека можам да земам две хартивчиња и да завиткам два прста и да ги стискам и ми рекоа дека не е опасно,редовно ги вадам и океј е не се појавуваат дупчиња од ова, бар мене,ама можете да посетите козметичар ако сакате :*:)
     
  16. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Ај напари го лицето со чај од камилица или вода, напари го така полесно би излегле
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  17. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    sum probala ama slabo...a posle sto najmnogu pomaga za zatvaranje na porite?
     
  18. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Nivea lentite posle parenje so kamilica ne ti pomagaat? Inace jas stavam kocki mraz za stesnuvanje na porite. I maska na Hauschka, ama ne mi pomaga taa bas.
    Inace i jas ja kupiv kolekcijata so e spomnata pogore i mislam cleanance expert e nameneta za sprecuvanje na pojava na miteseri. Ja koristam i nea nekolku dena, ama sepak rano e da pisam za rezultati. Ama kozata si ja osekam mnogu pocista, posveza otkolku prethodno.
     
    Последна измена: 6 октомври 2015
  19. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Епа некако се "закоравила" црнката, оди на козметичар ќе ти ја извадат не е страшно друг пат кога ќе видиш некоја црнка стисни ја,а за пори нешто читав жолчка од јајце немам пробано ама велат дела е ефикасно пробај:))
     
  20. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    За проширени пори помага глина, јогурт и белка д јајце ... не жолчка.