1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле ако дознаете дека дечкото ве изневерил..?

Дискусија во 'Сингл' започната од Candygirl11, 20 јули 2011.

  1. Summer.Love

    Summer.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2013
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    40
    Никогаш не би му простила :)
     
  2. Valentina.Vaki

    Valentina.Vaki Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    578
    Пол:
    Женски
    Ако дознаам,и ако биде тоа вистина најпрвин ќе расчистам со себе,а потоа ќе го избришам од мојот живот без никакви разговори,чекај да ти кажам .....вака беше...оправдувања... и сл.
    Делит и чао.
    Не бил вреден :)
     
  3. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    На vvendetta, gothchick и Hipica им се допаѓа ова.
  4. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Не би му простила тоа сигурно,но од една страна толку ќе ме повреди. ;(
    Штом го направил тоа,а јас сум се однесувала најприкладно,значи не вреди и нема оправдување. :fubar:
    Повеќето машки се каат за тоа што го направиле,но веќе е доцна и нема место за кааење.
    Премногу доцна ќе разбере дека вредите и дека навистина ве изгубил.
    Во мојов живот простив неверство на еден дечко,но погодете што?- Му вратив со иста мера. :devil:
    Го почустува и тој тоа на своја кожа и не му беше баш сеедно,но му раскинав веднаш откако го направив тоа.Сакав да му покажам како ме болеше мене кога го дознав тоа. :|
     
  5. bassical

    bassical Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    10
    Би му раскинала :)
     
  6. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Ако ми значи многу, знам дека би можела да простам.
    Но, само ако видам искрено каење.
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ParadisoGirl

    ParadisoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Доколку дознаам дека ме изневерил, веднаш му раскинувам. Не сум по простувањата, така да ниту најдоброто оправдување не би му поминало кај мене. Тоа е понижување. И знаете како велат ,,Волкот влакното не го менува''... така да ако го направил еднаш,ќе го направи и друг пат. :|
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
  9. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.854
    :devil: :devil: :devil: КЕ МУ ГО ОТСЕЧАМ крц, крц :devil: :devil: :devil:
    Шала на страна, недај боже такво нешто да ми направи, а ако се случи тоа колку и да е силна љубовта би му раскинала, зошто некој да ме прави будала? а ако веке еднаш те изневерил кој ти гарантира дека нема пак да го стори тоа. а кога би продолжиле со врската што треба да правам да му ставам ланец или со лепак па до мене, и секој пат да му префрлувам за тоа, бидејки ако опростиш на некого не значи и дека си заборавил!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  10. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.993
    Допаѓања:
    166.702
    Пол:
    Женски
    ..пааа... би му завртела грб фор гуд. Без муабети, без простор за преговори...
    А да го фатам на лице место како ме вара... е за тогаш не можам да гарантирам кој филм ќе ме удри во моментот... може ќе летаат тапи или остри предмети
    зависи шо би ми било на дофат на раце :D
    накај него... или само ќе заминам... ако ми се деси такво нешто.. ќе праиме тука муабет :)
     
  11. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Гуд бај форевер.Не ми треба таков. :hai:
     
  12. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Ми се има то случено, крај засекогаш, ги мразам таквите. :)
     
  13. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Bad things.. very bad. ;) :D
     
  14. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    че му клекнам на коленици за да му докажам колку го сакам :lol: ееееее кој глупости ма би го отерала у 3пм и очи да не му видам појче :)
     
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Прво ќе седнам ќе размислам што понатака а кога ќе одлучам ќе закажам средба и ќе му кажам дека знам и дека чувствувам дека треба нешто да ми каже, барем толку заслужувам. Ако во случка тој не ми каже ќе му кажам јас и ќе ставам крај на смирен начин.

    Ако го видам со свои очи со друга,ќе направам се за да ме примети дека сум тука макар да им се доближам ќе го погледнам во очи и ќе си заминам.

    Порано ми беше интересно да им удирам шлаканици и да ги отерам во курац, но сега тоа ми е монотоно и просто,се може да заврши на мирен начин и секој по свој пат да продолжи. Ако нема хемија меѓу нас нема зошто да го држам повеќе до мене.
     
    На anonymous16 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    тотално се согласувам со тебе :)
    јас бев во таква ситуација и избувнав прво но потоа седнав и неколку дена размислував за се, се најдовме, зборевме, се што имаше ми кажа и јас на него на мирен начин и решив да се смириме бидејќи премногу се каеше што со 2 секунди лапање си го уништи најважното, и еве помина малце време од тогаш но постојано се труди да ја врати довербата, да ми покаже дека му значам, дека премногу ме сака и дека било само грешка. секој ден со нешто се труди да докаже и мислам дека не згрешив со мојата одлука. :)
     
  17. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.359
    Допаѓања:
    83.832
    Пол:
    Женски
    Ќе глумам лудило дека незнам ништо додека самата не се уверам во тоа и кога најмалку ќе очекува ќе почнам од таму каде што најмогу ќе го боли да осети самиот и да го оставам кога најмалку ќе очекува :devil: :D
     
    На Veki4kaa, anonymous16 и bastet им се допаѓа ова.
  18. anonymous16

    anonymous16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    921
    Јас морам да ја преиспитам работата најпрво, потоа превземам одредни мерки (ќе се покае знам :D ) btw му верувам и се надевам дека тоа нема да се случи :) Bo случај да го слушнам тоа нешто секако дека нема да го гледам повеќе, како до сега што било. Ќе ми остави после толку време негативно мислење за него и ќе ме натера да ги допрам неговите слабости. :)
    Life goes on. :)
     
  19. the-dark-angel

    the-dark-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    37
    ако дознаам такво нешто првин индиректно го испршувам и коа мисли дека ме излажал, дека сум поверувала едноставно ме снемува :)
    тоа е најдобар начин според мене, пошо ако избувнеш ќе знае на што е ќе може да се брани :D

    ова поише од искуство го кажувам пошо еднаш ми се деси вакво нешто...и првин ме лажеше дека јас сум единствена бла бла.. а мене уствари ми кажа самото девојче и не признаваше он, а му реков и да се случило ќе ти дадам шанса и он не и после коа му беше него мед и млеко му кажав дека знам се, и он почна да се правда дека не било намерно ама сепак се случило.. му се заблагодарив за лагите што ми ги изнакажал и си заминав
    :)
     
  20. Audrey16

    Audrey16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    50
    Никогаш нема да му простам, ќе ставам крај и секако ќе направам да се почувствува како најголем идиот на светот во најблиска иднина :)