1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црнки на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Sonce, 11 ноември 2009.

  1. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.392
    Пол:
    Женски
    Najubavo nesto za cistenje crnki, sum se cudela kako gi izvadi kaj mm, deka on ima povekje. Liceto posle toa nezno meko preubavo :) Zelatin se rastopuva vo mleko, 2 mali lazicki vo 10,20ml mleko i se topi na ringla, se trga se mesa i se ladi do temp da moze da se namacka na lice... Se macka i posle se susi i se ljupi, jas vo ovaa smesa dodavam i malku med dodeka e na ringla :)
    Maz mi koga izljupi naredeni crnki edna do druga duri mu rekov abe ova vlakna da ne ti otkornalo :D
     
    На macka5, koritsaki, Acka22 и 5 други им се допаѓа ова.
  2. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.345
    Земи стисни ги.
     
    На kjukli, eloves и Kukla994 им се допаѓа ова.
  3. tamaradam

    tamaradam Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Колку време треба да стои на лице?
     
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.392
    Пол:
    Женски
    Pa kje vidis dodeka ne se stegne, posle se ljupi, kje dopres i na dopir da ne se lepi, ako ne se lepi ljupis :)
     
  5. EdnaDevojka21

    EdnaDevojka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    894
    Пол:
    Женски
    Пробав ама не ми успеа:|Денеска купив глина за надворешна употреба па ќе видам што ќе биде со неа
     
  6. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.392
    Пол:
    Женски
    Merkata da ne ne si ja pogodila :/ Zasto i jas ednas imav neuspesno napraveno.. bas denovive sakav da si napravam, zasto ne samo crnki i celo lice go cisti, pori, prljavo se..
     
    На EdnaDevojka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. pavlinka-daniela

    pavlinka-daniela Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Дали фластерите што се на нивеа може да се користат секој ден или не е добро ако некој имал искуство нека пише
     
  8. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.580
    Допаѓања:
    12.056
    Пол:
    Женски
    Имам многу црнки на носот и околу него и Т-зоната..многу грозно многу неубаво незнам со што мози да ги исчистам..пробав со тие лентите на нивеа вадат Ама не довољно..лицето не ми се гледа црно ми е од нив..страм ми е среде Бел Ден да излезам никаква пудра ништо не ги прекрива..ве Молам за совет
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. EdnaDevojka21

    EdnaDevojka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    894
    Пол:
    Женски
    Пробај со зелена глина.Јас ја користам од неодамна и забележувам некоја промена дека црнките на носот ми се намалуваат
     
  10. mizerija

    mizerija Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Една другарка на мајка ми, ми рече дека не треба да се стиска лицето и дека тие третмани за лице не се убави...ја долго време одев на третмани,ама пак имам малку црнки..
     
  11. DiFlove

    DiFlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2016
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.097
    Пол:
    Женски
    ЈАс имам црнки само на носот и сум пробувала разни начини за отстранување како пареа,разни креми,маски и не ми помага.Ако можете да ми помогнете би ми било мило
     
  12. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Го има во Зегин, заборавив на цената, околу 270 мислам беше.
    [​IMG]
     
    На DiFlove му/ѝ се допаѓа ова.
  13. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Јас си правам пилинг на лицето со лажичка кафе и лажичка кокосово масло.Пред пилингот го мијам лицето со топла вода за да се отворат потите и полесно да излезат црнките. Еднаш до два пати неделно е доволно да се прави овој пилинг. На крај го мијам лицето со ладна вода и поминувам низ целото лице со коцка мраз за да се затворат порите и да не навлезе во нив нечистотија оти црнките во суштина тоа и се: проширена потра со маснотија која ја произведува нашата кожа и нечистотија од околината која се лепи на нашето лице и навлегува во порите. Јас веќе година и пол го применувам овој пилинг и сум презадоволна.:D
     
    На Леси Дома му/ѝ се допаѓа ова.
  14. nica

    nica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    56
    Јас многу работи имам пробано ама сите делувале само на краток рок. Едно време земав фластери. Отстрануваат нешто од црнките но не доволно. Разни креми и гелови за миење лице со гранули. Исто така отстрануваат нешто но не доволно. Последно пробав со белка од јајце и хартиени марамчиња. Буквално ништо не се отстранува со тоа. Па пробав со сода бикарбона и лимонов сок. Повеќе помага од другите начини но некако е агресивно за лицето и го суши. И мааната му е што мора да се употребува еднаш неделно затоа што инаку ќе се оштети кожата. Баш сега ќе пробам со начинот moon1 што го пиша.
     
  15. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    2.561
    Пол:
    Женски
    Обично црно кафе или?
     
  16. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Да, обично црно турско кафе
     
    На tamche995 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.392
    Пол:
    Женски
    Dobro gledam maskava ja utepaa od reklamiranje po fb, ima i videa deka neverojatno vadi crnki, ja probal nekoj?? Screenshot_2016-08-23-09-40-12_1.jpg
     
  18. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски
    ^ Маскава ја продаваат 1500-2000 денари, а е од активен јаглен што може за минута дома сами да си ја направите.
    Гледам по видеа на инста, 80% од светов црнки така отстранува, па на ум сум и јас да си ја направам деновиве.
    Ви треба активен јаглен (згмечете таблети направете ги прав) и нетоксичен лепак (е ова не знам кај нас дали има, европските градинки користат вакви лепаци, за дечињата, лепи ама нема отров внатре, ама ќе барам :D ) , се меша смесата, мачкате на лице и чекате да се здрви, толку, потоа се вади и поминувате со афтершејв или ладна вода за да затворите пори.

    Истава постапка, и со мед ја има но на медот му треба мноооооогу време за да се здрви како лепилото, практично часови да ви стои на лице.
     
    На Ketchup и mariz им се допаѓа ова.
  19. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Јас ја имам маската баш сношти вадев црнки еве слика. Вади, но не баш. Можеби требаше прво да постојам на пареа или да се измијам со топла вода да се отворат порите. Јас со влажно ја вадев шминката и после одма ја ставив маската. Еве слика 20160822_231700-1.jpg
     
    На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.392
    Пол:
    Женски
    Znaci tesko onie na nosot da gi vadi, jas so zelatin gi vadam od liceto, no od nosov nikako nemozam da gi izvadam, deka potvrda e kozata tamu... A videana sto gi gledam, tie isponasminkani slapaat od maskava :D