1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопинг со тато

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cveke123, 26 мај 2012.

  1. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    Имам неколку пати купувано,ама неможи да издржи оти јас приблиџивка сум или некое не ми чини па само за тоа вика неможи да чека.Ама сепак се стрпува некогаш ми кажува кои се подобри ако неможам да се одлучам и не му е битно него дали се малце поскапи.(татина маза)
     
  2. Milky.Way

    Milky.Way Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Се почесто одам на шопинг со тато. Најбрзо можам да завршам работа. А кога одам со мајка ми, со другарки или сама 100 години се мислам и барам, а вака за 10 минути завршена работа :)
     
  3. mihaela55555

    mihaela55555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    121
    Најдобро е со тато...си купуваш тоа што ти се допаѓа, а со мајка ми мора прво неа да и се допадне :)
     
    На YNWA и Milky.Way им се допаѓа ова.
  4. LikeDomino

    LikeDomino Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2012
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    25
    Кога би одела со тато на шопинг тој ќе ми купи се што сакам , а мајка ми ќе размисли или пак ќе најде мана на нешто обавезно...
     
  5. ABeautiful

    ABeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    56
    Доволно е да решам да отидам на шопин го татко ми и се е што посакам може да го добијам...секако тоа да има и некоја граница. :D ...обожувам кога ќе излезам со татко ми на шопинг,го имаме сличниот стил ..јас од женска страна тој од машка страна... :D
     
  6. s.t.a.r.s.h.i.n.e

    s.t.a.r.s.h.i.n.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    28
    кај мене е поделено, тато го има спортскиот дел. он бира тренерки, патики, спортски маици. мене ако ми се свиѓа ќе земам, ако не нема. човек од мода, скоро се ми погаѓа! :)
     
  7. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Имам отидено само еднаш, пред повеќе од 7-8 години можеби.
    Ми купи едни фармерки од скоро 50евра, првото маркирано парче во мојот плакар. Ги утепав од носење, кога ми се скинаа, ми се распара и душава. Заљубена е мал збор за она што јас го чувствував за нив. :D

    Од тогаш, нит ме однел, нит ми дал пари сама да си купам нешто. Не памтам ни кога последен пат ми дал макар 100 денари.
    Мајка ми ме финансира, а на шопинг само со дечко ми.
     
    На Maya3112 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. jEwElRy

    jEwElRy Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2013
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    244
    Подобро со тато отколку со мама! Татко ми барем не ми се меша во изборот, а мајка ми постојано ми наметнува:
    - Рамбовки-не, премногу е отворено! :^)
    -Нели мислиш дека фустанот ти е прекраток ( а тој е само над колената) :^)
    Инаку, одам и со двајцата! :!:
     
  9. sara3

    sara3 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    383
    Па тој стварно ќе ми кажи нешто што е навистина квалитетно ама сепак не. :D
     
  10. funsunn

    funsunn Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2013
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    7
    јас имам неколку пати одено со тато на шопинг и тато кога ми купува се што сакам (ама не многу да претерам) не гледа цена туку само да ми се допага мене и да е квалитетно а мама за све наоѓа мана (освен за цената.цената не и битна само нејзе да и се свиѓа ;) ) ова не е убаво,ова не е квалитетно,ова е старомоднооо.. :lol: :lol:
     
  11. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Обожавам да одам со тато на шопинг.Ретко одам со него, но кога ќе отидеме ,уживам.Навистина има вкус и не ми се меша никогаш во изборот,само ќе ми прокоментира,а дали ќе го купам тоа или не,тоа останува на мене.А со мама никогаш не сакам да одам,секој пат ме нервира.. Мора да наоѓа мана на све.. или ќе е прекратко или ќе е премногу отворено:D
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139
    поубаво ми е со татко ми да одам бидејќи шо сакам тоа добивам заразлика од мајка ми ќе ми рече ова е вакво она е онаквоо..
     
  13. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Со тато одам ретко. Онака, непланирано... Шетаме негде, и ќе го пикнам во некој бутик. :lol:

    Прво се бунтува :devil: малку алишта имаш дома ???
    А, потоа внатре се занесува, купи си се што ти треба ќерко... :talk:

    И обавезно си одбирам некое парче кое не ми треба, ама нели модерно е да си го имам. И тато обавезно вели: ајде со што ќе си го комплетираш ? :o (Ако се панталони, демек да си одберам и блуза што ќе ми одговара. :P )
    Абе и да имам блуза, ќе си одберам нова. :D

    Ееее ретко е одењето со тато во бутик, па мора да се искористи маскимално. :wasntme:

    И обавезно кога треба да се плати, малку превртува очи |( колку се цениве надингани. И секогаш му објаснувам дека ни е тешко нам жените, ем партали, ем скапи се. (да се оправдам кога ми вели кај ги трошам парите. :tmi: )

    После наредните три месеци ако му побарам нешто, секогаш е истиот муабет: абе вчера не бевме таму, не си купи ??? :geek:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  14. FeminkaDoKraj

    FeminkaDoKraj Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    49
    гледам многу од вас одат на шопинг со татковците,блазе си ви вам...:/ јас секогаш на шопинг одам со мајка ми, со татко ми сама никогаш немам отидено, незнам зошто, не сум можеби толку блиска со него,жал ми е што е така,тоа е тоа...еднаш или два пати имам отидено да разгледувам патики кога бев малечка исто и мајка ми беше со нас...толку од шопингот со татко ми хаха :)
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Thallia

    Thallia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2013
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    18.795
    Не е мојот тато од тој тип на луѓе што ужива во шетање по продавници, ама затоа е најдарежливиот татко на светот, да не се малтретира човекот, ми ја дава кредитната картичка и двајцата сме среќни и задоволни :$ :lol: :D Освен тоа подарежлив е од мајка ми, не ми поставува лимит колку смеам да потрошам... :)
     
  16. ohana

    ohana Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2013
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    268
    Скоро секогаш одам со татко ми. Ми купува се што ми треба и знае да ми даде совет дали ми стои нешто убаво или не. :)
     
  17. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Најбољи шопинг,евр! :D :D :D
    Ама у последно време почна стилот да ни се разликува... :worried:
     
  18. LadyNitro

    LadyNitro Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    31
    Најубавите парчиња тато ми ги има одбрано :$
     
  19. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Татко ми единствено може да финансира зошто не знае да ми каже не, инаку сама си пазарам.

    Ама затоа дедо ми, од на татко ми страната многу сака да ме разгалува ем сум му последна внука ем се гледаме многу ретко па често знае да ми пушти поздрав со некое убаво парче облека или кога ќе го посетам ќе ме однесе на мал шопинг. Најубавите и најскапите парчиња ми ги има купено тој.
    Секогаш ми го погодува вкусот. :)
     
  20. Foffygirl

    Foffygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    27
    па и мама и тато се со вкус и секогаш знаат што е во тек и немам проблем со тато понекогаш ме советува што се носи а што не.. :wasntme: