1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шишиња, цуцли и чашки за хранење

Дискусија во 'Бебе' започната од HeidiDiWalt, 29 август 2013.

  1. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Jas na pocetok uste 5 mesec srekna ke pocne dete da mi pia od sise zatoa sto 5 meseci bevme má doenje bez kvapka voda ili bilo sto drugo i si otidov vo zegin i si kupiv na ciko kako majčina grada sto se more nejkese da ja fati za živá glava. Ok farivme sisence na godinka kupivme od dm edno plasticno super se pokaza no najveke si gi koristam od dzambo staklenite samo so drugi cucli
     
  2. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.697
    Допаѓања:
    72.591
    Пол:
    Женски
    Mamicki jas seuste imam vreme no sakam da si kupam edno sisence sega za sega, pa sakav da ve prasam dali nekoj ima iskustvo so chicco sisencata, vaka mnogu interesni sarenki izgledaat, no dali se dobri i dali ne propustaat? :)
     
  3. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.426
    Пол:
    Женски
    Јас 2 имам стаклени на чико.Пластични не купувам некако шубе ми е да ја вријам пластиката плус остануваат флеки на неа .Гу купив од енци менци околу 300-400 ден беше едно и се со силиконски цуцли.Супер се,не протекуваат (бар сега за сега).Цуцлите почесто ке ги менуваш.Тоа е сепак потрошен материјал .:)
     
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.697
    Допаѓања:
    72.591
    Пол:
    Женски
    Da da bas gi gledav staklenite, a ne se nesto poskapi od plasticnite dali za 100 den poskapi se, baska ubavki se sarenki, prvo sakav eden komplet na avent mislam bese, ama plasticni bile tie, a staklenite se dosta poskapi, a i izgledot ne mi se svigja :) Fala, kje si zemam edno od chicco za pocetok :)
     
  5. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    @joy1 и јас имам стаклено на Чико и сакам да сменам цуцла, па да не знаеш дали мора да биде баш таа фирма или ќе пасува било која друга? Немам искуство со ова, а бидејќи до 6 месеци не знаеше да пие од него, дури сега гледам дека може да ја смениме.
    @mariz дај боже да не ти треба одма шише, нас ете така ни стоеше, дури сега почна да пие вода. И моја препорака е стаклено, полесно е за миење и одржување.
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  6. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.426
    Пол:
    Женски
    Незнам,бидејки немам пробано :)
    Купив пак од чико и ги ставив.Но можно е да може и други,зошто да не.Битно е големината-ширината да се совпага .Ние едно за вода користиме другото за сок или чај по потреба.
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  7. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Ние имаме пластично шише на Авент,стаκлено на Нуκ, и подаρоκ шише од Iiamo,од ниедно не саκа ни вода,ни соκ ни чајче почна да пρифаќа вода и чајче од чашκа со меκо κлунче на Чиκо,шише не саκа да види ни цуцла само κога патуваме во κола фаќа лажливκа...
     
  8. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.697
    Допаѓања:
    72.591
    Пол:
    Женски
    Abe daj boze da si imam mlekce pa da ne ni treba odma cucla, no za sekoj slucaj da si imam ubava so preporaka kupena, da ne bide posle maz mi da trca da kupuva :D barem i da treba da kupi, da znaeme kakva... Nie sakavme na avent, toj vo prodavnicata ni go ispofali kompletot, a ne ni kaza deka ne e staklo... dobro sto ne go kupivme :D
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  9. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Барав во неколку ДМ маркети од цуцливе и за жал веќе не ги добиваат излгеда. Добиле некои нови. Сега сум страшно исплашена, мојата не прима други цуцли а се навикна на оваа од ДМ. Ја користиме таа бебешката е сега веќе ни треба и поголема 6-12 месеци. Дали случајно му има на некој останато неискористена ваква цуцла да ми ја продаде?? :(
    [​IMG]
     
  10. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
    Kako da vidov na mojagarderoba.mk,proveri si.
     
  11. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Сега проверив нема ваква ;(
     
  12. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
    Pa prasaj si tuka na forumov direktno vo DM,neli imaat nesto kao posebni temi,akcii,promocii...Bar da si znaes za sigurno,ako ne ke se ucite so druga.
     
  13. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Добро ти текна. Ќе прашам во неколку теми :)
     
  14. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.659
    Пол:
    Женски
    Дали има стаклено шишенце со силиконско клунче и ако сте виделе некаде да ми кажете каде? Пластични шишенца имам ама никаде немав видено стаклено. Мислам ме свативте што барам :)
     
  15. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.426
    Пол:
    Женски
    Види во енци менци.Чико имаат такви.
     
    На Rabbit му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ance87@

    ance87@ Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2015
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    devojki ke ve molam dami kazete dali majcino mleko moze da zatopluva vo grac za shishina.imam na avent greac ama vo upatstvoto ne e naglaseno za majcino mleko.bebus ne cica se odmozluvam pa malku da si olesnam so greenjevo
     
  17. Jagoda123

    Jagoda123 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    2.467
    Допаѓања:
    11.105
    Пол:
    Женски
    Не! Мајчино млеко се загрева само во сад со топла вода.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. betiboo

    betiboo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    62
    Мами дај кажете некоја добра цуцла за дохрана ние цицаме но и се дохрануваме поради недостиг на мое млеко мораме и дохрана но моево бебе кога му давам од цуцла многу се засркнува и од памет се вадам ,купив цуцли еден куп и пак исто се засркнува ако знаете некоја добра кажете со помало дупче или незнам веќе и јас каква.
     
  19. Dzevelekova

    Dzevelekova Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    1.325
    Пол:
    Женски
    807110000v.jpg Здраво дали некој го има ова шишенце, и колку сте задоволни од него?
     
  20. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    5.306
    Пол:
    Женски
    Најзадоволна од стаклените шишиња на NUK 240 ml, цуцлата е во форма на мајчина брадавица, дизајнирани да спречуваат премногу голтање на воздух, со широко грло, погодни и за подготовка на адаптирано млеко. Ги има во ДМ маркет ( барем ги имаше до пред неколку месеци) и во продавниците за производи на NUK.

    https://www.nuk-usa.com/all-bottles/?sz=12&start=24
    Исто имаат и добри лажалки.