1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопинг со тато

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cveke123, 26 мај 2012.

  1. Mia-K

    Mia-K Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    288
    Пол:
    Женски
    Дефф со тато жи е најубаво кога одам на шопинг.Секогаш ми вика не е битна цената битно да ти се сфиќа и да го носиш а мама секогаш ама види го па не е убаво,неам доволно пари иако не секогаш е така со неа сепак..Абе ззависи од денот како ќе им тргне
     
  2. davidof

    davidof Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2014
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    12
    Со тато на шопинг, најубаво. :inlove:
    Секогаш коментира дали нештото ми стои или не и не е битно колку пари е ако ми е мене убаво, одма ми го купува. 8)
    За штиклите така малце имаме несогласувања, многу биле високи, ќе сум се испокршела, ама ќе помине. :D
     
  3. kitty267

    kitty267 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2013
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    51
    Никогаш !! Ко прво нема да има живци да иде со мене , ко второ многу нападни работи сум купувала ( ако е флуоресцентно на пример тоа е нападно, сите ќе ме забележувале ) и ко трето се му е скапо, а не излегол низ град да види како се движат цените. Затоа или сама или со мама строго :!:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Тато не гледа дали е скапо, битно е мене да ми се допаѓа! :D
     
  5. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Никогаш! Јас сакам да шетам по цели денови, макар и да не купам нешто, а тој не.Неможе да издржи да ме чека толку, а јас како и секогаш ќе го превртам светот за да најдам нешто убаво и на крај пак нема да најдам.Тоа ми е кога многу наоѓам маани. :fubar: Мене мајка ми неможе да ме истрпи кога одам на шопинг, а не пак татко ми. :lol: Ама ако не оди на шопинг со мене, секогаш кога ќе ми купи нешто сам ми го погодува.Барем за тоа сум среќна. :D :rofl:
     
  6. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ни во моите кошмари! Со него ни во маркет неможеш да отидеш да разгледаш и да купиш како што треба, а можам да замислам што би било во бутик. Уствари можам да замислам, стои пред продавницата не би ни влегол со мене и прави намќорести фаци надвор и мрмља ајде побрзо!!! :D Не ни имам причина да го влечкам со мене во шопинзи, а ни самиот не би изразил желба.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  7. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Да можам, секојпат би го водела со мене на шопинг. Има стил, знае да избере убаво и квалитетно парче, а што е најважно, секогаш има некој денар плус. Тој плаќа, јас само го носам. А и секако, тој одбира облека за мене. Само му кажа која боја, големина и можам да си чекам во пресоблекувална. ^_^ Ако му кажам дека е поскапо од планираното или сакам повеќе, само треба да го гушнам еднаш и слободно нека пакуваат продавачките. Полесно, амин. :)
     
  8. luvS2

    luvS2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    42
    хаха, нема трпение да ме чека кога одам со него по продавници
     
  9. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    8.781
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно :shake: Тој неможе една минута со мене пред излог да стои кога разгледувам, а не пак да доаѓа со мене. :geek:
     
  10. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.406
    Допаѓања:
    35.991
    Убави сеќавања имам во врска со ова,секогаш ми бил подобар шопинг партнер од мајка ми на пример(таа секогаш сакаше да го наметне својот вкус),него му беше доволно само да е модерно и убаво да ми стои ..и тој самиот има/ше стил и дури и моите соученици го забележуваа ..дури имавме и омилен бутик,а не дека и подлабокиот новчаник не помагаше ич :D подоцна веќе исклучиво со другарки или сама бирав,а него следниот ден ке го викнев за да види со свои очи дека "безобразната" цена не е за џабе ,пред да плати. :)
     
  11. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.584
    Same |(
     
  12. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    НЕЕЕ!!!
     
  13. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Најчесто со тато си купувам се што сакам.
    Од проста причина што го сакам најмногу и сум татина маза:) :inlove:
     
  14. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    Секогаш во Скопје одам со него,си накупувам што сакам, а тој ми плати :D
    Ми дава некогаш предлози ‘‘види ама убава маичка,види ги чевлите баш се убави... ‘‘ ама немаме ист вкус .. И многу пати ме брза кога купувам нешто, а јас женско како женско додека не разгледам,да пробам,па ако не ми одговара друго да видам... :D
     
  15. Amely

    Amely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
  16. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Обожавам шопинг со тато! :D Брзо е и не одам по 300 продавници за на крај да се вратам во првата! :rofl:
     
    На littleflower му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Rawr

    Rawr Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    38
    Ау не никако ни со мајка ми ни со татко ми.До пред некое време купував со мајка ми ама таа секогаш ми купуваше тоа што нејзе и се допаѓа а не мене ееепа мало морген,веќе една ипол година сама си купувам,дајте ми кеш парички кога имате сама ќе си купам со некоја другарка.
    А и со мајка ми имаме различни стилови така да може да настане fight :lol: :lol: ова е убаво не она е убаво ова неможе бла бла.Ама па сега за чудо се што си купувам ми обожааава дури и понекогаш ми бара нешто да носи ее нема. :rofl:
     
  18. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    8) 8) 8) 8) Со мама секогаш одам на шопинг зошто ми треба и нејзино мислење а со тато кога бев помала и секогаш велеше дајте еден број поголем и за другата година да и чини ама јас се инатев велев или овој број или ништо и што ке прави со магарешки инает ке види ке невиди ке ми го купи тоа што го сакам ама со тато секогаш лимитот е поголем а со мама е помал 8) 8) 8)
     
  19. TheBlueMoon

    TheBlueMoon Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2014
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    645
    Пол:
    Женски
    Со тато е дефинитивно подобро отколку со мама :D
    Ако одам со мајка ми, се што ќе купам мора и нејзе да и‘ се свиѓа. А со тато што сакам-тоа!
    Инаку најубаво е сама ;)
     
    На littleflower му/ѝ се допаѓа ова.
  20. JustLoveHim

    JustLoveHim Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    Аии нема шанси ... :x Со мајками повеќе ми одговара ..А татко ми влезе во првата продавница и од таму купи се што му треба :^) :rofl: И само замара после...Као деме цела недела ке идете по трговски ова она ајде завршувајте работа кој ке ве чека :x
    А со мајками ке шетаме од утро до мрак ахаха сегде ке влеземе и секоја продавница ке ја разгледаме добро ...