1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле ако дознаете дека дечкото ве изневерил..?

Дискусија во 'Сингл' започната од Candygirl11, 20 јули 2011.

  1. browneyes_

    browneyes_ Активен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2022
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
  2. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    2.764
    Допаѓања:
    10.588
    Пол:
    Женски
    Ќе му барам оштета!!! :!:
     
  3. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Добриот/т и изневерен/на дечко/девојка нема да изреагира никако...Едноставно тивко ќе си замине засекогаш без галама, а тоа кога изневерувачот ќе му го гледа грбот додека жртвата си заминува ќе биде неков срам, а не на жртвата.Ако знам колку сум се трудел да изградам нешто со цврсти темели и сум си замислувал розова иднина со партнерот, а некој да ми исплука на чувствата со изневерување,едноставно за мене веќе нема назад.не затоа што немам отворен ум и за такви работи туку затоа што сум проценил колку е саатот и можам да предвидам како ќе се развива односно деградира врската понатаму...
     
    На Ane_na_Bisera16 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.696
    Пол:
    Женски
    ќе го задавам
    (не буквално)
    или некоја пакост ќе му напраам сигурно
    одмаздољубива сум ептен
     
    На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dayandnight

    Dayandnight Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2022
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.435
    Пол:
    Женски
    Vo momentot ako jas go vidam so svoi oci,mnogu ke napravam,a ako ne vidam ke cekam da vidam i togas toj neka misli,jas ke prestanam da mislam:@
     
  6. Dudo

    Dudo Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2022
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    358
    Пол:
    Машки
    Си бараш нов партнер и готово.
     
    На Ane_na_Bisera16 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Bi go ostavila vednas
     
  8. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.791
    Допаѓања:
    8.855
    Пол:
    Женски
    За дечко па ич не би правила драма, секогаш кога се сомневав во дечко си заминував без да се занимавам со што и како. Понатаму не ме занимаше буквално ништо. Штом ми дал повод, не можам да се замарам со небитни ствари.
     
    На Ane_na_Bisera16 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Gentlewoman!

    Gentlewoman! Активен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2023
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    405
    Пол:
    Женски
    Колата ќе му ја демолирам ( најмилото им е тоа):devil: и клоцата нормално
     
    На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Nela678

    Nela678 Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2022
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Сите кажуваме дека ќе го напуштиме, ама во реалноста ретко кој има доволно храброст да се одлучи на таков чекор.
    За едно хипотетичко варање на муабет сите ние би ги напуштиле партнерите, ама луѓето наоѓаат 1000 причини за да ја продолжат врската или бракот со човек кој изневерува.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    15.258
    Пол:
    Машки
    Имав една личност, всушност девојка ме изневери. Не и раскинав одма, ме интересираше до каде ќе оди, дали има негде крај нештово, и воопшто немаше. Се скаравме и кажав се во лице, останавме на здраво и чат-пат пишуваше ваљда ко че е осамена или досадно и е, се до период кога стварно ми стана одвратна, а по време не можев ни да ја трпам, одбивна ми беше само да диши што се вика..
    За жал делиме исто друштво па останати сме на едно Здраво. :)


    Порано си мислев че простиш, нема да држиш во себе лутина, гнев, така итн, ама со тек на време иако простено, одвратна ми е, мизерна и се останато.
     
    На 2709, Gosh, FridaodaMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.922
    Допаѓања:
    32.564
    Пол:
    Женски
    Еднаш ќе простиш, ама после тоа цело време ќе живееш со сомнеж. Нема мир да имаш. И во најголем дел од случаите, тој што еднаш изневерил, изневерува пак. Некои немаат граници. Имав другарка која беше изневерена од дечкото. Му прости, ама не можеше да биде мирна. А идиотот си го правел ќеифот со други. Му раскина. Вика - Се каам што му простив првиот пат. А тој излезе дека е женкар.
     
  13. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    15.258
    Пол:
    Машки

    Простувам само за да не "заглавам" во тој период од живото или во минатото. Ми беше премногу болно, емотивно, затоа што уникатно бевме поврзани да речам, или јас си мислев така, зато што нормална личност не прај вака. Од мали деца бевме заедно си сподеувавме работи итн, и океј ни одеше првите две години врска. Небитно.

    Ми стана толку одвратна што само ја гледав заради друштвото оти ни е заедничко и максимум здраво. Се случуваше да ме труја со бош муабети или нормално да и помогнам, ама со тек на време исчезна. Јас свртив нов лист.
     
    Последна измена: 29 февруари 2024
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ravenn

    Ravenn Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2024
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Ќе речев дека ќе заминам тивко и полека... Ама неее, штом крвта ми зоврие мора нешто да ми ја олади. Ќе ме памти додека е жив.
     
    На FridaodaMk му/ѝ се допаѓа ова.